Tak to je případ naprosté bezmoci. Jak to, že to nikdo neřeší?????

2. srpna 2015 v 15:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....nechám raději bez komentáře.....

Ilustrace
Stovky uprchlíků berou pravidelně útokem tunel pod La Manchem, vedeni vidinou krásného života ve sladké Británii. Zato řidiči kamionů aby se pomalu báli o život, jelikož francouzské úřady si evidentně nevědí rady.
A ačkoliv k "nájezdům" na tunel prý dochází téměř denně, nevypadá to, že by proti tomu bezpečnostní složky dokázaly nějak účinně zakročit. Chápu, že napoprvé by to pro ně mohlo být překvapení, ale poté by snad nějaká opatření přijmout mohly, ne? Snad není takový problém tábor s migranty oplotit a hlídat, aby se nemohli k tunelu vůbec dostat.
Vlastně to ale zase takové překvapení není, když uvážíme, jak byla francouzská policie bezzubá, když docházelo k útokům na kamiony přímo na silnicích. Nešťastným řidičům nikdo nepomohl, a ještě mohli vyfasovat mastnou pokutu, pokud by se jim nějaký uprchlík dostal do nákladu a oni ho včas neodhalili. Pomáhat a chránit ne, ale pokutovat - to by policie jistě zvládla.


I teď si Britové a Francouzi problém s tunelem přehazují jako horkou bramboru. Doprava mezi kontinentem a Británií začíná váznout, což pochopitelně přináší i ekonomické ztráty. A to je v Calais jen něco kolem tří tisíc imigrantů. Co by se asi dělo, kdyby jich bylo desetkrát tolik? Pokud bude běženců přibývat stabilním tempem, tak jsem nesmírně zvědav, jak hodlají evropské státy zajistit pořádek a bezpečnost. Policie opravdu není na zvládání takovýchto obrovských skupin vybavená.
Situace začíná vřít už i v Německu. Já osobně zapalování domů a aut v žádném případě neschvaluji, ale není sporu o tom, že počet žádostí o azyl bude letos v Německu rekordní. Odhady hovoří o dvojnásobku ve srovnání s loňskem, ale to nemusí být vůbec číslo konečné. Spolkové země žádají miliardu eur na krytí nákladů, protože jim docházejí peníze na jídlo a ubytování pro uprchlíky. Pokud se tedy někdo diví nárůstu radikalismu, tak zřejmě nepochopil závažnost situace.
Evropští politici by si měli uvědomit, že veřejnost od nich očekává nějaké řešení situace, která v některých částech Evropy už místním přerůstá přes hlavu. A pokud ho rychle nenajdou, budou možná jednou nepříjemně překvapení, že se situace začíná zvrhávat v násilí. Neomezenou imigraci budou lidé tolerovat jen do určité chvíle. A spirála násilí se těžko zastavuje, když se jednou rozeběhne na plné obrátky.
Situace v Calais je bohužel příznakem celkové neschopnosti EU udržet kontrolu nad situací. A čím se bude jevit slabší a bezmocnější, tím hůř pro ni. Pokud nedokáže na vlastním území prosadit pořádek a vlastní zákony, bude si tu každý dělat, co se mu zachce. A jestli začne demokracie selhávat, jistě se brzy vynoří někdo, kdo nabídne nějakou formu vlády pevné ruky. Pak už to půjde ráz na ráz...


Čtěte také:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ôk ôk | 2. srpna 2015 v 18:34 | Reagovat

Až začnou cajtům upadávat hlavy, teprv se najde nějaký šáša, co má pravomoc nařídit ostrou střelbu. Zatím nikdo nechce být za ošklivého nepřítele černoušků.

2 Milan Milan | 2. srpna 2015 v 20:04 | Reagovat

Tohle se stát tak před 30-ti lety, naběhne tam armáda a všechno zpacifikuje, od toho armáda je a jelikož frantíci nic nedělaj, jen poliši se alespoŇ občas o pokoušejí zjednat trochu pořádek, evidentně je v politice něco smardlavého a podlplaceného, není možná, aby tam nenaběhli zelení a neudělali tam pořádek, to fakticky ne. něco tu smrdí... depopulace se blíží...

3 Sys Sys | 3. srpna 2015 v 0:15 | Reagovat

K otázce v nadpisu článku "jak to, že to nikdo neřeší?" - a co se jako má řešit ? Vždyť všechno postupuje podle plánu. Takto si to všechny loutky dohodly před několika lety a podepsaly. Loutkovodiči si můžou mnout ruce, jak jim jdou vlády pěkně na ruku.

4 iri iri | 3. srpna 2015 v 18:03 | Reagovat

Internetem šla zpráva, že po 89. byly založeny neziskovky, a to hlavně kvůli tomu, že Německo potřebuje od cizinců ulevit.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.