Vojenské cvičení Ample Strike v Česku provokuje Rusko.....

1. září 2015 v 16:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....bodejť by neprovokovalo, když je to právě jejím cílem.....

Cvičení NATO Combined Resolve


V Čechách začalo vojenské cvičení NATO Ample Strike ve spolupráci útvarů České armády s armádním letectvem 19 zemí Aliance. Během cvičení budou využity dvoumotorové jednomístné bitevní letouny A-10, vyrobené v USA na základě výsledků vietnamské války k ničení tanků, obrněných transportérů a dalších pozemních cílů.

Cvičení bude trvat do 22. září a během něho přiletí do Prahy generální tajemník NATO, plánuje se jeho setkání s prezidentem Zemanem. Cílem jednání je implementace "Plánu činností ohledně operativního reagování", který byl přijat na summitu ve Walesu. Na koho se chystají reagovat Češi s dalšími členy NATO, není tajemstvím. "Rusko straší, ale my se nebojíme", řekl v interview Sputniku vojenský komentátor TASS Viktor Litovkin.Američtí vojáci v Praze
© REUTERS/ David W Cerny
"Není třeba se poddávat poplašným náladám. Ano, každá armáda musí provádět cvičení, to je normální. Je jasné, že NATO předvádí svou sílu a výkon Rusku, ukazuje, že je schopná použít sílu. Ale ve skutečnosti se to neodváží udělat. Není možné bojovat proti zemi, která vlastní raketové jaderné zbraně. To je stejné jako podepsat si rozsudek smrti. A Západ od nás právě očekává ostrou nervózní reakci na své cvičení. On jím straší jak evropské, tak i ruské obyvatelstvo, snaží se zastrašit i naše vedení. Cvičení Ample Strike, americké vojenské konvoje po území evropských zemí, všechny tyto pompézní "výjezdy" a "průjezdy" jsou součástí protiruské informačně-psychologické války. Ale k reálným bojovým akcím nedojde, prostě se neodváží".
Jens Stoltenberg říká, že to právě Rusko provokuje NATO svými nekonečnými vojenskými cvičeními. A oni prý musí odpovídat…
Samozřejmě, Rusko se chystá odrazit každý úder, ono také provádí cvičení. Díky tomu, že naše armáda za poslední roky tak zesílila, tak aktivně trénuje, zvýšilo se její bojové umění, objevila se nová bojová technika, NATO se neodváží porušovat naše hranice, náš klid. Situace s připojením Krymu, kdy ruští vojáci zajistili svobodný projev vůle krymského obyvatelstva, dokazuje, že jsme schopni usměrnit každého agresora.
Česko zvyšuje vojenské výdaje, což NATO vyžaduje od všech zemí. Účastní se vojenských cvičení Aliance, poskytuje své území k průjezdu amerických vojsk, což nevyhnutelně vede k dalším výdajům. Má to všechno zapotřebí, podle vašeho názoru, malé Česko?
Myslím, že české vedení, nehledě na pokusy prezidenta Zemana uhájit suverenitu země, si nemůže dovolit neplnit požadavky Bruselu a Washingtonu. Chápe, jaká je reálná cena nepodřizování se partnerům z NATO. Rychle (jak už se to nejednou stalo v nejnovějších dějinách) zorganizují "barevnou revoluci", lehce a krásně svrhnou současnou vládu. Stručně řečeno, je jednodušší ustoupit než odporovat. Proto i straší obyvatelstvo vymyšlenou ruskou hrozbou a vyzývají, aby vojáky USA vítali jako nejdražší hosty.
Zvýšil se celkový počet vojenských cvičení na obou stranách v tomto roce?
Obrněná vozidla Stryker
© AP Photo/ Mindaugas Kulbis
NATO prudce navýšilo počet bojových manévrů, ale u nás je cifra stejná jako dříve: za minulý rok - jeden a půl tisíce cvičení. Kolik bylo manévrů NATO, neřeknu. Ale vím jedno: lety jejich letadel u našich hranic se staly značně intenzívnější. A narušení z jejich strany více. Pouze oni křičí o zachycení ruských letadel, které létají v neutrálním vzdušném prostoru, a my v analogických případech z jejich strany neděláme hluk. Netrháme si vlasy, i když na základnách u Šiauliaie, u Talinu stále hlídkují letadla NATO, vybavené, mimochodem, jadernými bombami volného pádu. A od Talinu do Kaliningradu a Petrohradu není vzdálenost větší než 100 kilometrů… Připomínám, že tyto jaderné bomby umístily USA na šesti základnách v pěti evropských státech - v Itálii, Belgii, Holandsku, Německu a Turecku. Ale my jsme klidní, ačkoliv je jasné, že to bereme v úvahu v plánech použití Ozbrojených sil země. Myslím, že náš klid NATO velmi rozčiluje.
A proč?
Stará taktika! Oni nás potřebují zatáhnout do závodů ve zbrojení, rozbít ekonomiku, ovládnout Rusko, jak se říká, bez jediného výstřelu. Ale my pracujeme přesně v rámci vojenského rozpočtu, naplánovaného do roku 2020. A věřte, že máme dostatek prostředků k udržování bojeschopné armády, která dokáže, kdyby se něco přihodilo, odrazit každou agresi.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.