Putin poukázal na vinu USA v problémech Evropy s migranty.....

1. srpna 2015 v 17:54 | prvopodstata

....a naši politici nemají radost, když se lidem říká pravda, protože sami lžou až se jim od huby práší.....

Ilustrace


zdroj
Spojené státy, působící ve svých zájmech, způsobily Evropě mnoho problémů, řekl ruský prezident Vladimír Putin. "Ve světě a v západních zemích jsou tektonické posuny ve veřejném mínění směrem k větší ochraně národních zájmů. Vidíte, Evropa nyní čelí konkrétnímu problému - masivnímu přílivu migrantů. Proč, copak Evropa stála u pramene těch rozhodnutí, která vedla k této situaci?Musíme být upřímní, tato rozhodnutí přišla ze zámoří, ale problémům čelí Evropa. A to je jen jeden příklad. A je jich spousta", cituje Putina agentura RIA "Novosti" s odkazem na RTS.

Na upřesňující otázku, zda má na mysli USA, ruský prezident odpověděl: "No, samozřejmě."

"Ale to neznamená, že musíme nějak démonizovat americkou politiku, dělají politiku tak, jak to považují za nutné pro své zájmy. Ale musíme hledat rovnováhu zájmů", řekl Putin.

Připomeňme si, že konflikt nad osudem desítek a stovek tisíc migrantů se může stát příčinou toho nejvážnějšího rozkolu v rámci EU.

22. června EU oficiálně zahájila první fázi operací proti přepravcům migrantů ve Středozemním moři: lodě, letadla a bezpilotní letouny budou v mezinárodních vodách shromažďovat informace o přepravcích nelegálních přistěhovalců z Afriky k břehům Evropské unie.

Země Evropské unie se však zatím nedohodly, jak konkrétně se rozdělí 40 tisíc uprchlíků, kteří již přicestovali do Řecka a Itálie, a ještě přijmou dalších 20 tisíc uprchlíků ze třetích zemí.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


www.novarepublika.cz
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.