Prohráli jsme a poneseme následky!!!!!

27. srpna 2015 v 2:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....bylo by dobré se nad psaným dobře zamyslet.

Spisovatelé v MF-DNES 22.08.215


Prohráli jsme a poneseme následky !


Vlastimil Vondruška


Už minimálnì tisíc let bojuje křesťanská Evropa s islámským Předním východem. Úspěchy i neúspěchy byly na obou
stranách. Arabové došli k Pyrenejím, křižáci dobyli Svatou zem, Turci ovládli Balkán a dokonce obléhali Vídeň,
angličtí a francouzští kolonisté ovládli severní Afriku a Persii.
Boj pokračoval i po druhé světové válce.

Napadli jsme Libyi, Afghánistán, Írán, Irák, nyní bojujeme v Sýrii, podpořili jsme revoluce v Egyptě, Tunisku,
hájíme Palestince. Zkušený politik by mi jistě oponoval, že jsme nikoho nenapadli, že to bylo rozhodnutí světového
společenství a jen jsme pomáhali stoupencùm demokracie, protože máme přece povinnost pomoci tìm, kteří usilují
o ... blá, blá.


Tu válku prohráváme. A to dokonce zpùsobem naprosto fatálním a poneseme za to následky. Islamisté. totiž proti
nám použili naše vlastní zbraně. Nehovořím o samopalech a tancích, které se ve jménu demokracie už celá desetiletí dodávají bojovníkùm, kteří pak jejich hlavně otočí proti nám. Hovořím o nejhroznější zbrani hromadného ničení, která je ve svých dùsledcích strašnější než atomová bomba.


I když to zní možná paradoxně, tou strašnou zbraní jsou "lidská práva". Islámské země měly své politické systémy, které se opíraly o náboženství a tisícileté tradice.
Ty systémy byly jiné a my jsme rozhodli, že jsou špatné. V tom nás utvrdily nepočetné hloučky aktivistù, kteří
před kamerami západoevropských televizních štábů křičeli na hlavních náměstích po svobodě. Z toho jsme vyvodili,
že všechny tyhle země touží po evropské demokracii.
Ale protože ji ty zemì nechtěly přijmout dobrovolně, poslali jsme letadla, aby odpùrce bombardovala, poslali jsme
tanky a vojáky, kteří snadno zahnali špatně vyzbrojené domácí armády. Máme přece technickou převahu, my tu válku musíme vyhrát! Leč už dávní dobyvatelé upozorňovali, že není obtížné obsadit nepřátelské území, ale udržet je.
Podpořili jsme kolaborantské vlády a začali hlásat naši demokracii. Stoupenci islámu začali s teroristickými útoky.
Ty nám život znepříjemnily, ale rozhodně nás nemohly porazit. A tak nastala druhá fáze. Proč s námi bojovat zbraněmi, stačí, aby se do Evropy odstěhovaly statisíce muslim­ských rodin. Vždy proč se válčí? Aby se obsadíla nepřátelská území.
Římané ve starověku postavili proti Germánùm Limnes Romanus a po několik generací odráželi nájezdy germánských válečníků.
Leč potom Germáni změnili taktiku. Za Limes se dostávali už ne jako útočníci, ale jako lidé, kteří chtějí na římském území žít. Římané se zpočátku bráníli, jenže copak mùžete pobíjet germánské rodiny s dětmi, pokud přicházejí v míru?
Exodus na římské území pokračoval, protože tam se žilo lépe než na území ovládaném barbary. Nakonec se Římané vzdali tomu náporu lidí a Limes opustili. To byl konec starověkého Říma.
Už dávní dobyvatelé upozorňovali, že není obtížné obsadit nepřátelské území, ale udržet je.
Přesně totéž nám uchystali stoupenci islámu. Opustili jsme svùj Limes, otevřeli jsme hranice Evropy, přestali jsme
dělat to, co dělá každý fungující stát, a to je ochrana integrity a suverenity země a jejích občanù. Jistě, lze hovořit o lidské solidaritě, o humanismu a já nevím o čem všem, ale cesta do pekla je vždycky dlážděná dobrými úmysly.
Bohužel realita, podle níž lidstvo po tísíciletí funguje, je jiná. Ale rozhodně to nejsou myšlenky dnešních politických elit, které zavánějí bolševickým anarchismem a chiliastickými představami o Království Božím. Historie se bohužel neustále opakuje!
Zvedli jsme válku za lidská práva, a tu válku prohráváme. Nebo lépe řečeno, už jsme prohráli. Jakmile se barbaři
dostali za Limes Romanus, nebylo už pro antický svět záchrany. A stejně jako Římané, i my poneseme jako poražení následky.
Nikdo neumí odhadnout, kolik běžencù ještě do Evropy přijde. Ale nepochybujme, že se naši islámští nepřátelé budou snažit, aby těch lidí bylo co nejvíce. Běženci jsou samozřejmě obyčejní pěšáci, kteří za nic nemohou a kteří rozhodně tím vším trpí, jenže boj o moc si nehraje na spravedlnost a milosrdenství. A pravda je, že jsme to byli my, kdo tohle celé rozpoutal.


