Velké konspirační teorie: HAARP.....

4. srpna 2015 v 18:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....nezapomeňte, že konspirační teorie jsou pravda a pravda jsou konspirační teorie.....

haarp
Lidé se tedy o tuto podivnou zkratku zajímají. Ale proč? Kdo přišel s tím, že antény rozmístěné na pár hektarech na Aljašce jsou schopné způsobit katastrofická zemětřesení, záplavy, sucha nebo ovládat lidskou mysl?
Čím si zasloužil na pohled nevinný výzkumný program ionosféry takovou pozornost? Zjevně hlavně tím, že je spojený s utajovanými vojenskými programy, a že je tudíž neprůhledný. Když zkombinujeme záhadné technické zařízení charakterizováné jako "ohřívač ionosféry na principu mikrovlné trouby", americkou armádu a aljašské pustiny, je to docela dobrý inspirativní koktejl. S konspiracemi přišli sami Američané. Teprve později se připojili Rusové, venezuelský prezident Hugo Chavez a jiní odpůrci Spojených států.
Nutno poznamenat, že na podobném projektu údajně pracují i další vlády, bývají uváděny Rusko a Čína. Jedno zařízení je prý umístěno v Norsku a další na bývalém území SSSR.haarp
Oficiální verze
HAARP - High Frequency Active Auroral Research Program - je výzkumný projekt chování ionosféry a procesů v ní probíhajících včetně polárních září.
Americká stanice HAARP se nachází na Aljašce, severně od městečka Gakona a v Grónsku. Při realizaci projektu byly použity technologie amerického fyzika Bernarda Eastlunda, který je vyvinul v 80. letech.
Projekt HAARP jako takový začal již v roce 1990, ale stavba samotného zařízení byla započata v roce 1993, s minimální plánovanou funkčností 20 let. Stavěl se ve třech fázích. Plné operativnosti a současného výkonu dosáhl roku 2007. Původně jej začala stavět firma Advanced Power Technologies a od roku 2003 BAE Advanced Technologie - dceřiná společnost zbrojařského koncernu a dodavatele vojenské techniky BAE Systems.
Technické parametry HAARP
HAARP má k dispozici radary pásma krátkých (HF) a velmi krátkých vln (UHF), měřiče změn geomagnetického pole, digisondu (sondu ionosférického šíření vysokofrekvenčních radiových vln), magnetometry aj. Hlavním nástrojem pro ionosférický výzkum je Ionospheric Research Instrument. Jde o vysokofrekvenční vysílač, který je využíván k působení na ionosféru. V současné době se skládá z 48 antén o výšce 22 m, ale je plánováno, že na ploše 13 hektarů jich bude vztyčeno 180. Vysílač umí vysílat spojitý nebo přerušovaný signál o výkonu 3600 kW a frekvenčním rozsahu 2,8-10 MHz, jehož elektromagnetický "obraz" může být následně sledován pomocí HF/UHF radarů, HF přijímačů a opticky.
Cílem HAARP je sledování procesů v ionosféře, vlivu ionosféry na radiové signály a vývoj technologie lépe kompenzující tyto vlivy pro lepší komunikaci.
Očekává se, že studium takto vyvolaných změn ionosféry povede k pochopení přirozeného chování ionosféry. Vědci si od projektu slibují mj. i vyvinutí technologie pro schopnější skenování i pod hladinou moře či pod zemským povrchem.
Historie HAARP
Projekt HAARP začal 23. března 1983, kdy americký prezident Ronald Reagan vyhlásil program strategické obranné iniciativy (SDI), který dostal okamžitě přezdívku "Hvězdné války". Cílem bylo ochránit USA před balistickými raketami Sovětského svazu. S počátky projektu jsou spojováni dva fyzikové - Bernard Eastlund a Dennis Papadopoulos.
Avšak ještě, než byl projekt dokončen, Sovětských svaz se rozpadl a s ním zanikla i hrozba masivního atomového útoku. Autoři projektu hledali alternativní cíle, jedním z nich bylo odvedení produktů atomového výbuchu vysoko v atmosféře zpět k zemi, aby částice nepronikly do vesmíru, kde by mohly zničit drahé špionážní družice na nízkých oběžných dráhách. V roce 1999 bylo zařízení uvedeno do provozu. Původní záměr projektu, tedy ničení raket ohřevem ionosféry, pravděpodobně záměrně unikl do médií jako součást nátlaku na Sovětský svaz, který musel HAARP zahrnout do svých plánů pro útok na USA. Nyní má být HAARP pod společnou správou vojenského letectva a vojenského námořnictva USA.
Kdo je kdo
Bernard Eastlund (1938-2007), americký fyzik, je autor tří patentů, o nichž se tvrdí, že vedly k technologii HAARP. Pracoval původně pro těžařskou firmu ARCO, která našla velké zásoby zemního plynu na Aljašce. Eastlund hledal jejich uplatnění pro vládu USA, a tak přišel s nápadem, že plyn by mohl pohánět místní elektrárnu, která by napájela silný vysokofrekvenční vysílač, který by mohl ionosféru rozžhavit a v ní "upéct" útočící komunistické rakety. Eastlund říkal, že vychází z Teslových vynálezů. Dnes se oficiální zástupci HAARP od Eastlunda distancují.
Zajímavé je, že sám Eastlundův syn Robert podezírá HAARP z nekalých praktik.
Dennis Papadopoulos, americký fyzik a astronom, spolupracoval na koncepci a podpoře HAARP. V letech 1969-1979 pracoval na modelování jevů, které vznikají v ionosféře při pokusném atomovém výbuchu ve vysokých vrstvách atmosféry. Také jeho další aktivity a objevy byly úzce svázány s výzkumem ionosféry.
Američan Nick Begich junior byl prvním konspirátorem na tomto poli. Jeho otec, demokratický kongresman, zmizel za dodnes nevyjasněných okolností v roce 1972 při havárii letadla na cestě z Anchorage do Juneau. Možná právě tato tragická událost postrčila Nicka juniora na dráhu konspiračního teoretika. Vydal knihu Angels Don't Play This HAARP (Andělé nehrají na tuto Haarfu). Autor v ní pojednává o možnosti, že zařízení HAARP je určeno pro geofyzikální válku. Nick Begich jr. je nejstarším bratrem současného senátora za Aljašku Marka Begiche. Ten slíbil, že se postará o důkladné vyšetření všech podezření, které HAARP opřádají. Ve funkci nahradil muže, který se zasadil o umístění HAARP na Aljašce, Teda Stevense, který v roce 2010 zahynul při letecké nehodě.
Jesse Ventura (1951), bývalý guvernér státu Minnesota (1999-2003) a bývalý příslušník amerických speciálních jednotek, vystupuje jako investigativní reportér v seriálu americké TV Tru o konspiračních teoriích.
Novinář Benjamin Fulford. USA podle jeho tvrzení vydíraly Japonsko hrozbou zemětřesení, když nepřistoupí na to, aby kontrolovaly japonské finance.

