Med je velice zdravý pro celé tělo, ale také pro pleť.....

7. září 2015 v 0:54 | prvopodstata tm převzato |  Zdraví
....a podívejte se jak se chováme k přírodě a ke včelkám. Říká se prvně uhynou včely a potom člověk.....

Říká se, pilná jako včelka. A včela je hmyz, který je pro nás velmi důležitý, protože díky němu máme med. A právě med je velmi zdravý a důležitý, navíc je to základ pro mnoho věcí.

http://www.zdrava-vyziva.net/wp-content/uploads/2015/09/med_1441484648-300x201.jpg
Med je velice zdravý pro celé tělo, ale také pro pleť
Med velmi prospívá pleti, a proto si z něj a dalších surovin, můžete vyrobit výbornou masku na pleť. Med můžete kombinovat téměř s čímkoliv, abyste si z něj udělali masku, ale dobrá kombinace je s bílým jogurtem a vajíčkem. Pokud do směsi jogurtu, vajíčka a medu také přidáte nadrcená vločky, tak neuděláte špatně. Protože vločky se jednak používají jako surovina proti ekzémům a akné, ale také slouží jako peeling.
Medová medicína
Vzhledem k tomu, že je med tak zdravý a zároveň plný energie. Někteří doporučují dát si každý den lžičku či dvě samotného medu. Avšak pokud jste nemocní, tak si můžete med namíchat s cibulí anebo někteří lidé, také doporučují do misky medu naložit česnek a tuto kombinaci užívat. Protože se v medu spojí to nejlepší z nich, ale zároveň účinné látky, které ze sebe vypustí právě cibule či česnek, pomáhají na chřipku, bolest v krku a další nepříjemné nemoci.
Balzám
Med je základ mnoha balzámů. Jeden z nich si můžete vyrobit sami, když med rozpustíte do něčeho jako je sádlo či kokosový olej a podobně. Tak můžete mít doma nejen balzám, který je účinný na popraskané rty, ale také třeba balzám na nějaké ekzémy či vyrážky a podobně. Někteří sice mažou na ekzémy a vyrážky med samotný, protože opravdu pomáhá, ale je to škoda medu, proto je lepší pošetřit si ho a vyrobit si z něj takový koncentrát.
Něco pro tatínky
Výborná je také kombinace medu a slivovice. Když máte nějakou láhev slivovice, kterou byste chtěli něčím ozvláštnit, tak do ní dejte trochu medu. Když si poté dáte panáka této pálenky, tak nejprve ucítíte sladkou a jemnou chuť medu, ale zjistíte, že vaše výborná slivovice netratí svou chuť.
Něco pro maminky
Další věc, jak lze zužitkovat med, je dekorace. Nyní nejde přímo o med jako základ, ale o vosk, do kterého včelky med nosí. Protože když si domů zakoupíte hořlavý knot anebo si jej jednoduše doma sami vyrobíte, tak si z vosku můžete vyrobit krásně voňavé a velmi pěkné svíčky.
Med je nejen perfektní sladidlo, ale med lze využít i na spoustu jiných věcí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.