Faktů, týkajících se havárie malajsijského Boeingu u Doněcka.....

18. srpna 2015 v 2:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
.... je předloženo tak málo, že to poskytuje široké pole pro spekulace, píše německý portál Propagandaschau.

"Brzy po havárii MH17 západní média rozvířila souboj na informačním poli, ve kterém odpovědnými za událost byli uváděni obránci východu Ukrajiny a Rusko. Hluku bylo hodně, ale faktů velmi málo a taková situace je dodnes. Vzniká dojem, že informace se tají", komentuje situaci autor článku.
Místo havárie MH17
© Sputnik/ Alexey KudenkoPo pádu letadla společnosti Germanwings v březnu 2015 byli viníci zjištěni během několika dní, připomíná autor článku. V případě MH17 se proces protáhl, přitom západní novináři nevěnují pozornost takovým informacím, jako jsou údaje registrátoru letu, údaje o trase, družicové údaje USA a NATO, výsledky zkoumání úlomků, ačkoliv právě takové informace by mohly vnést světlo do vyjasnění příčin katastrofy.
Podle názoru autora západní novináři velmi často volají na pomoc pochybné analytiky, kteří se domnívají, že Rusko má podíl na katastrofě.
"Hlavní tíha viny leží na Kyjevě už z toho důvodu, že ukrajinská vláda zahájila zločinnou válku na Donbasu a neuzavřela vzdušný prostor nad zónou konfliktu kvůli finančním výhodám. Kolem vyšetřování havárie letadla probíhá dezinformační kampaň, která sama o sobě může a musí být kousíčkem mozaiky v hledání viníků", dochází k závěru autor článku.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.