Konspirační teorie
Zařízení HAARP získalo přezdívky jako "bílá velryba konspiračních teorií" nebo "magnet konspiračních teorií. Podle některých hlasů má tato "mikrovlná trouba na ohřívání ionosféry" na svědomí manipulaci s počasím, různá zničující zemětřesení, tsunami, hurikány, sucha, ale je možné s ním prý také ovládat lidskou mysl (control mind). Podle těchto představ kontrolu nad počasím dávno převzaly tajné služby a organizace.
Jak funguje HAARP jako zbraň je popsáno například v jednom dílu série o konspiračních teoriích Jesse Ventura: Vzájemně propojené antény řídí počítač, který vygeneruje tenký paprsek mířící do ionosféry. Vlny, které HAARP vysílá, mohou ionosféru změnit, vytvoří v místě dopadu paprsků jakousi "bublinu", která akumuluje a zesiluje energii. Výsledná energie má sílu jaderné exploze a může být nasměrována na konkrétní místo nad planetou. USA mají asi tucet zařízení, která umožňují působit po celém světě.

Geofyzikální válka
Geofyzikální zbraně nejsou nic nového. Vědělo se o nich už v 60. letech, jinak by dvě totálně znepřátelené velmoci - SSSR a USA - nepodepsaly v roce 1970 dohodu, že vývoj těchto zbraní bude zakázán. Vývoj však prý stejně pokračoval, v utajení.
V roce 2002 ruský parlament vydal prohlášení, prezentované Vladimirem Putinem, který USA obvinil z vedení geofyzikální války.
"Spojené státy vytváří nové integrální geofyzikální zbraně, které mohou ovlivnit nejbližší okolí Země prostřednictvím vysokofrekvenčních radiových vln. … Důležitost tohoto kvalitativního skoku může být srovnávána s přechodem od chladné oceli v střelné zbraně, od konvenčních zbraní k jaderným. Tento nový typ zbraní se od těch předchozích typů liší v tom, že médium blízkého okolí Země se najednou stává předmět přímého vlivu a jeho součástí."
Ruská Duma se obrátila v této souvislosti na OSN a další mezinárodní instituce a požádala o celosvětový zákaz testů HAARP.
Dne 18. ledna 2010 venezuelská vládní televizní stanice ViVe vydala prohlášení, ve kterém obvinila USA z vyvolání série experimentálních zemětřesení, v níž spojila zemětřesení v městě Heuréka v Kalifornii, zemětřesení v provincii S'-čchuan z roku 2008 a zemětřesení na Haiti s HAARP, s perspektivou, že USA hodlají zaútočit v budoucnu takto také na Írán.
Taktéž myšlenkou, že zemětřesení v Japonsku z 11. března 2011 vyvolal americký HAARP, se zabývala různá média. V této souvislosti je zřejmě nejslavnější novinář Benjamin Fulford, jehož video o hrozbách Japonsku ze strany USA s odvoláním na zdroj, jímž je bývalý japonský ministr financí, je dostupné na youtube.
HAARP bývá také spojován s hurikánem Katrina nebo s tzv. fantómovým časem. Tím to ale nekončí, některé zdroje uvádějí, že Američané už použili HAARP přímo v boji a to ve válce proti Iráku, kdy se iráčtí vojáci hromadně vzdávali bez boje.
V roce 2011 to byl ruský generál ve výslužbě Nikolaj Rodionov, který po neúspěšném pokusu Rusů vyslat sondu Fobos-Grunt řekl, že mohlo jít o záměrnou sabotáž provedenou Američany pomocí HAARP.
Důkazy
