Léčivý potenciál slunce, 2.díl.....

22. srpna 2015 v 0:54 | prvopodstata tm převzato |  Zdraví
....dozvíte se další zajímavé skutečnosti.....Jak je to ve skutečnosti:
Pokud se vám zdají slova o podivných Indech jako fantastická povídka, mohu vás ujistit, že je to realita. Manek a Basumatary nejsou jediní lidé na světě, kteří se dívají do slunce a mají z něj užitek. I v české republice se už našli lidé, kteří prováděli pokusy se sledováním slunce s úžasnými výsledky. Slyšela jsem o pánovi, který vzal sledování slunce smrtelně vážně a rozhodl se, že přejde pouze na jeho pohon. Jak to dopadlo?


Údajně se mu skutečně po dlouhé době podařilo přejít na sluneční svit, aniž by potřeboval jíst. Pil jen vodu. Jeho snaha však ztroskotala na zdánlivě banální maličkosti. V dnešní době moderního člověka je veliký problém zůstávat venku a sledovat slunce dostatečně dlouho.
Pro začátečníky se uvádí sledovat slunce hodinu po východu a hodinu před západem slunce. Necvičené oko by totiž v jinou dobu mohlo být podrážděné intenzitou slunečního svitu. K poškození oka dojít nemůže, ale síla fotonů, které necvičeným okem projdou, zanechá dočasně na čočce flek, přes který jde špatně vidět. Tento flek se vytvoří i při doporučeném sledování, o kterém se samozřejmě ještě dočtete, ale zmizí během pár minut, nebo hodin. (Pokud ale nedodržíte začátečnický postup a přeženete sledování slunce, případně to budete zkoušet v pravé poledne, flek vám může zmizet až za několik dní. - Toto samozřejmě v žádném případě nedoporučuji!)
Pokud ale někdo žije ze slunce a sleduje ho během dne minimálně dvě hodiny, počítá dopředu s tím, že slunce tu bude. Nejsme ale v Indii. Slunce tu nepraží celý den a někdy je i dlouhou dobu zataženo. Když se nemůžete do slunce dívat, přejdete znovu k jídlu. I když slunce je venku dost, mnohokrát člověk ranní sledování slunce zaspí, nebo ho během dne zanedbá a nestihne. Čili tento pokus zkrátka ztroskotal na faktu, že jsme moderně žijící lidé a sledovat slunce každý den dostatečně dlouho je náročný úkon. - Ne ale nemožný.
Nejhorší lži o slunci:
Když jsem byla malá, dívala jsem se intuitivně do slunce, stejně tak jako jsem věděla, že žiji uvnitř duté země a ne naopak, jak mě to později přeučili ve škole. Když jsem byla hodně malá, jedno ráno jsem sledovala slunce po cestě do školky. Co mi nikdy nezmizí z paměti je věta: ,,Nedívej se do něho, oslepneš!!"
Přátelé, kdyby tohle byla pravda, tak už nemám oči. Sledování slunce nemůže nikdy poškodit lidské oko, ba právě naopak, lidské oko slunce velmi potřebuje.
Učili nás ve škole, že slunce je žhavá hvězda. Ve skutečnosti, když vezmeme v úvahu dutou zemi, je slunce rezonátor, který vyzařuje fotony. Jeho povrch není horký, ale právě naopak: Má -273°C, je tedy zmrzlé.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jakub Jakub | E-mail | 22. srpna 2015 v 7:57 | Reagovat

Ahoj. já sem chodil k Budhovi do Brna ,který dojíždšl ze srí lanky. on se vydržel dívat 15 min. bez přestání do přímího slunce. a pak předával energii.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.