Holokaust původních Američanů: 65 milionů a číslo stále roste - Wayne Madsen

23. srpna 2015 v 4:54 | prvopodstata tm převzato |  Články

Holokaust původních Američanů: 65 milionů a číslo stále roste - Wayne Madsen

Když přijde na holokaust, největší genocidou v historii lidstva je genocida původních Američanů Severní a Jižní Ameriky. Muzeum původních Američanů Smithsonianského institutu ve Washingtonu tvrdí, že od připlutí Kryštofa Kolumba do Ameriky v roce 1492 až do 19. století zemřelo následkem genocidních praktik Západních kolonizátorů 65 milionů původních Američanů.


Od Arctic Circle po Tierra del Fuego byli původní Američané vylidněni záměrným rozšířením nemocí, nuceným hladomorem, nucenou migrací a sociálním zabezpečením. Jisté skupiny, které se si myslí, že vlastní copyright na slova "holokaust" a "genocida," likvidaci původních obyvatel Západní hemisféry zlehčují. Například výzkumník židovského holokaustu Guenter Lewy odmítl genocidu původních Američanů slovy, že nejde o zločin proti lidem, ale jen o "tragédii."
Pro původní Američany, kteří pokračují v boji za svá práva, přičemž některá jsou garantovaná mezinárodními úmluvami, to, co se jejich lidu stalo, a způsob jeho života tragédií není, jak se zastánci kolonialismu a genocidy proti lidem jiné barvy jako je Lewy mohou domnívat. Pokud se někdo domnívá, že zločiny proti původním Američanům představují genocidu, pak má důvod se domnívat, že genocidou jsou i zločiny Izraele proti Palestincům. Lewy, který v tom není sám, také odmítá genocidu Arménů sekulárními Turky, Romů ze strany nacistů a Kambodžanů režimem Khmer Rougeho podporovaného USA. Ti, kteří přepisují historii, aby zametli pod koberec zločiny proti původním Američanům, uspěli přísnou kontrolou nad vydáváním knih, tištěnými periodiky, televizí a hollywoodskou produkcí filmů a historických dokumentů.
Jednou z osob, které holokaust proti původním Američanům chápala, byl zesnulý venezuelský prezident Hugo Chávez. Byl jedním ze vzrůstajících latinskoamerických lídrů s původními předky, který se postavil proti oslavování Kryštofa Kolumba. V porovnání s nově vznikajícími americkými hnutími v Latinské Americe, včetně Bolivárijské revoluce ve Venezuele a indiánského hnutí Aymara oslavovaného bolívijským prezidentem Evem Moralesem, jsou to Spojené státy, kdo dodnes oslavují Kolumba, italského žoldáka zaměstnaného španělským králem, jehož brigádníci přinesli šest set let holokaustu.
Někteří lidé v USA chtějí oslavovat 12. říjen jako dvojsvátek: Den Kryštofa Kolumba ti, kteří chtějí oslavovat vykořisťování pachatele genocidy, a Den vzpoury původních obyvatel, jak se slaví ve Venezuele, zase ti, kteří si chtějí připomenout holokaust původních Američanů. Je také důležité podotknout, že Afričany je Kolumbus považován za obchodníka s otroky zaměstnaného portugalskou monarchií.
Spojené státy dnes "oslavují" původní Američany pojmenováním sportovních týmů "Washington Redskins" (Andrewa Jacksona, který zdobí dvacetidolarovou bankovku a jehož armáda stáhla z kůže muže od pasu dolů, aby z ní udělali kalhoty) a "Cleveland Indians" (s rasistickým logem Indiána s bílými zuby). Když se Američané potýkají s historickým revisionismem, židovští vlastníci Washington Redskins a Cleveland Indians na svých obscénních obrázcích s tématy původních Američanů vydělávají nemalé částky.
Pro některé Američany jsou rezervace původních Američanů mekkou gamblingu. Usvědčený lobbista strany Republikánů Jack Abramoff, který využil každou bezohlednou obchodní taktiku, aby maximalizoval zisky z lobbingu pro indiánské hry a kasina, své indiánské klienty nazval "opicemi, troglodyty, kretény a zmrdy." Žid Abramoff byl silným stoupencem vlády izraelského premiéra Benjamina Netynyahua a dokonce vybral pro osadníky na Západním břehu peníze na nákup vojenského vybavení využitého proti Palestincům.
