Odstřelovači na Majdanu byli školeni v Polsku. Šokující rozhovor s polským poslancem Evropského parlamentu.....

7. srpna 2015 v 19:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....jak neustále opakuji, všechno začíná vylézat na povrch. Ke konci časů lidstva musejí lidem říci pravdu.....

Publikováno 6.8.2015
Janusz Korwin Mikke
Majdan to byla také naše operace. Odstřelovači byli školeni v Polsku. Teroristi zastřelili na Majdanu 40 demonstrantů a 20 policistů, aby vyprovokovali nepokoje- uvedl v rozhovoru s deníkem Wirtualną Polską neúspěšný kandidát na prezidentský úřad a poslanec Evropského parlamentu Janusz Korwin Mikke.
Janusz Korwin Mikke Foto: Reuters
Janusz Korwin Mikke Foto: Reuters
Redaktorka WP Joanna Stanislawska:
Poláci se obávají Ruska, vy jej chválíte.
Janusz Korwin-Mikke:
Polsko nemá protichůdné zájmy s Ruskem. Na polsko-ruské hranici nejsou žádné problémy. Podsouvání vojenských sentimentů není v našich zájmech, ale v zájmech Spojených států. Je těžké souhlasit s lidmi, jako je pan Vladimír Žirinovskij, protože je blázen, ale nazývat nás přisluhovači Washingtonu je oprávněné.
Joanna Stanislawska:
Takové nástroje jsou přirozeně tváří v tvář agresivní ruské politiky. Je těžké být lhostejný k raketovým systémům v blízkosti našich hranic.


Janusz Korwin-Mikke:
Počkejte! Tyto systémy se objevily až nedávno, poté, co Polsko stokrát brutálně napadlo slovně Rusko a na polské půdě se promenáduje americká obrněná kavalérie. Jsem pokerový hráč, a v pokeru musíte myslet jako váš nepřítel. Optika Ruska vypadá následovně: V posledních dvaceti letech, NATO polklo GDR, Českou republiku, Slovensko, Maďarsko, Litvu, Lotyšsko, Estonsko, Rumunsko, Bulharsko a chce se zmocnit Ukrajiny. A co víc, Kosovo odtrženo od Srbska bylo napadeno stejně jako Muammar Kaddáfí, a teď se útočí na jediného obránce křesťanství na Blízkém východě, na jeho excelenci Bašára al-Asada, jen proto, že je spojenec Ruska. Na internetu koluje zpráva: "Rusové chtějí válku, podívejte se, jak blízko NATO základen umístili svoji zemi." Tak se ptám, kdo je ten agresor?
Joanna Stanislawska:
Ukrajinci by měli v tomto případě jiný názor.
Janusz Korwin-Mikke:
Bohužel za to všechno vděčíme Američanům. Rusko mělo na Ukrajině docela přátelského prezidenta se svou zemí, Viktora Janukovyče. A Rusko nemělo v plánu nic Ukrajině vzít. Pro nás to byla perfektní situace, protože v polském zájmu je existence nezávislé Ukrajiny, ale slabé. To bylo bohužel zničeno díky Majdanu. Zástupkyně amerického ministerstva zahraničí Victoria Nulandová prohlásila otevřeně, že Amerika utratila 5 miliard dolarů na destabilizaci situace na Ukrajině. Na Ukrajině máme co dočinění s americkou agresí. Putin prostě jen vytáhl kaštany u ohně.
Joanna Stanislawska:
Přece ty peníze USA od rozpadu Sovětského svazu v roce 1991 utratili na demokratizaci Ukrajiny. Nebyly přece vynaloženy na organizaci Majdanu. Jste zastáncem teorie, že to byla operace CIA?
Janusz Korwin-Mikke:
Tak, to byla rovněž naše operace. Odstřelovači byli cvičeni v Polsku. O tom, kdo doopravdy střílel na Majdanu, psal nedávno dokonce deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Teroristé zastřelili na Majdanu 40 demonstrantů a 20 policistů, aby jen vyprovokovali nepokoje. Pravda nakonec vyjde najevo.
Joanna Stanislawska:
Proč by Polsko mělo, jak tvrdíte, školit "teroristy"?
Janusz Korwin-Mikke:
Opakuji, protože děláme laskavost Washingtonu.
Joanna Stanislawska:
Dobře, ale máte k tomu nějaké důkazy?
Janusz Korwin-Mikke:
Sedím v Evropském parlamentu vedle Urmase Paetze, estonského ministra zahraničních věcí, který připustil v rozhovoru s Catherine Ashtonovou, že to naši lidé stříleli na Majdanu, a ne lidé prezidenta Janukovyče, nebo lidé prezidenta Putina. Byli školeni u nás, v západních zemích.
Joanna Stanislawska:
Já nevím, zdali o tom hovořili Paetz a Ashtonová, ale rozhodně o tom hovořil Vladimír Putin. Opakujete verzi ruské propagandy. Je těžké to uznat za shodné s polskou vládou.

