Co nás čeká… a nemine? Evropská komise se chystá trestat státy, které nebudou chtít přijímat imigranty.....

8. září 2015 v 9:59 | prvopodstata tm převzato |  Články
....vyhrožovat a lámat politiky umějí dobře.....

Ilustrace
Evropská komise hledá způsob, jak přimět státy Vyšehradské skupiny, které se zdráhají přijmout kvóty na rozdělení imigrantů, aby nakonec souhlasily s jejím plánem.
Deník "Financial Times" píše, že se komise chystá trestat státy, které nepřijmou stanovený počet imigrantů. Nepoddajné státy by měly platit do fondu pomoci uprchlíkům op-out, tedy poplatek za výjimku. Ale i takové řešení je považováno za dočasné, neboť je předpokládáno, že se nakonec všechny státy kvótám podřídí.
Op-out by byl nejen časově omezený, ale také pouze v případech, kdy Evropská komise uzná, že k němu existují "objektivní důvody".


"Financial Times" cituje nejmenovaného představitele východoevropského státu EU, který řekl: "Pokud by šlo o tresty, pak by to byl špatný nápad. Ale když jde o systém finanční účasti na řešení problému jiným způsobem, je to daleko stravitelnější."
Kvóty se nemají týkat Velké Británie, Dánska a Irska, které si v traktátech vymínily svrchovanost ohledně imigrační politiky.
Zdroj: Financial Times


DWN: rozpolcená Evropská unie se rozpadne pod tíhou krize s migranty

Migranti v Budapešti

Evropská unie dosáhla kritického bodu ve svém rozvoji a mnohačetné krize mohou způsobit rozpad jednotné Evropy, řekl v interview německému vydání Deutsche Wirtschafts Nachrichten německý ekonom Reinhard Crusius.

Podle názoru experta současná Evropa přestala být politickým svazem a stojí pouze na ekonomických základech. Kromě toho, jak říká Crusius, řecká krize rozvíří v EU národnostní nepřátelství, které podporují místní média.
Německá kancléřka Angela Merkelová
© REUTERS/ Fabrizio Bensch
"Evropská média mají ohromnou moc, ale nedokáží ji ovládat, zcela jim chybí kritické myšlení. Čtenář zřídka dostane objektivní informaci. Mnohá takzvaná kvalitní média prostě poslouchají Merkelovou a tlumočí její prohlášení. Vypadá to jako podivná symbióza vlády a čtvrté moci", říká ekonom.
Crusius upozorňuje na to, že v Evropě není alternativa politice, kterou provádí Brusel. Podle slov ekonoma valutový svaz evropských zemí se hroutí a pro jeho záchranu je nutné změnit vektor rozvoje EU směrem na sociálně-ekonomický svaz a překonat krizi, spojenou s přílivem uprchlíků do evropských zemí. Podle názoru analytika další integrace Evropy není možná. Neoliberalismus se vyčerpal a dnes v EU připomíná jakousi formu politického náboženství.
"Krize s uprchlíky pouze dokazuje, že jednostranný neoliberální přístup, který je založen na konkurenceschopnosti a nesmyslné politice ohledně záchrany euro, boří jednotu národů Evropy", prohlásil expert.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ôk ôk | 8. září 2015 v 10:24 | Reagovat

http://narodnidemokracie.cz/program/zahranicni-politika/

2 ôk ôk | 8. září 2015 v 10:52 | Reagovat

Jak pytel brambor s periskopem papá špagety :)
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KG0oE6H6vTk

Naši bratři https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7GEaaxtTQ_4

Tak teď nevím, přišli sem islamizovat, nebo jen pro prachy a blahoživobytí, nebo mají islámu po krk?
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/379872-z-aliho-je-martin-stovky-migrantu-v-nemecku-konvertuji-ke-krestanstvi.html

3 Martin Martin | 8. září 2015 v 11:58 | Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=QMh5SqWs6bI

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.