Rusko je velmoc s obrovským vlivem. Aktivní role Ruska.....

2. září 2015 v 16:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....je ve světě vzrůstající a mnozí se nebudou stačit divit scenériím, které se v brzké době začnou odehrávat.....Podle Leonida Ivašova - generál - plukovníka ve výslužbě, bývalého člena generálního štábu RF je Rusko připraveno bránit Sýrii a Írán.


Podle Ivašova je úder proti Sýrii nebo Íránu nepřímý úder proti Rusku a jeho zájmům. Rusko by ztratilo důležité pozice a spojence v arabském světě. Obranou Sýrie Rusko brání své vlastní zájmy. Navíc. Rusko tímto brání svět před fašismem. Každý by měl vzít na vědomí, že fašismus je na naši planetě na vzestupu. Co udělali v Libyi je téměř identické s tím, co udělal Hitler a jeho armády proti Polsku a později v Rusku. Dnes, proto Rusko brání celý svět před fašismem.
· rusko-je-velmoc-s-obrovskym-vlivem-aktivni-role-ruska


Rusko je aktivní účastník mezinárodních vztahů, který má své zájmy, jež je třeba respektovat
Vladimir Putin


Kypr

Rusko má v EU nového spojence. Kypr mu poskytne přístavy a letiště. Rusko však hraje aktivní roli nejen na Kypru, ale také v Egyptě a Sýrii.
Ruské válečné lodě smí kotvit u břehů Kypru a letadla mohou využívat kyperská letiště k "humanitárním akcím". Dohoda obou zemí je součástí společného akčního plánu pro roky 2015 až 2017, který zahrnuje spolupráci ve vojenství, boji proti terorismu a obchodu s drogami.
Rusko bude nadále pomáhat Kypru i finančně v rámci odstraňování následků bankovní krize, která ostrovní stát zasáhla před dvěma roky.

Egypt

Vladimir Putin svého času vykonal správné rozhodnutí, když bezpodmínečně podpořil Sísího, který tehdy právě nastoupil k moci v Egyptě, a kterého v mnoha zemích přijali nepříznivě. Dvoudenní návštěva egyptského prezidenta Abdala Fattáha Sísího v Moskvě svědčí o tom, že Egypt se stává pro Rusko jednou z klíčových zemí na Blízkém východě.
Čtyři měsíce po zvolení do funkce prezidenta uzavřel Sísí s Ruskem předběžnou dohodu o dodávkách zbraní v částce asi 3,5 miliardy USD. Podle slov analytika byl podobný krok aktem strategické neposlušnosti USA.

Egypt a Rusko vytvoří pásmo volného obchodu a Káhira nabídla Moskvě, aby se podílela na výstavbě nového Suezského průplavu.
Projekt nového Suezského průplavu a modernizace starého byl zveřejněn 5. srpna. Práce na něm budou trvat necelé tři roky a budou mít hodnotu zhruba 8 miliard dolarů. Jejich součástí je budování paralelního průplavu dlouhého 72 km, rozšíření staré tepny a výstavba sítí automobilových a železničních tunelů. Budovat se budou i velká průmyslová pásma kolem průplavu. Právě to bude dělat Rusko. Budou se tam nacházet loděnice a opravny lodí, závody na výrobu kontejnerů a závody montující automobily.
Rusko pomůže Egyptu postavit nejen atomovou elektrárnu, ale také vytvořit celé atomové odvětví, prohlásil prezident Ruska Vladimir Putin. Obě strany uzavřely rovněž dohodu, podle níž se otevírá pro ruskou společnost Rosatom možnost zúčastnit se projektu výstavby první atomové elektrárny v této zemi. Další spolupráce se týká oblasti zemědělství.

Nyní, kdy světové společenství uznalo zákonnost vítězství Abdela Fattáha Sísího ve volbách, se snaží USA navázat s hlavou egyptského státu dobré vztahy. Sísí si ale pamatuje, že Putin ho podpořil v okamžiku, kdy tuto podporu zvláště potřeboval, a dokázal to na společné tiskové konferenci v Kremlu.
Je zřejmé, že Egypt se rychle mění v partnera Ruska číslo jedna v celém blízkovýchodním regionu.
Navíc Rusko a Egypt mohou přejít při vzájemných platbách na rubly.

Sýrie

Moskva se stává centrem mezinárodní diplomacie v otázce regulování situace v Sýrii, píše Washington Times.

