Maďarsko je pod tlakem agresivních migrantů.....

28. srpna 2015 v 8:45 | prvopodstata tm převzato |  Články
....je vynikající, že ukázali "utečenci" svojí pravou povahu hned na začátku anečekali až na povel.....

vlajka maďarsko
28.8.2015 00:24
"Stále méně chtějí spolupracovat, nechtějí se registrovat, nechtějí poskytnout otisky prstů a ani absolvovat lékařskou prohlídku," řekl ve středu na adresu migrantů šéf úřadu maďarské vlády a ministr János Lázár. "Tlak na maďarské orgány se stupňuje a migranti jsou stále více agresivní," prohlásil.


V souvislosti s migrační krizí také Lázár obvinil Evropskou unii, že není schopná chránit své hranice a zaručit bezpečnost svých občanů, ale ani migrantů směřujících za lepším životem do Evropy. Předseda vlády Viktor Orbán podle Lázára, který je nejbližším Orbánovým spolupracovníkem, nařídil ministrovi zahraničních věcí Péterovi Szijjártóovi, aby Bruselu poskytl informace o situaci v souvislosti s migrační vlnou v posledních dvou dnech. V Maďarsku by měla být v pondělí dokončena první etapa stavby hraničních zátarasů na hranici se Srbskem. Parlament v Budapešti také bude projednávat návrh, aby ilegální překročení hranice a rovněž poškození hraničního plotu bylo trestným činem. Podle ministra se tak stane příští týden. Vláda také najme agenturu, která v tranzitních zemích, kterými se pohybují migranti, bude informovat o hraničních zátarasech a právní úpravě vstupu na maďarské území.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.