Clark: čím dřív se Evropa rozloučí s Merkelovou, tím líp.....

10. srpna 2015 v 3:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....to jsou moje slova od doby zvolení madamme MERKELOVÉ.....


- Clark: čím dřív se Evropa rozloučí s Merkelovou, tím líp

Svojí politikou zničila německá kancléřka Angela Merkelová všechno dobré, co bylo v EU, rozvrácením evropské solidarity a podřízením Evropy vlivu USA, tvrdí britský novinář Neil Clark.Pro Evropu bude lepší změna kancléře Německa, domnívá se britský novinář Neil Clark. Tak okomentoval analytik rozhodnutí Angely Merkelové kandidovat na čtvrté období v roce 2017.
Na podzim oslaví desáté výročí ve funkci kancléře. Jelikož v Německu neexistují žádná omezení týkající se délky pobytu v této funkci, může 61letá Merkelová kandidovat dokonce i v roce 2021, píše novinář.
Nehledě na to, že je Německo dostatečně silné na to, aby se ponižovalo před USA, vnější politika Merkelové zůstane spolehlivě atlanticistní dokonce i po mezinárodním skandálu se špehováním, píše Clark.
"Jako všichni dekorativní pejsci strýčka Sama podpořila sankce vůči Rusku, i když mají jasně negativní dopad na německou ekonomiku," zdůraznil.
Místo toho, aby zachovala model smíšené ekonomiky, při které Evropa prosperovala v poválečných letech, Merkelová udělala pravý opak - pracovala tak, aby zničila to dobré, co udělalo kontinent takovým skvělým místem pro život.
"Německá vláda bohužel nebyla vyhnána v září 2013 a Evropa za to zaplatila," zdůrazňuje Clark. Podle něj jsou nynější antiněmecké nálady v Evropě pravděpodobně na nejvyšší úrovni od roku 1940. "Na tom nese vinu především Merkelová, neboť si odcizila nejen obyvatele Řecka, ale i jiných zemí," napsal.
Clark zdůrazňuje, že lídři Západní Evropy, kteří zůstávají dlouho u moci, mají zpravidla celou řadu významných úspěchů. Úspěchem frau Merkelové je podlézavost Evropy před Spojenými státy, pokorné zavedení antiruských sankcí navzdory ekonomickým zájmům EU, rozvrácení evropské solidárnosti a režim přísné ekonomiky, který zbavil miliony obyčejných lidí šancí na slušný život.
"Čím rychleji řekneme Angele Merkelové Auf Wiedersehen (něm. Na shledanou, red.), tím líp", tvrdí Clark.
Německo a Evropa si zaslouží daleko víc, než jak málo udělala kancléřka Angela Merkelová dobrého a jak hodně špatného.
Angela Merkelová působí ve funkci kancléřky Německa od listopadu 2005. Stala se tak první ženou v historii SRN, jež dostala tuto funkci. Německý spolkový kancléř je volen Bundestagem (německým parlamentem) na čtyři roky.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ôk ôk | 10. srpna 2015 v 12:48 | Reagovat

Nevim na co si jako stěžujete. Emeričani může být hrdí, na tu svou elektroniku v její palici a fotr na ni může být taky hrdý. Prostě samé pozitivní věci, vy škarohlídi. :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.