Novináři našli rezoluci, ve které USA už dávno „uznaly“ Donbas,,,,,

11. srpna 2015 v 1:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....
Kapitol Spojených států amerických

Novináři našli rezoluci, ve které USA už dávno "uznaly" Donbas


Spojené státy uznaly území současného Donbasu jako nezávislé na Ukrajině už v roce 1959, kdy senát a kongres schválily rezoluci o Týdnu porobených národů (Captive Nations Week), píše kanadský server Global Research.

Rezoluce, která je rovněž známá jako Veřejný zákon 86-90 ze 17. července roku 1959, byla každý rok potvrzována během posledních 56 let. V jejím textu se mimo jiné praví: "Imperialistická politika komunistického Ruska přivedla prostřednictvím přímé i nepřímé agrese k podřízení národní nezávislosti Polska, Maďarska, Litvy, Ukrajiny, Československa,…Kazakie".
To znamená, že v textu byly Ukrajina a Kazakie označeny za samostatné země a národy. Přičemž součástí tak zvané Kazakie jsou území současných, jednostranně vyhlášených lidových republik - Doněcké a Luhanské, a také ukrajinská Záporožská oblast, zdůrazňuje kanadský server."Podle této rezoluce mají oba národy právo na existenci", píše Global Research.
V letošním roce byl tento dokument opět tradičně oficiálně uznán, a Týden porobených národů se konal koncem července.
Prezident Barack Obama ve svém vystoupení při této příležitosti prohlásil: "Vyzývám lid Spojených států, aby potvrdil naši hlubokou sounáležitost se všemi vládami a národy tíhnoucími ke svobodě, důstojnosti a možnostem pro všechny".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.