Rusko zaútočí proti Islámskému státu. Do boje pošle tisíce vojáků a vyzbrojí Sýrii.....

2. září 2015 v 3:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....tak si myslím, že teprve nyní začne ten pravý tobogán.....


01. září 2015, 16:00 (Aktualizováno 21:33) Moskva/Tripolis - Do boje proti radikálnímu uskupení Islámský stát se po vzoru západní Evropy zapojila i ruská armáda. Země zahájila svou vojenskou intervenci v Sýrii a očekává se, že ruské letectvo se zapojí do boje s radikály v nejbližších dnech. Informují o tom blízkovýchodní média.


Ruští piloti, kteří se aktivně zapojí do boje proti Islámskému státu v nejbližších dnech, zaútočí stíhačkami ruského letectva a údernými vrtulníky. Podle zahraničních serverů už ruské vojenské síly dorazily do Sýrie a utábořily se v Assadem kontrolované letecké základně poblíž Damašku.


Izraelský zpravodajský portál Ynet News a televizní stanice i24news uvádí, že v následujících týdnech má do Syrie dorazit několik tisíc ruských vojáků včetně ruského vojenského personálu, poradců, instruktorů, logistického personálu, technického personálu, členů divize protivzdušné obrany, provozního personálu a pilotů.
Konkrétní složení ruských armádních sil je prozatím neznámé, blízkovýchodní servery ale nepochybují, že ruští piloti změní stávající dynamiku bojů na Blízkém východě. Rusové prý nehodlají zasahovat do politických a mocenských rozepří na Blízkém východě a soustředí se pouze na boj s radikály z Islámského státu.
Západní diplomaté před nedávnem upozornili, že Rusko a Írán má za sebou řadu jednání zaměřených na hrozbu, kterou Islámský stát představuje. Výsledkem diplomatických dohod mezi oběma zeměmi je plán, počítající s koncentrací nezbytného úsilí k zachování Asadovy moci aby Sýrie mohla nadále působit jako bariéra mezi Islámským státem a bývalými sovětskými zeměmi.
Rusko a Írán vyzbrojí Sýrii
Diplomatická jednání s Íránem mají za sebou také Spojené státy. I tyto rozhovory se týkaly přímého boje proti islámským radikálům a americká vláda podle serveru Ynet News považuje Írán za centrální mocnost v boji proti Islámskému státu na území Iráku.
Spolupráce mezi USA a Íránem je rozdělena do dvou hlavních bodů. První se týká provincie Anbar, odkud se Iráčanům doposud nepovedlo radikály vyhnat, druhým bodem je samotný Mosul, který se iráckým vojenským milicím zatím nepovedlo získat zpět pod svou kontrolu.
Spojené státy jsou podle zahraničních serverů informovány o ruském plánu na zapojení se do útoku proti Islámskému státu, Obamova administrativa k němu ale dosud nevydala žádné oficiální prohlášení ani nesdělila své stanovisko.
Írán a Rusko podle blízkovýchodních zpravodajských serverů rovněž začaly vyzbrojovat syrskou armádu, která je zdevastovaná po občanské válce. V plánu je nejen poskytnutí vojenských poradců, ale i armádní techniky a zbraní. Rusko už nyní posílá do přístavu Tartus v Sýrii lodě naplněné raketami, náhradními díly a další vojenskou technikou, kterou dostane k dispozici syrská armáda.
Arabské sdělovací prostředky nedávno uvedly, že Sýrie a Rusko hledají další vhodný přístav na syrském pobřeží, který bude sloužit Rusům jako místo pro vykládání dováženého materiálu a urychlí tak vyzbrojování syrské armády.
Lukáš Kňazovický, EuroZprávy.cz


 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | E-mail | 2. září 2015 v 9:48 | Reagovat

No konečně snad Specnaz vypráší kožichy džihádistum jsem jen zvědav jak bude reagovat USA na likvidaci jejich výtvoru ISIS ale hlavně jestli to není to co zrovna USA potřebují aby se Rusko zaměřilo  na boje v Sýrií a následně USA využijí toho že část Ruské armády nebude přítomná ve své vlasti však to známe když má někdo zálusk na něčí majetek nebo cokoliv vyláká majitele z domova ale věřím že to Rusové mají ohlidané a tak se opět potvrzuje že Rusko války nezačíná ale ukončuje

2 tm tm | 2. září 2015 v 10:06 | Reagovat

[1]: Petře, to bych neřešil, protože zbraně, které ještě Rusové nevytáhli a nikomu neukázali nahradí mnoho vojáků. Co budou dělat jamící když jim nebude nic fungovat?????
Mají skalární zbraně a zbraně, které jim jejich křemíkové radary a elektroniku vypnou. Popřípadě přeprogramují....
tm

3 Petr Petr | E-mail | 2. září 2015 v 10:13 | Reagovat

[2]: Přesně jak píšeš Tome nepochybně mají v záloze takové zbraně o kterých se nám ani nezdá a dobře dělají že je nedávají světu na obdiv jako Amíci je lepší to uchovávat v tajemství a v případě nutnosti nepříjemně překvapit nepřítele mají dobrou taktiku

4 ôk ôk | 2. září 2015 v 11:06 | Reagovat

No, jsem moc zvědav, co z toho bude pravda. Taky jsem moc zvědav, jak odříznou IS od Turecka, což považuju za prioritu. NATOšášům, by taky mohlo splasknout, po sestřelení pár letadel, zásobujících IS. Na IS tlupy by taky mohly konečně začít padat termobarický bomby, který jsou na vygumovance nejúčinnější - před jejich tlakovou vlnou se nikam neschovají. To bude taky důvod, proč je amíci nepoužívají, i když je mají taky - holt nechtějí velký ztráty svých terrorklaunů.
Pokud tam RF fakt bude, amíkům dál nebude dovoleno bombardovat ASSADOVY ropný vrty a sýpky s obilím, kde nebyl jediný IS šimpanz, pouze civilisti, kteří samozřejmě zařvali.

5 Emil Emil | 2. září 2015 v 19:46 | Reagovat

[2]: Jo jo, naši spřátelení ET jsou na straně Vladimíra a nás všech normálních.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.