DWN: USA vedou ekonomickou válku s Ruskem i Evropou!!!!!

10. srpna 2015 v 13:31 | prvopodstata
....tak tohle je už hodně dlouho známo. Možná že právě lidem u DWN se teprve nyní "rozsvítilo".....

DWN: USA vedou ekonomickou válku s Ruskem i Evropou!
Spojené státy vedou ekonomickou válku proti Rusku a Evropské unii pomocí dolaru, tvrdí německý ekonomický deník.
Ilustrační foto
9.srpen 2015 - 11:02

USA se aktivně vměšují do záležitostí finančních institucí v Evropě, aby realizovaly cíle své zahraniční politiky, píše německé vydání Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

"V současné době Američané přišli s obviněním proti Deutsche Bank, že pere špinavé peníze a porušuje sankce. Washington chce zabít dvě mouchy jednou ranou: tvrdě trvat na provádění evropských protiruských sankcí a oslabit evropský finanční sektor. Jako záminku pro intervence si Američané vzali to, že evropské banky obchodovaly v dolarech," konstatuje autor článku.


Dominance dolaru jako světové měny je pro americkou vládu legitimizací pro to, aby mohla zasáhnout kdekoli na světě. Války lze vybojovat nejen se zbraní.

Za akcí proti Deutsche Bank jsou politické zájmy Spojených států, tvrdí novinář. "Evropské finanční instituce stále více dráždí, když je americký dohled nad akciovým trhem politicky motivován. Nyní Washington podezírá Deutsche Bank, že jedná v rozporu s protiruskými sankcemi. Pro tuto banku je to jen jedním z téměř tisíce pokusů, nicméně nyní se jedná o velice výbušnou politiku," píše autor článku.

Rusko prodává americké dluhopisy a nakupuje zlato

Paradoxem je, že to spustila ruská centrální banka, která se obrátila na německou banku s dotazem na obchodování některých ruských investorů. Operace ovšem měly poškozovat Rusko a nikoliv Spojené státy. Německá banka spustila své vnitřní vyšetřování.

Podle Američanů provedla Deutsche Bank transakci s osobami na sankčním seznamu. Takové obvinění dobře zapadá do americké strategie zaměřené jak proti Rusku, tak a proti Evropě, zdůraznil novinář. Americké úřady v posledních letech, nebyly háklivé, aby uložily drakonické pokuty zejména evropským společnostem a finančním institucím. To vede stále k větším politickým neshodám mezi EU a vyšetřovacími orgány Spojených států.

Autor předpokládá, že americké "nájezdy" na evropské společnosti tímto neskončí.
(kou, prvnizpravy.cz, deutsche-wirtschafts-nachrichten.de, foto: pl)

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mirkan Mirkan | 10. srpna 2015 v 16:26 | Reagovat

Nevadí jedna perlička ?
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/global-research-usa-jiz-od-roku-1959-uznavaji-samostatny-donbas/

2 kirk kirk | 10. srpna 2015 v 18:11 | Reagovat

Tak tak, dobře to USA dělá...všechny obviňuje z porušení sankcí vůči Rusku a sami obchodují s Ruskem - např.raketové motory. Jen USA může tvrdit..."Yes, we can". Ostatní musí držet hubu a krok.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.