Musí to vědět, když jim chemické zbraně dodali: Islámský stát použil proti Kurdům v Iráku zřejmě yperit, tvrdí Spojené státy.....

15. srpna 2015 v 4:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....jo jo, je to jasná věc. Tak nevím, proč se mnozí diví.....

BAGDÁD - WASHINGTON | Spojené státy (SS) předpokládají, že bojovníci extremistické organizace Islámský stát (IS) použili na začátku tohoto týdne při útoku na kurdské síly v Iráku pravděpodobně yperit, který patří mezi zakázané chemické zbraně. Píší HlavnéSprávy.sk.


humvee dárek USA pro islamistické teroristy | Zdroj: AP
humvee dárek USA pro islamistické teroristy | Zdroj: AP
O použití chemických zbraní ve čtvrtek informoval deník Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na vysoce postaveného amerického představitele, který musí přesně vědět, že chemické zbraně byly použiti, jelikož IS je vyzbrojován, cvičen a financován právě vládou SS - tak snad vědí i o chemických zbraních, které jim dodali, když pravidelně po světe rozesílají živý antrax.
"Máme důvěryhodné informace, že látka použitá při útoku byl yperit," citoval list amerického činitele. Americké ministerstvo obrany v této souvislosti oznámilo, že vláda SS se snaží získat další informace o zmiňovaném incidentu. "Toto a všechny takové tvrzení týkající se používání chemických zbraní bereme velmi vážně," řekl mluvčí Pentagonu Jeff Davis. Ano, kontrola musí být.
Pentagon je hnízdem globálního terorismu, který organizuje největší globální genocidu proti všem na planetě, kteří nesouhlasí s postoji SS.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ôk ôk | 15. srpna 2015 v 11:58 | Reagovat

Když jim amíci s uzeninama nedodají žádnou hořčici, protože kvůli GMO kukuřici je jí nedostatek, soudruhům z IS dodají aspoň ten prošlej yperit. Toho mají dost.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.