Studie tvrdí: Mobilní telefony JSOU spojeny s rakovinou, dlouhodobé používání souvisí s Alzheimerem, Parkinsonem, bolením hlavy a podrážděním pokožky.....

7. srpna 2015 v 17:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....a tohle tvrdím od roku 1991 po přečtení přísně tajné studie od firmy ERIKSON a SIEMENS.....
Jsme totiž pár let v předstihu a proto jsem si nikdy nedal mobil k hlavě.....


2AFF89EE00000578-3181406-Warning_Radiation_from_wireless_devices_such_as_phones_and_table-a-6_1438360037279Záření z bezdrátových přístrojů jako jsou telefony a tablety mohou znamenat zdravotní riziko, tvrdí nově přezkoumané studie. Vědci tvrdí, že radiace způsobuje oxidační stres v těle - škodlivý proces, úzce spojovaný s degenerativními onemocněními. Autoři studií píší, že používaní mobilů by se mělo preventivně minimalizovat. Oficiální instrukce prohlašují, že zařízení "by mohla" způsobovat rakovinu
Mobilní telefony představují "velmi reálné nebezpečí" pro lidské zdraví, tvrdí nová studie.
Záření z bezdrátových zařízení, jako jsou mobilní telefony a tablety, by mohlo být spojeno s různými zdravotními riziky, od rakoviny po onemocnění mozku typu Parkinsonovy či Alzheimerovy choroby, tvrdí výzkumníci.
Prý je to v důsledku toho, že radiace způsobuje v těle 'nerovnováhu' - oxidativní stres.
Oxidativní stres je škodlivý proces, úzce spojovaný s degenerativními onemocněními.
Nová studie je přezkoumáním experimentálních údajů o účincích radio-frekvenčního záření v živých buňkách - v podstatě jak mohou mobilní telefony poškodit DNA jedince.
Doktor Igor Yakymenko z ukrajinské Národní akademie věd tvrdí, že oxidativní stres v důsledku vystavení radio-frekvenci by mohl vysvětlovat spojení mezi bezdrátovými přístroji a rakovinou.
Po dlouhodobém vystavení je to spojeno s dalšími lehčími poruchami jako bolení hlavy, únava a podráždění pokožky, říká Yakymenko.
Jeho argument je založen na reaktivních formách kyslíku, což jsou chemicky reaktivní molekuly obsahující kyslík.
Hrají důležitou roli v buněčné signalizaci a kontrole vnitřních podmínek, jako je teplota.
Pokud se hladina reaktivních forem kyslíku dramaticky zvýší, může to způsobovat značné poškození buněčné struktury - toto je známo jako oxidativní stres. Článek podotýká, že zatímco reaktivní formy kyslíku jsou v buňkách často produkovány díky agresivnímu životnímu prostředí, mohou být také vyvolávány 'běžnou bezdrátovou radiací'.
'Tyto údaje jsou jasným znakem reálných rizik, která toto záření představuje pro lidské zdraví."
Sdělil New York Daily News, že při používání vašeho telefonu pouhých 20 minut denně po dobu 5 let zvyšuje riziko jednoho typu mozkového tumoru trojnásobně a při používání telefonu hodinu denně po dobu 4 let zvyšuje riziko některých tumorů 3-krát až 5-krát.
Tisku řekl: "Údaje byly získány od dospělých, kteří používají mobilní telefony většinou po dobu až 10 let v dospělého věku. Situace se může dramaticky lišit u dětí, které používají mobilní telefony v dětství (kdy jsou jejich biologické procesy mnohem více senzitivní vůči rizikovým faktorům) a budou mobil používat dál v životě". A přestože je riziko rakoviny mozku malé, stojí si za tím, že opatrnost je i tak potřeba, jelikož některé zdravotní příznaky se ukáží až za několik desetiletí.
Výsledkem toho Yakymenko a jeho kolegové vyzývají k preventivnímu postoji - méně telefonovat, používat hands-free pro oddálení frekvence od oblasti hlavy.
Studie zveřejněná v časopise Electromagnetic Biology & Medicine je čerstvým výsledkem dlouhodobého výzkumu bezpečnosti mobilních telefonů.
Byla provedena za spolupráce vědců z Indiana University, University of Eastern Finland a brazilské University of Campinas.
Každopádně za posledních 15 let se většině výzkumů nepodařilo přinést průkazné výsledky, ačkoli některé poukázaly na spojitost mezi typem mozkového tumoru zvaným gliom a intenzivním dlouhodobým používáním.
Poslední oficiální stanovisko zní, že radio-frekvence (RFR) / mikrovlnné záření může mít karcinogenní efekt.
2AFF8A9F00000578-3181406-Over_the_past_15_years_most_investigations_into_the_safety_of_mo-a-7_1438360123957
V roce 2011 Mezinárodní společnost pro výzkum rakoviny poprvé klasifikovala mobilní telefony svým systémem hodnocení "zlatého standardu."
Vědci tehdy řekli, že zařízení by "mohla" způsobovat rakovinu v lidském těle, ale nebylo dost důkazů pro jasný závěr.
Typ záření používaný v komunikačních prostředcích, elektronických a jiných přístrojích se nazývá neionizující záření.
Většina neionizujícího záření má menší energii než záření ionizující, což znamená, že nemá dostatečnou energii pro ovlivnění našich buněk stejným způsobem jako ionizující záření.
Podle Cancer Research UK vědecké důkazy v současnosti ukazují, že není pravděpodobné, že by mobilní telefony mohly zvýšit riziko mozkového tumoru či jakéhokoli jiného typu rakoviny.
Tato charita ale připouští, že pro "kompletní vyloučení rizika" není dostatek poznatků.
Jiná studie v minulém roce tvrdila, že u lidí používajících telefon více než 15 hodin každý měsíc je zřejmě větší riziko vzniku určitého typu mozkové rakoviny. Francouzští výzkumníci řekli, že u těchto uživatelů je 2-krát až 3-krát vyšší pravděpodobnost vzniku tumorů gliomu a meningeomu.
Co je oxidativní stres.
Jeden ze způsobů, jak se naše buňky mohou poškodit, je vystavení oxidativnímu stresu. A prevence či napravování buněčného poškození, způsobeného oxidativním stresem, pomáhá proti stárnutí. K tomuto stresu dochází, pokud je nad normu vyšší produkce volných radikálů, nestálých molekul, které nesou volný elektron navíc.
Když volný radikál narazí na další molekulu, tento extra elektron je předáván v rychlé řetězové reakci z molekuly na molekulu.
Když dosáhne konce řetězu, může oddělit spoje mezi atomy v rámci důležitých buněčných složek jako je buněčná membrána, esenciální aminokyseliny (proteiny) či dokonce DNA.
O nebezpečí radiace z mikrovln též zde: http://www.nwoo.org/?s=trower

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.