Hrozí obrovský skandál v NATO: Ruská ponorka, Španělsko a Gibraltar....

31. srpna 2015 v 13:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....no, v podstatě i prvopodstatě toho hrozí poslední dobou více, než by mohl člověk očekávat. Lidstvo se nebude stačit divit.....

Hrozí obrovský skandál v NATO: Ruská ponorka, Španělsko a Gibraltar
To, že Španělsko povolilo ruské ponorce Novorossijsk kotvit v přístavu ve své africké enklávě Ceuta, rozzuřilo britské konzervativce, píše The Independent.
Ruská ponorka Novorossijsk
30.srpen 2015 - 10:10

Pravicoví politici Londýna považují akci Madridu za provokaci zaměřenou proti Gibraltaru - britské enklávě na Pyrenejském poloostrově.

Španělská vláda popudila Londýn za umožnění vstupu ruské ponorky B-261 Novorossijsk do přístavu Ceuta, které se nachází na severním pobřeží Maroka, píše The Independent. Britští konzervativci v parlamentu a vojenští odborníci se ostře pustili do Madridu, neboť to považují za provokaci namířenou proti Gibraltaru - britskému území na Pyrenejském poloostrově, zabaveného Španělsku.
Podle britského deníku Novorossijsk, který opustil jeden ze severních ruských přístavů, přijel do Ceuty na začátku týdne na opravy a doplnění zásob vody, a opustil přístav v pátek. Britští konzervativní poslanci si pospíšili, aby za to Madrid odsoudili, a označili návštěvu ruské ponorky ve španělském přístavu za "jasnou provokaci", provedenou za účelem "zastrašit lidi na Gibraltaru", který se nachází v bezprostřední blízkosti Ceuta.

Například člen britského parlamentu a místopředseda skupiny Celoparlamentní Gibraltar Rouzindell Andrew prohlásil: "Španělsko opakovaně porušilo teritoriální vody Gibraltaru, ohrožovalo v nich lodě a dokonce spustilo palbu na lodě s turisty. A nyní k dovršení všeho dal Madrid oprávnění námořnictvu, které je nepřátelské vůči našemu státu, umístit ponorku méně než 18 mil od Gibraltaru."

Rusko překvapilo Spojené státy "tajemnou ponorkou"

Podobný názor sdílí americký vojenský expert Heritage Foundation, analytik Luke Coffey. "NATO už půl druhého roku drží kurz proti konfrontačním agresivním akcím Ruska na Ukrajině - a najednou člen aliance dobrovolně přijímá novou ruskou vojenskou loď, která míří do Černého moře," řekl analytik deníku The Independent. "To prostě nejde na rozum, a ve Washingtonu taková akce způsobí zmatek." Podle Coffeye pak Španělsko tím, že přijalo ponorku, která směřuje k "okupovanému území", může vyvolat obrovský skandál.

Jak bylo zdůrazněno v materiálu, je Novorossijsk jedna z nejtišších dieselových ponorek na světě. Podle Independentu, bude loď připojí k ruské černomořské flotile a bude využita ke sledování ponorek NATO v regionu.


( prvnizpravy.cz,independent.co.uk, foto: arch.)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jirik Jirik | 1. září 2015 v 11:53 | Reagovat

Kolikpak měla Anglie v minulosti tzv. děržav - např.: Indie,...

Toto je taky zajímavé je tam zmíňka o ČR vládě:
V Čechách začalo vojenské cvičení NATO Ample Strike ve spolupráci útvarů České armády s armádním letectvem 19 zemí Aliance. Během cvičení budou využity dvoumotorové jednomístné bitevní letouny A-10, vyrobené v USA na základě výsledků vietnamské války k ničení tanků, obrněných transportérů a dalších pozemních cílů.

http://cz.sputniknews.com/svet/20150901/1032830.html

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.