CERN mohl zničit vesmír. Proč se tak nestalo, nikdo netuší.....

21. srpna 2015 v 7:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....nebo spíš tuší. Lidstvu tomu bylo rozumnými bytostmi zabráněno a stalo se naštěstí jenom něco menšího. Je zajímavé a až zarážející, že to komentují dokonce už i v novinách a přiznávají pravdu. Jóóó před koncem MATRIXU, jak neustále říkám, musejí lidem říci pravdu.....

CERN mohl zničit vesmír. Proč se tak nestalo, nikdo netuší.

tm: několik let ho opravovali, protože zarputilým větcům ho zničila jiná civilizace. Na Zemi a ve vesmíru udělali mnohé problémy. Zatím řešitelné. Jiná civilizace způsobila black out, který se odehrál v Ženevě. Napsal jsem na osudu článek, který to dokazuje a uveřejním ho v příštích dnech.

Největší urychlovač částic světa je naprosto bezpečný. tm:Tvrdí údajní větci.

Část expertů ale upozorňuje, že ve výpočtech cosi velmi významného nesedí. Zřejmě dosud neznámý fyzikální jev.

tm: tak buďte klidní, možná nás běženci už ani zajímat nemusí, protože v září startují další pokusy. No a kdyby se jim to povedlo, tak když budeme mít štěstí, setkáme se někde ve vesmíru, protože prvopodstata a vše kolem už nebude existovat. Ano, je to hodně optimistické.....

Ženeva - Otázka, zda Velký hadronový urychlovač (LHC) nemůže namísto k převratným fyzikálním objevům vést ke zhroucení vesmíru tak, jak ho známe, je opět aktuální.


Experti z Evropského centra pro jaderný výzkum (CERN) sice opakovaně ujišťují, že je jimi vybudovaný největší urychlovač částic na světě naprosto bezpečný, část expertů ale upozorňuje, že ve výpočtech "cosi velmi významně nesedí".

Modely naznačují, že pokud by byly všechny v současnosti uznávané teorie platné, musel by LHC, ukrytý v podzemí švýcarsko-francouzského pomezí, svět doslova rozmetat.

Podivná vlastnost bosonu

S trochou nadsázky tak lze říci, že není otázkou, zda nemohou v útrobách urychlovače vzniknout miniaturní černé díry, ale spíš to, proč už tam dávno nejsou. Respektive proč už apokalyptická řetězová reakce dávno nevznikla.
Vysvětlení nabízí teoretický kosmolog Ian Moss z univerzity v britském Newcastlu.
"Zmíněné výpočty dávají tušit, že musí existovat nějaký dosud neznámý fyzikální úkaz, který vakuum udrží stabilní," konstatuje ve článku publikovaném v odborném magazínu Science.

tm: nezapomeňte, že veškerá hmota se skládá z 99,99% z vákua. Je to dávno dokázáno. Dle výpočtů by měl člověk vážit pouhé 2,8 - 3,2 GRAMŮ. Proč vážíme tedy tolik kilo?????

Hra na schovávanou

Onen "neznámý fyzikální úkaz" podle Mosse souvisí s dlouho očekávanou a v roce 2012 konečně objevenou "božskou částicí", tedy Higgsovým bosonem a stabilitou vakua.
Díky zdokumentování Higgsova bosonu se podařilo prokázat i to, že ve vzduchoprázdnu existuje cosi, co badatelé nazvali Higgsovým polem. To si lze zjednodušeně představit jako něco podobného elektrickému poli, v němž se bosony "schovávají".
Ostatní částice - jako jsou kvarky a elektrony - se zmiňovaným polem reagují, čímž získávají hmotnost.

Když ale vědci srovnali standardní modely částic s naměřenou hmotností Higgsova bosonu, dospěli k závěru, že by Higgsovo pole nemělo být ve stabilní, energeticky nejnižší formě.
Naopak by mělo vést ke kolapsu vakua a rozpadu vesmíru.

Kvantové tunelování

tm: No vidíte, netunelují jenom politici a vládní představitelé různé fondy, dokonce už i větci, a mohou vytunelovat dokonce celý vesmír. No a nekupte to, když je to zadarmo pro všechny.

Jak je možné, že k tomu nedošlo? Vysvětlení zdánlivě nabízí fyzikální jev známý jako kvantové tunelování.
Aby se mohlo Higgsovo pole dostat na nižší energetickou hodnotu - do takzvaného skutečného vakua -, muselo by překonat obrovskou energetickou bariéru. A něco takového by prý mělo trvat déle než "život" celého vesmíru.
Jak upozorňují teoretičtí fyzici Philipp Burda a Ruth Gregory z Durhamské univerzity ve Velké Británii, problém nastane ve chvíli, kdy do výpočtu zahrneme i miniaturní černé díry - mikroskopické části vesmíru s tak silnou gravitací, že jí neunikne ani světlo.
Mohly by narušit energetickou rovnováhu tím, že by snižovaly svou energetickou hodnotu růstem a v ve zlomku vteřiny by expandovaly tak, že by pohltily veškerý viditelný vesmír. Musí tedy existovat něco nám neznámého, co rozpadu nám známého vesmíru brání.
A další bádání tímto směrem by podle expertů mohlo vést k velmi zajímavým objevům, například i nálezu dalších dimenzí.

tm: mno, jak tedy vidíte, můžeme se všichni setkat v jiných dimenzích. I větci Vám to potvrzují. Tak kdyby k tomu mělo dojít a povedlose to, přeji Vám všem Váženým čtenářům tomáše marného PŘÍJEMNÉ CESTOVÁNÍ VESMÍREM.....


