Putin podal návrh na opuštění dolaru a eura. A historie kurzu rubl/dolar od roku 1792.....

1. září 2015 v 20:00 | prvopodstata tm převzato |  Články
....zajímavý šach mat těm za velkou louží. Asi dostanou nyní nepřekonatelné problémy.....

Putin podal návrh na opuštění dolaru a eura. A historie kurzu rubl/dolar od roku 1792

Vytvoření jednotného finančního trhu Ruska, Arménie, Běloruska, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu a dalších zemí SNS (Společnost nezávislých států) navrhl Vladimir Putin.
Navrhovaná "Dohoda o spolupráci v oblasti organizace integrovaného měnového trhu zemí - účastníků Společenství nezávislých států" umožní vyhnout se používání amerického dolaru a eura. Odmítnutí dolaru a eura již bylo diskutováno v různých mezinárodních formátech, ale Vladimir Putin začal problém na úrovni mezistátní dohody řešit. Bude-li dohoda ratifikována, stane se mezinárodní právní normou. Po ratifikaci zúčastněnými zeměmi bude stabilita národních ekonomik minimálně závislá na americkém dolaru a euru a bude záviset jen na nepřímých dopadech na světové trhy.

Také země Euroasijské hospodářské unie diskutovaly o možnosti přechodu na národní měny. Od roku 2025-2030 budou obchody mezi Ruskem, Běloruskem, Armenií a Kazachstánem prováděny pouze za použití národní měny (rublu, běloruského rublu, tenge) bez devizového přepočítávání na americký dolar a euro.


V současné době připadá asi 50% z platebních transakcí mezi zeměmi Euroasijské hospodářské unie na dolar a euro, což zvyšuje jejich závislost na hospodářství USA a EU. Stojí za zmínku, že ratifikována dohoda umožní zúčastněným provádět jednotnou měnovou politiku a zajistit stabilitu národní měny vůči zahraničním vlivům v hluboké vzájemné integraci ekonomik zemí SNS.
Zdroj: zde

Začíná realizace opouštění dolaru?

V této souvislosti stojí za pozornost, že Rusko v červenci nakoupilo další zlato (400.000 uncí zlata). Dále také to, že Putin s oznámením přišel poté, co po devalvaci juanu a po propadech na čínské burze začala stoupat jak cena ropy, tak cena zlata a zároveň tyto čínské události ohrožují možnost navýšení úrokových sazeb Fedem 17. září, od kterých si dolar slibuje další posílení. Shrnuto: Události v Číně (a ano, mým pohledem k tomu přidávám i exploze v Číně) a Putinův návrh vnímám tak, že opouštění dolaru začíná být realizováno. Ono zcela selským rozumem - jak dlouho by svět ještě bavilo uctívání uměle udržovaného a ničím nekrytého dolaru a žití v obavách, že až splaskne jeho bublina, stáhne dolar do krize celý svět (čemuž se zřejmě svět nevyhne).
Ruská bankovka z roku 1899

Historie kurzu rubl/ dolar

Na závěr přidávám historii vztahu kurzu dolar/rubl. Významná jsou v ní období po Velké říjnové revoluci, dále doba, kdy se pracovalo na rozpadu Ruska (scénář tehdy byl m.j. - snížit ceny ropy a ropa tehdy byla za pomoci SA obchodována za 10 dolarů za barel!) a jaká byla situace za Jelcina. V letech 2000-2008, za Putina se situace změnila - až do doby, kdy "zradil Nový světový řád".
Tato zrada je zjevná od roku 2014 (Ukrajina, Krym), kdy konec roku 2014 přinesl sankce proti Rusku, odstavení South Stream a osvědčené snižování cen ropy a rok 2015 opět sankce a především další snižování cen ropy až na 45 dolarů za barel, což rubl vyhnalo na hranici až 70 rublů za dolar v současnosti (po srpnovém dění v Číně cena ropy stoupla na cca 52 dolary a rubl posílil na cca 64 za dolar, zároveň stouply ceny zlata).


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mišo Mišo | E-mail | 1. září 2015 v 22:50 | Reagovat

Rusko začína ofenzívu proti IS vraj už tam majú aj vojsko pilotov a poradcov až teraz to tam bude zaujímavé
deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/09/01/blamage-fuer-obama-russland-greift-in-syrien-ein/

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.