Prezident Chávez v roce 2009 v New Yorku řekl, že kdysi sloužil jako voják vyslaný na misi do Guatemaly. Tam na vlastní oči viděl tamní Guatemalské zvláštní jednotky, vycvičené ve slavné School of Americas, jak se chlubí masakrem původních Májských Indiánů. Chávez řekl, že si tehdy uvědomil, že guatemalská armáda zabíjí jeho lid. Chávez tehdy slíbil, že původní Američané nebudou už nadále vystavováni takové brutalitě a jako prezident Venezuely se spojil s latinskoamerickými lídry a skupinami, které bojovaly proti neo-imperialismu řízeného proti původním obyvatelům Západní hemisféry. A není náhodou, že jedinou zemí na kontinentu, která je po Kolumbovi pojmenována, Kolumbie, je narko-fašistický stát, který na své půdě dokonce hostí sedm amerických základen, vše je zásluhou držitele Nobelovy ceny míru Baracka Obamy.
Není také náhodou, že Guatemalské zvláštní jednotky, které zmasakrovaly Májské Indiány, byly podporovány monitorovacím zařízením izraelského zpravodajského kontraktora Tadiran. V 80. letech Guatemala dostávala vojenský hardware a zbraně pro masakrování původní Májů, Guatemalci a Izraelci to nazvali "pacifikací." Dalšími hlavními dodavateli nástrojů genocidy do Guatemaly byly Israel Military Industries (IMI), která dodala letadla, obrněná vozidla a helikoptéry, Eagle Israeli Armaments a Desert Eagle, vlastněná bývalým izraelským parašutistou s vazbami na Mosad. V 80. letech zamířila do Hondurasu a El Salvadoru izraelská vraždící komanda, komanda smrti vedená vládou dostala vojenské vybavení a podstoupila výcvik. V Hondurasu izraelská firma Tahal vytvořila elektronické hraniční a silniční blokády, které byly využity ke sledování původních obyvatel považovaných za "nepřátele státu." Mezi oběťmi genocidy ve Střední Americe byli původní obyvatelé těchto dvou zemí a Nikaragui.
Spojené státy v potlačování suverenity a práv kmenových národů původních Američanů spoléhají také na kolonialistický výmysl zvaný "Bureau of Indian Affairs." Vláda Stephena Harpera v Kanadě vede válku ve snaze omezit jejich práva na půdu ve prospěch nadnárodních ropných a těžebních společností.
Spojené státy, jak ukazuje jejich ochota věznit a obtěžovat lídry kmenu Lakotah Sioux a další, opovrhují rozhodnutí šéfa Vrchního soudu Johna Marshalla z roku 1832 v případu Worcester versus Georgia. Marshall rozhodl, že "Indiánské národy byly vždy považovány za odlišné a nezávislé politické komunity udržující svá původní práva jako nezpochybnitelní vlastníci půdy…Termín "národ" se na ně všeobecně vztahuje, znamená "lidé odlišní od ostatních."
Spojené státy stále ignorují mezinárodní zákon omezováním práv 562 federálně uznaných kmenů. Existuje více kmenů, jenže co je a co není kmen rozhoduje Washington. V roce 1973 FBI a United States Marshall Service negálně vtrhly do indiánské rezervace Pine Ridge patřící národu Ogdala Siouy Jižní Dakoty. Lídři Amerického indiánského hnutí byli ilegálně perzekuováni federálními úřady. Taková agrese proti původním Američanům se opakovala v USA a Kanadě. Ačkoliv jsou jejich počty po staletí holokaustu malé, původní Američané si zaslouží být vyslyšeni u Mezinárodního trestního soudu v Haagu. Hanebná historie holokaustu 65 milionů lidských bytostí, které byly po staletí správci půdy Západní hemisféry, nemůže být popírači holokaustu popírána.
Zdroj: strategic-culture.org
Foto:
Internet

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sys Sys | 23. srpna 2015 v 11:16 | Reagovat

Odporný je svět, ve kterém žijeme :(
Plný násilí, lží, mamonu ....
A nejodpornější jsou ti, kteří to celé řídí. Pfuj, je to k zblití. I to, že většina se dobrovolně nechává obelhávat a ti, kteří se obelhávat nenechají, mají málo síly nebo odvahy s tím něco dělat.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.