V Moskvě se nedávno konalo jednání mezi zvláštním zástupcem USA pro Sýrii Michaelem Ratneyem a ruskými diplomaty. Na základě výsledků setkání Státní departament USA prohlásil, že, nehledě za rozdíly v názorech, počítá s tím, že bude pokračovat spolupráce s Moskvou ohledně syrské otázky.
Vážná změna situace.
Rusko vytvořilo Rusko-syrskou komisi, která začíná s dodávkami zbraní, sdílením zpravodajství a s posíláním poradců. A to všechno je více méně koordinováno s Bílým domem.
Washington "začíná souhlasit s tím, že se Moskva stane ústředním hráčem ve všech otázkách, týkajících se Sýrie". A Kreml k tomu vynakládá aktivní diplomatická úsilí, poznamenává vydání.

Nehledě na krveprolití a tvrdý ekonomický tlak. Sýrie míří k vojenskému a strategickému triumfu a změní i Střední východ.
Profesor Tim Anderson si všímá, že plány Washingtonu, jak ty na ´změnu režimu´, vyřazení státu z provozu či rozdělení země podél sektářských hranic - končí fiaskem." A právě toto "fiasko způsobí fatální újmu vidinám Spojených států, deklarovaným před deseti lety Bushem juniorem, změnit ´Nový Střední východ´ v servilní enklávu vlastní moci."

"Důsledky syrského vítězství budou širší." Zastaví běžící pás "´změn režimu´, inscenovaných Washingtonem napříč regionem od Afghánistánu přes Irák až po Libyi". V zóně "smrti a bídy jsme tak svědky sílící ´osy odporu´. Syrský triumf bude i vítězstvím Íránu a libanonské rezistence, vedené Hizballáhem. Konflikt nadto přispívá i k prohloubení spolupráce s Irákem. Postupná integrace Bagdádu do této ´osy odporu´ nasadí ponižujícímu debaklu plánů ´Nového středního východu´ pod vládou USA-Izraele-Saudů korunu."
"Cena, jež se za ni platí, je děsivá," novou "regionální jednotu však už nic nezastaví".

V poslední době hostovali v Moskvě oficiální představitelé celé řady zemí Blízkého Východu, včetně zástupců syrské opozice. Jordánský král Abdalláh II. během nedávného setkání s prezidentem Vladimírem Putinem prohlásil, že role Ruska "je životně nezbytná pro sblížení proti sobě stojících stran za jednacím stolem".

Dohoda s Íránem

Úspěšně uzavřená dohoda USA s Íránem je jedním ze dvou nejdůležitějších úspěchů jinak dost ubohého Obamova prezidentování. Spolu s probíhajícím procesem normalizace vztahů s Kubou ukazuje tento krok, že diplomacie může mírově vytvářet pozitivní změny.

Írán a šestka mezinárodních vyjednavačů uzavřely v noci na 14. července historickou dohodu o urovnání problému íránského atomu. Byl přijat všestranný akční plán, jehož splnění bude mít za následek, že budou zrušeny všechny sankce Rady bezpečnosti OSN, Evropské unie a USA zavedené vůči Íránu.
Mezinárodní zprostředkovatelé by se nedokázali dohodnout s Íránem o jeho jaderném programu, kdyby nebylo do jednacího procesu zapojeno Rusko, prohlásil americký prezident Barack Obama.

Aniž bych chtěl zbytečně povyšovat a umocňovat roli Ruska v mezinárodních vztazích, musím souhlasit s ředitelem CIA John Brennanem, který označil Rusko za velmoc s obrovským vlivem.

"Rusko je velmoc. Je to země, která má obrovský vliv, obzvláště pak, ve své části světa", řekl.

Rusko je a bude aktivním účastníkem mezinárodních vztahů s obrovským vlivem ať k tomu zaujímáme jakékoli stanovisko. Taková je realita. Aktivní roli Ruska v reálné politice nelze přehlédnout.


Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rusko-kypr-dohoda-valecne-lode-letouny-dyh-/zahranicni.aspx?c=A150225_192149_zahranicni_aba

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1268/tim-anderson-proc-to-syrie-vyhraje

http://cz.sputniknews.com/svet/20150829/1020244.html#ixzz3kJrNdPdm

http://cz.sputniknews.com/czech.ruvr.ru/news/2015_02_10/RF-a-Egypt-podepsaly-podle-vysledku-jednani-radu-dokumentu-o-spolupraci-0060/

http://cz.sputniknews.com/svet/20150830/1023496.html#ixzz3kK2hjyxR

http://leva-net.webnode.cz/products/leonid-ivasov-rusko-je-pripraveno-branit-syrii-a-iran/

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mato Mato | E-mail | 2. září 2015 v 20:42 | Reagovat

Mam Putina rad a podla mna je to jediny skutocny politik ale kozmicky zakon priciny a nasledku hovori jasne...nasilie plodi len nasilie,nech je jeho dovod akykolvek "slachetny".

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.