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Radovan Radovan | 21. srpna 2015 v 8:31 | Reagovat

Väčšinou som pesimista, ale tento krát to nevidím tak černe, v návode na použitie života (biblii) také nič neuvádzajú. Na koniec sveta si podľa mňa ešte chvíločku počkáme.

2 Stenly919 Stenly919 | 21. srpna 2015 v 11:08 | Reagovat

Tak o tomhle probému psali nedávno na centrum.cz docela hodně zajímavý článek.

A je také hodně zajímavý poslední pjakin, zejména v tom, co tam říká o těch výbusích ataky úplně na konci, jak mluví o odstváce v temelínu a v polsku a o výbuchu v litvínově v chemopetrolu. Ten Pjakin vůbec nějak podezřele zmiňuje česko. Copak asi za tím vězí ?

https://www.youtube.com/watch?v=LziARRB3qR8

3 Stenly919 Stenly919 | 21. srpna 2015 v 11:25 | Reagovat

Oprva, tak sem se podíval na odkazy v článku a zjitil jsem, že jsou z centrumu, takže se omlouvám, za zbrklost.

4 Jirik Jirik | E-mail | 21. srpna 2015 v 13:56 | Reagovat

Vědci se píší s D nikoliv s T; pokud tam není jiný záměr.....

5 H20 H20 | 21. srpna 2015 v 14:17 | Reagovat

pane boze mas tu reklamu na europske fondy???? pokrytec obycajny  ..... davas si pozor akou stranou vkladas bankovky do penazenky ale ze tu mas reklamy a tvoji ludia to tu citaju ... ved to je hanba

6 tm tm | 21. srpna 2015 v 14:36 | Reagovat

[4]: vědec je jasně s d ale to nejsou věDci, to jsou věTci. Natolik gramatiku ovládám.....
tm

7 tm tm | 21. srpna 2015 v 14:40 | Reagovat

[5]: reklamu tam nedávám já, nedá se vypnout, nedostávám ji ani zaplacenou. Server slíbil že při dosažení určitého počtu čtenářů reklamu vypne. Neučinil tak, jsou to podvodníci. Už jsem to tu ale jednou psal.
Každý tam má ale reklamu jinou. Je to podle toho, co vyhledáváte osobně na webu. Když hledáte vrtačky, budete tam mít reklamu na vrtačky. Když někdo vyhledával nějakou pornografii, můžete tam mít reklamu na vybrátory a podobně. Psalo mně hodně lidí ohledně tohoto problému.
Na tomhle webu se ale nedá řešit.....
tm

8 tm tm | 21. srpna 2015 v 14:56 | Reagovat

Ještě jednou dávám do diskuze následující text:

Dne 4.6.2015 v 21:56 prvopodstata@email.cz napsal(a):

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jaké podmínky nesplňuje můj blog -
www.prvopodstata.blog.cz pro vypnutí reklamy, když má návštěvnost
- http://blog.cz/zebricky/nejnavstevovanejsi

moc děkuji za odpověď.

S pozdravem Jiří Woodman

---------- Původní zpráva ----------
Od: Blog.cz <blog@blog.cz>
Komu: prvopodstata@email.cz
Datum: 6. 6. 2015 22:59:04
Předmět: Re: Reklama

    Dobrý den,

    vypínání reklamy u nejnavštěvovanějších blogů bylo bohužel pozastaveno,
    v současnosti ho proto bohužel uživatelům nenabízíme, je mi to moc líto.

    S pozdravem,

    Standa
    komunikace s blogery

9 milano milano | E-mail | 21. srpna 2015 v 17:23 | Reagovat

Díky Tomáši za informace kterým a nás zasobuješ. Myslím že každý si najde to co chce.
Reklamou bych se netrápil,ta je fakt všude. Důležitější jsou tvoje články.
Díky a v za měsíc uvidíme co se chystá
Ahoj Míla

10 Martin Martin | 21. srpna 2015 v 23:31 | Reagovat

[5]: Hanba je to,že nemáš Adblock na blokování reklam všude na netu :)

Jinak všem to doporučuji - surfovat na internetu bez reklam se pak už dá nazvat opravdu i relaxem ... :)

11 Jakub Jakub | E-mail | 22. srpna 2015 v 8:13 | Reagovat

Tak na to nečumte na ty reklamy :D já o nich "matně" vím ale spíš sleduju co mě zajímá:) Budme rádi, že tu máme blogy jako je prvopodstata a necenzurovaný jediný zdroj informací "internet"

12 Aronie Aronie | 22. srpna 2015 v 9:54 | Reagovat

Tak koukám,že i sem lezou  TUPCI.

13 asgard asgard | E-mail | 24. srpna 2015 v 21:40 | Reagovat

Ja len tak podotknem skúste dať na Google Earth do vyhľadávača dátum 23.9.2015 malo by vám nájsť Cern . Kolo tohoto dátumu je veľké Haló a možno náhoda vás na Google Earth hodí priamo do Cernu.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.