Roberts: Putin vzkřísil Rusko dříve než předpokládal Washington.....

4. srpna 2015 v 11:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....a to se jim moc nelíbí.

Moskva

Roberts: Putin vzkřísil Rusko dříve než předpokládal WashingtonPoté, co Kreml trval na diplomatickém řešení syrské a íránské krize, v USA si uvědomili, že Rusko získalo sílu, která může omezit samovládu Washingtonu, tvrdí americký politolog Paul Craig Roberts.

USA mají v úmyslu pokusit se podřídit Rusko své vůli, prohlásil Roberts v rozhovoru pro agenturu Sputnik.
Američtí vojáci
© AFP 2015/ ARMEND NIMANIZákladním kamenem vnější politiky a vojenské strategie USA je Wolfowitzova doktrína, podle které je prvotním úkolem Washingtonu zabránit, aby se objevil soupeř, který by představoval nebezpečí pro zemi.
Přitom je hrozba, jak ji označuje vláda, dostatečně silné slovo pro uskutečnění vnější politiky nezávislé na Washingtonu. V současné době jsou dvě země představující hrozbu - Rusko a Čína," zdůrazňuje Roberts.
Poté, co Rusko trvalo na diplomatickém řešení syrské a íránské krize, si Spojené Státy, podle názoru politika, uvědomily, že Rusko získalo sílu, která je schopna omezit samovládu Washingtonu.
"Zatímco byli neokonzervativci Washingtonu pohlceni svými desetiletými válkami na Blízkém východě, Vladimír Putin obnovil Rusko po jelcinské spoušti; a Čína se vzchopila daleko rychleji než předpokládali ve Washingtonu," přiznal pozorovatel.
"Washington je připraven učinit opatření ke snížení napětí. Z pohledu Washingtonu je napětí potřeba," prohlásil Roberts ve svých odpovědích na to, jaké kroky by se měly učinit ke snížení napětí v rusko-americkém vztahu. Kromě toho zdůrazňuje, že současné napětí se vynahrazuje obrovskými vojenskými náklady USA.
Ruská vláda se přiklání k diplomacii, USA se však dívají na diplomacii jako na příznak slabosti. Washington se spoléhá na nátlak a je připraven donutit Rusko, aby se podřídilo USA, vysvětluje expert.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.