§ 1) Krátce po ničivém zemětřesení v Japonsku na jaře 2011 přestal fungovat web projektu HAARP. Na internetu se také objevil záznam grafů o náhlé aktivitě HAARP v době zemětřesení, které jsou podle příznivců konspirací jasným důkazem úderů HAARP.
§ 2) Jako důkaz, že zemětřesení v Číně v roce 2008 způsobil HAARP, jsou předkládána videa, na nichž jsou patrné "duhové mraky". Ty se objevily těsně před ničivým zemětřesením a natočili je místní obyvatelé.
Pochybnosti
§ 1) Proč by pracovníci utajovaného vojenského zařízení poskytovali usvědčující důkaz proti sobě? Odpůrci konspirace tvrdí, že došlo k záměně příčiny a následku. Každé zemětřesení má za následek i rozkolísání geomagnetického pole - a velké zemětřesení ho rozkolísá hodně. Citlivé přístroje HAARP jen tyto výchylky zaznamenaly.
§ 2) I kdybychom připustili, že zemětřesení v Číně v roce 2008 způsobil HAARP, jak dokázat, že to byli Američané, jestliže stejný projekt údajně vyvíjejí i Rusové a Čína?
§ 3) Odpůrci konspirační teorie obecně zastávají stanovisko, že HAARP nelze jako zbraň použít.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ôk ôk | 4. srpna 2015 v 19:40 | Reagovat

nó a ještě v Peru, Indii a...
http://www.bibliotecapleyades.net/haarp/esp_HAARP_41.htm

2 CZK CZK | 4. srpna 2015 v 21:10 | Reagovat

Kdyby současná vlna veder a potažmo sucha byla vyvolána uměle, tak celá Evropa bude mít problém se zajištěním potravin. A až bude hlad, tak přijdou navrhovatelé smlouvy nafta a tafta a nabídnou pomoc. Chcete jíst? Tak neřešte, jestli je něco GM, nebo ne. Jinak zhebněte hlady! Inu, takový přístup by mohl urychlit přijetí těchto vazalských smluv.
...Mám pocit, že zemědělci právě zaorali lán brambor, protože v tom suchu nic nevyrostlo. Ale když to někomu říkám, tak na mě koukají s lhostejným a nechápavým pohledem.

3 Sys Sys | 5. srpna 2015 v 0:09 | Reagovat

[2]:
[2]:
Přesně tak to je. Na mnoha místech neúroda z veder a nedostatku vody, na jiných místech velké povodně a rovněž zničená úroda. A nic z toho není náhoda. Ani 66 najednou vypuknuvších požárů v Řecku. Ale jdou i proti vlastním. Je pozorováno, že v Kalifornii je uměle udržováno sucho už 3 roky. V současné době se tam šíří požáry a lidé musí být evakuováni. Však také v plánu nwo bylo vylidnění Kalifornie.
Nedávný umělý sníh v Peru, kdy přišlo o život na 200 tis. (jinak odolných) lam, také nebyl náhoda a rovněž způsobil velké škody.

4 soto soto | 5. srpna 2015 v 8:52 | Reagovat

V clanku bude jedna podstatná chyba. Počasí si pod kontrolu nikdo nevezme. Tomu může věřit jen hodně věřící konspiratik.
Do zničeného počasí určitě dokážou vnášet i prudké změny,  to jo.  
R 2007 probehla mez. konference vědců k 50. výročí úmrtí w reicha a závěr?
Lidi budou jednou nuceni použít jeho technologie na uzdraveni atmosféry,  moznost mají už přes 50 let.
. Fakt to neni octovani ani orgonity. :)

5 eM eM | 5. srpna 2015 v 19:32 | Reagovat

[3]: Jak proti vlastním? Kalifornie patřila Rusku pokud vím...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.