Vlastimil Vondruška, PhDr., CSc.
Narozen v Kladně (1955), po absolvování gymnázia vystudoval obor historie a etnografie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, vědeckou aspiranturu v Československé akademii věd ukončil v roce 1982. Působil v Národním muzeu v Praze a je autorem řady výstav (kromě jiného expozice Dějiny české státnosti do roku 1848 v Lobkovickém paláci na Pražském hradě - otevřena 1987). Od roku 1990 se věnoval podnikání, publicistice a literatuře. Společně s manželkou Alenou (je rovněž publicistka a spisovatelka) založil sklárnu Královskou huť v Doksech, kterou provozoval do roku 2009 (za tuto činnost získal ocenění ministra kultury ČR). Od roku 2009 se věnuje výhradně spisovatelské činnosti. Kromě literatury patřilo mezi jeho zájmy především horolezectví (aktivně se mu věnoval více než 20 let), dnes se věnuje už jen rekreačním sportům, cestování, fotografii, štípání dřeva a svému psu.


Literárně je činný s přestávkami od mládí. Psal pro různé populární i odborné časopisy. Dosud publikoval více než 50 vědeckých studií a článků o dějinách hmotné kultury, 20 knih vědeckých a populárně naučných (některé naučné společně s manželkou Alenou), více než 40 historických románů pro dospělé a několik knih pro mládež. Jeho knih se dosud prodalo více než 900 tisíc. Mezi nejúspěšnější se řadí Přemyslovská Epopej (má čtyři díly a zatím se prodalo 100 tisíc výtisků). Podle oficiálních statistik půjčovanosti knih, publikovaných Národní knihovnou v Praze, byl v letech 2011, 2012 i 2013 u nás nejčtenějším domácím i zahraničním autorem.

Kromě literární tvorby je autorem dvou divadelních her a filmu Jménem krále. Spolupracuje s Českým rozhlasem a pořádá pravidelná setkání v knihovnách. Spolu s Petrem Traxlerem vystupoval v pořadu Příběhy a písničky ze středověku (více než 200 repríz). Dle jeho románů vznikly čtyři rozhlasové hry, vydané rovněž na CD. Připravil čtyřdílné dokumentární DVD Lidový rok. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal 7 cen čtenářů nakladatelství MOBA.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 milosak milosak | E-mail | 27. srpna 2015 v 4:50 | Reagovat

"A pravda je, že jsme to byli my, kdo tohle celé rozpoutal."

...Pravda je,že jste to byli Vy ! NÉ MY !
Vy,novináři mainstreamu jste i proti vůli
většiny obyvatel podporovali fašistické USA a úředníky i politiky Bruselu !
A proto i Vy ponesete odpovědnost za to,že jste ve spojení z cizí mocností šli proti vlastnímu národu.

2 Dozaj Dozaj | 27. srpna 2015 v 8:11 | Reagovat

Dnes jsou zajímavé Parlamentnílisty.cz

3 Dit Dit | 27. srpna 2015 v 9:12 | Reagovat

Včera někde ve zprávách prolítlo info, že nám NATO nepomůže ochránit hranice před vlnou migrace. To mě pobavilo, ptotože jsem si představila, jak bych asi NATO rychle a zběsile bylo nasazeno, kdyby se tu vyskytli nepokoje proti těm co posluhuji usa.
A tím je opravdu jasno, že NATO je pakt, který vždy bude sloužit jenom zájmům jedné země a my ostatní jsme tam do počtu, kdyby potřebovala přední štít na ochranu))) Jinak mají volný pohyb celého vojenského arzenálu po celé eu asi, takže to je na zamyšlení, kdy se podle své libovůle do čeho vloží....nepletu se?

4 soto soto | 27. srpna 2015 v 9:31 | Reagovat

Nejhorší zbraní na světe jsou lidska prava. PERFEKT
Zro hu rozvinout. Jsou to práva,  žen.  práva deti ,práva otců. .... Pořád něčí práva žádná vlastni zodpovednost. Lze mluvit nejen o lidské solidaritě, o humanismu a já nevím o čem všem, jak pise autor. Hlavně je to o pokani a sebemrskacstvi křesťanů.
Tak se pořád pokejte spytujte svědomí dál , po ta tisicileti se z toho stalo výborné podhoubí pro dnešní stále větší problémy!

5 ôk ôk | 27. srpna 2015 v 13:36 | Reagovat

[2]:to jsou skoro furt.

6 Hans Hans | E-mail | 22. září 2015 v 1:41 | Reagovat

Prohráli jsme? Dokud lze psát a myslet podle své vůle, pak ještě není konec. Až toto nebude možné, pak- ano. Zatím se evropské elity chovají jako smyslů
zbavené. Současná INVAZE islámu pomocí zneužití lidských práv, je dlouhodobější záležitost protože navrch získá až po zavedení jeho úprav právního řádu.
Dokud nebudou omezeny svobodné volby a svoboda projevu, je nutné změnit své politické představitele podle toho jak se staví k této krizi a nenechat se
vmanipulovat poddajnými mainstreamovými prostředky do stavu beznaděje. Je důležité dávat trvale a co nejhlasitěji odpor se zneužíváním lidských práv a působit tak na politiky. I když se zdá že to nemá vliv. Jejich dnešní tolerance k islámu může vést ke zrodu jakési varianty Hitlera, který pak získá podporu jako poslední
záchrana. Pokud právě toto není účel spuštění této zvláštní invaze.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.