Stařešina Čerokíů: rezervace, to je propagovaný koncentrační tábor s kasinem.....

10. srpna 2015 v 11:11 | prvopodstata tm převzato |  Články
....na všechno, na co šáhli "moudří" hoši ze zámoří, se proměnilo a promění v popel.....


- Stařešina Čerokíů: rezervace, to je propagovaný koncentrační tábor s kasinem9.8.2015

V předvečer Mezinárodního dne kmenových národů se korespondent RIA Novosti Igor Jermačenkov vydal na národní svátek do Chanty-Mansijsku se stařešinou klanu Ptáci plemene Čerokíů Mašu Bílé Pero a dozvěděl se, kde se nachází Ostrov Želvy, jak dnes žijí američtí Indiáni, čím se liší rezervace od koncentračního tábora a ruští naftaři od amerických.

Kdo vlastně jsou Čerokíové?
Já patřím ke klanu Ptáci plemene Ani Gaduva Tsalagi, které se zde také nazývá Čerokíové, z jihovýchodní části Ostrova Želvy, který se dnes nese název USA. Když mluvím o Ostrově Želvy, tak mám na mysli Kanadu, USA a Mexiko. Čerokíové jsou horský národ. Před začátkem migrace z Evropy území naší země zahrnovalo současné státy Severní a Jižní Karolína, Virginie, Západní Virginie, Tennessee, Kentucky, severní část Georgii a Alabamy.


Kolik rodilých Američanů žije v USA?
Dnes tvoříme pouze 2,4% obyvatelstva podle statistiky z minulého roku. Můj národ se nazývá Irokézové, ještě jsou Algonkinové, Siu, Severo-západní konfederace a jihovýchodní plemena.
Kolik lidí je v plemeni Čerokíů?
My jsme nejpočetnějším plemenem v USA. Neznám přesný počet, ale je to přibližně 300 tisíc lidí. Jsme velmi vzdělaní lidé, stejně jako v jakékoliv jiné zemi jsou u nás odborníci - advokáti, lékaři,učitelé, podnikatelé, farmáři.
Irok
© AP PHOTO
Irokézové
Kolik Indiánů žije v rezervacích a co tam dělají?
Rezervace byly od samého začátku propagovanými koncentračními tábory. Mnoho lidí nechápe, co je to rezervace v Americe, protože naše dějiny nikdy nebyly pravdivě popsány v učebnicích dějepisu.
Dvě nejhorší věci, se kterými se setkal náš národ, to je křesťanská církev a vláda USA.
Přísné křesťanské internátní školy zabíraly děti z milujících rodin a z rodné kultury. To byla tvrdá forma kulturní genocidy. Mnohé z nich byly podrobeny fizickému, psychickému a sexuálnímu násilí ze strany příslušníků církve a mnoho dětí dokonce zemřelo v těchto školách.
Křesťanská ideologie změnila většinu rodilých Američanů nebo zůstali i nadále věrni svému vyznání?
Je zajímavé, že mnozí rodilí Američané, kteří tvrdí, že jsou křesťané, zůstávají příznivci tradičního vyznání, jelikož to určitým způsobem dokázali oddělit v duši. Já nejsem křesťan, já vyznávám tradiční dávnou víru, v které mne vychovali starci v mé rodině. Ale nemám nic proti jakékoliv jiné víře. Ale nevěřím organizovanému náboženství a nevěřím lidem, kteří propagují svou víru kvůli tomu, aby získali nějaké výhody.
S jakými problémy se Čerokíové setkávají dnes?
Genocida pokračuje, pouze má dnes papírový charakter ve formě dokumentů. V Kanadě premiér Stephen Harper jedním škrtem pera prohlásil, že v zemi už není původní obyvatelstvo. A takovým způsobem mohou zabrat rezervace a území Indiánů.
Jestliže člověk patří k plemeni, uznanému státem, tak posledních 15-20 let, kdy se v rezervacích objevilo kasino, dostává každé čtyři měsíce šek od příjmů tohoto byznysu. Kvůli tomu si to mnozí myslí i o Indiánech. To je smutné, protože hazardní hry dělají špatnou reputaci.
Mnoho původních komunit i nadále bojuje s jedním velkým problémem - když naše děti odebírají rodičům. Vláda říká, že rodiče nezvládají své povinnosti, i když to tak není, a děti dávají adoptivním rodičům nerodilého původu, a to nejen z USA, ale například i z Austrálie. Máme teď skupinu advokátů z řad původních obyvatel, kteří se snaží vrátit naše děti zpět.
V současné době je vidět velká aktivita původních národů ohledně ochrany našeho území a přírodních zdrojů, ale ve zprávách o tom není ani slovo.
Jaké přírodní zdroje se vykupují v první řadě?
Nejdůležitější je ropa. V současné době se po celé zemi dobývá břidlicová ropa, takové dobývání ropy ničí půdu, divokou přírodu, vodu a rostlinstvo. Snažíme se udělat všechno co můžeme pro záchranu naší planety a národa. Děláme to nejen pro původní obyvatelstvo, děláme to pro celé lidstvo.
Co si myslíte o organizacích původních obyvatel v Rusku? Považujete takovou formu sdružování za užitečnou?
Považuji ji za velkolepou. Budu vyprávět svému národu, jak je zde vše zařízené, jak se řeší otázky, čím se liší vládní podpora původních národů v Rusku a v USA. Vezměme si pouze tu skutečnost, že ropné společnosti se nejdříve obracejí na původní národy, mluví s nimi, ukazují jim, co se chystají dělat, a co oni mohou udělat pro komunitu, a ne, že prostě přijdou a snaží se zabrat zemi a dělat si tam, co chtějí.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.