V Istanbulu byl podniknut útok na konzulát USA.....

11. srpna 2015 v 7:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....nějak se nám svět začíná od základů hroutit.....


Dva lidé - muž a žena - začali střílet na budovu konzulátu USA v Istanbulu, oznámila turecká agentura Dogan. Informaci o postižených nemáme. Mezi útočníky a policií došlo k přestřelce, poté útočníci z místa zmizeli.

Žena podezřelá z útoku byla brzy nato zadržena policií, oznámila agentura Reuters s odvoláním na turecký televizní kanál NTV. Associated Press informuje o tom, že podle nepotvrzených údajů byli zadrženi oba útočníci.
K útoku došlo několik hodin po explozi na policejním komisařství v Istanbulu. Vybuchla tu bomba. Část dvouposchoďové budovy se zřítila. Po výbuchu následovala přestřelka.Dva útočníci byli zabiti, oznámila agentura Dogan. Třetí obětí přestřelky se podle nejnovějších údajů stal policejní důstojník. Zraněno bylo deset lidí.
Zatím žádná organizace nepřevzala odpovědnost.
K útokům došlo na pozadí rozsáhlé operace, jejímž cílem bylo zadržení islamistů a kurdských aktivistů, která byla zahájena koncem července. V průběhu operace byly zadrženy desítky aktivistů z teroristické organizace Islámský stát, ze Strany kurdských pracujících a levičáckých organizací, kteří i před tím přepadali příslušníky policie.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.