Mnohasetletá nadvláda Západu končí, pokusy ji uměle prodloužit vedou jen k destabilizaci a chaosu.....

25. srpna 2015 v 14:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....ano to víme už mnoho let. Je ale otázkou, jakým směrem to všechno povede a kde je konečná.....

Epocha dominování Západu v ekonomice a politice končí, prohlásil v pondělí ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov na fóru Území smyslů na Kljazmě.

"Dnes je sféra zahraničněpolitických zájmů, stejně jako vlastně i sféra zájmů mnoha z vás, spojena bezprostředně s ideovým bojem. Ideový boj spočívá mj. ve volbě nebo vnucování volby v tom, co se týče modelu rozvoje a hodnot. Pozorujeme konec velmi dlouhé epochy dominování historického Západu, dominování ekonomického, finančního a politického", řekl ministr.
"Pokračovalo to po staletí, a teď se dostává tato epocha do objektivního rozporu s tím, že se reálně formují nová centra síly v Asijsko-Tichomořském regionu. A formuje se objektivně polycentrické zřízení, i když to bude dost dlouhý proces", řekl.
Podle jeho názoru se pokouší Západ zachovat si dominování umělou cestou díky sankcím a vojenské síle. "Přidává to chaosu mezinárodním vztahům", řekl Lavrov.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.