Janusz Korwin-Mikke:
Vladimír Putin to řekl za dva měsíce po Paetzovi. Já uznávám zásadu sv. Augustina: "Svět nezhyne, dokud bude učiněno spravedlnosti." Pokud Rusové ústama Sergeje Lavrova tvrdí, že neporušili Budapešťskou dohodu, tak lžou jako psi, ale pokud mají pravdu, tak je třeba jim ji přiznat.
Joanna Stanislawska:
NATO je obranná doktrína, zatímco Putin zbrojí kvůli moci, posílá na Ukrajinu tanky a těžké zbraně a vy říkáte, že to není agresivní politika?
Janusz Korwin-Mikke:
Jaké NATO? Američané! Válka je účelná pouze z hlediska Američanů. Ve Spojených státech jsou skupiny, které těží z ozbrojených konfliktů: to je zbrojní průmysl, finančníci, někteří politici, generálové- ale také velké skupiny lidí (některé znám osobně), zejména mezi neokonzervativci. Oni přemýšlejí ďábelsky chladně a logicky: vybudovali jsme nejsilnější armádu na světě, ale máme v této chvíli 14 biliónů dolarů v dluzích, tak si nemůžeme dovolit ji nadále rozvíjet. Čína, která podpořila Rusko, nás brzy dostihne, takže chceme-li si udržet nadvládu ve světě, musíme teď vyvolat válku, nejpozději za několik let. Ukrajina je velmi pohodlná výmluva. Polsko by teď mohlo zabránit třetí světové válce. To je agresivní politika Ruska?
Joanna Stanislawska:
Jakým způsobem?
Janusz Korwin-Mikke:
Ohlášením neutrality ve věci Ukrajiny. Stejně jako Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bělorusko, které se nepodílejí na tomto honu proti Rusku. Poté bychom snad zachránili svět, protože by americká armáda neměla přístup na Ukrajinu.
Joanna Stanislawska:
Kreml se zmocnil Krymu, a za pomocí pro-ruských separatistů nelegálně obsadil východní Ukrajinu, a my bychom měli říci, "Nic se nestalo"?
Janusz Korwin-Mikke:
S Krymem byla situace jasná. Rusové využili kosovského precedentu. Jak by se jinak mohlo oddělit Kosovo od Srbska, a ne Krym od Ukrajiny? Rusko varovalo: Kdo uznává nezávislost Kosova, souhlasí s tím, aby se podobná situace opakovala i v budoucnu. Situace na Donbasu již není tak zřejmá, ale zde udělala chybu Ukrajina. Měla se vzdát Krymu a postavit silnou armádu na hranici s Ruskem. Místo toho, začala bezmocně křičet- a výsledkem bylo, i přes její křik jim byl odebrán Krym a obyvatelé Donbasu si řekli, že se jim to možná podaří také.
Joanna Stanislawska:
Měli bychom Ukrajinu nechat, ať si poradí sama?
Janusz Korwin-Mikke:
Z pohledu Polska, zda Ukrajina bude mít Krym a Donbas na tom nezáleží. Musíme taky mít na paměti, že pomoc Ukrajině je pomoc lidem, kteří, přinejmenším na západní Ukrajině, nás nenávidí. Tam jsou hrdinové Stepan Bandera a Roman Shuchewycz, kteří jsou odpovědni za genocidu polských civilistů v Podolí, Volyni a východní Haliči, což stálo asi 100.000 životů. Jsou to fašisti.
Joanna Stanislawska:
Znovu opakujete verzi ruské propagandy.
Janusz Korwin-Mikke:
Musíte přiznat to, že v Rusku používaný termín "fašistický" vůči např. Pravému sektoru, je pravda. Vladimíru Putinovi bychom měli poděkovat za jednu věc: V důsledku svých aktivit, Ukrajinci začali nenávidět Rusy více než Poláky.
Joanna Stanislawska:
Nazýváte Žirinovského bláznem, ale jindy jste jej označil za politika, který přeje Polsku, protože nám nabídl rozdělení Ukrajiny.
Janusz Korwin-Mikke:
To si děláte legraci? Kdy jsem já nazval tohoto politika pro-polským? To je past na polskou vládu. Naštěstí jsme se poučili v Zaoltie v roce 1938. Ale co je zajímavé: Po tomto prohlášení, se maďarská armáda postavila na hranici Podkarpatské Rusi a rumunská armáda na hranici Chernivtsi .
Joanna Stanislawska:
Je Putin Politikem předvídatelným nebo ztratil kontakt s realitou?
Janusz Korwin-Mikke:
Byl zcela předvídatelný, protože se držel imperiální politiky. Nicméně, v tomto okamžiku se nachází pod silným tlakem nacionalistů. Můžeme si připomenout, že Rusové žijí např. v Kazachstánu a začít vést politiku bezesmyslu, jen když je národní, to je v podstatě koncepce Aleksandra Solzenicina, prominentního ruského spisovatele a disidenta, který navrhl sjednocení Běloruska, Ruska a Ukrajiny- a sever je obýván Rusy, což je polovina Kazachstánu. To znamená, že Kazaši se mají čeho bát. Podobně i Alexandr Lukašenko si je vědom toho, co hrozí Bělorusku.
Joanna Stanislawska:
Říká se, že je Putinův pěšák
Janusz Korwin-Mikke:
Říkalo se to, ale já to netvrdím. Je to velmi chytrý politik. Je jediným garantem nezávislosti Běloruska. Kdyby nebyl, Bělorusko by bylo absorbováno Ruskem s malou pomocí zelených mužíků. Z úniků WikiLeaks víme, že bývalý ministr zahraničí Radoslaw Sikorski soukromě vyjádřil stejný názor, ale jako posluhovač Washingtonu, musel veřejně prohlásit něco jiného.
Joanna Stanislawska:
Proč si myslíte, že by byl Putin skvělým polským prezidentem?
Janusz Korwin-Mikke:
Vzhledem k tomu, že je silný a odhodlaný. Čím více jsou z něho v Evropě znepokojeni, tím lepším je prezidentem z ruského pohledu. Potřebujeme také prezidenta, jehož se budou bát sousedé.
Joanna Stanislawska:
Natáhnete ruku s Rusku jako maďarský prezident Viktor Orbán?
Janusz Korwin-Mikke:
Maďarský prezident si získal můj respekt, když dokázal, že třikrát menší stát než je Polsko si může hrát na nose EU, a nic zlého se mu nestalo. Polsko by také mělo být chladné a sobecké a postarat se o své vlastní zájmy, protože pouze ty se počítají v politice, neexistuje žádný prostor pro přátelství- s Ruskem, Německem, USA… Pro nás je nejdůležitější vyhnout se třetí světové válce a udržet Ukrajinu pod pevnou kontrolou. Naopak, kdyby Ukrajina padla do rukou Ruska, to by bylo velice nebezpečné, protože já velice miluji Rusko, ale z dálky.
Joanna Stanislawska:
Vzdálenost 1300 km, která odděluje Moskvu a polské hlavní město, mohou ruské tanky překonat za dva dny- varovala ruská televize.
Janusz Korwin-Mikke:
Vy věříte televizi? Kromě toho ruské? Ale samozřejmě že musíme Polsko zbrojit, kupovat vybavení, modernizovat a zvětšovat armádu.
Joanna Stanislawska:
Mohou na Varšavu spadnou jaderné bomby?
Janusz Korwin-Mikke:
Pochybuji, že by Putin použil nukleární zbraně proti zemi, která nemá takové zbraně a neohrožuje Rusko. Neexistují v této souvislosti žádná taková rizika. Putin se chová racionálně.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vseved vseved | 7. srpna 2015 v 20:48 | Reagovat

Takovej nas Jajasek,neustale opakuje,vsechno vi,vsechno zna,vsude byl..........a svyho vlastniho nema vlastne vubec nic,ani byt i jen mizernou koncepci :-)))))))))))))))))))

2 jandera jandera | 7. srpna 2015 v 21:15 | Reagovat

Poláci byli vždy problémoví kšeftaři i adolf věděl, že chutovky typu "vyhlazení" bude účinné právě v polsku a pobaltí. Bohužel mám dojem, že poláky již brzy čeká nemilé překvapení (ne ze strany ruska, ikdyž bude snaha to tak vidět).

3 lava lava | E-mail | 7. srpna 2015 v 21:27 | Reagovat

[1]:Janusz Korwin-Mikke byl vždycky se svými názory solitér, velmi inteligentní, schopný pojmenovávat věci a problémy tvrdě proti politické korektnosti většiny.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.