Asi se v Evropě máme na co těšit.....

14. srpna 2015 v 9:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....protože jestli se takové přijímání zákonů rozběhne plošně po celé Evropě, bude lepší raději někam emigrovat a nebo se postavit vládám. Placení daní????? a pro koho???? pro utečence????? kteří dostávají více než rodiny s dětmi???? Ptám se: CO SE TO V EVROPĚ DĚJE?????
NĚCO TADY HODNĚ A HODNĚ SMRDÍ!!!!!


Britští zákonodárci přijímají islámské zákony!!!!

Ilustrace
UK/Londýn - přeloženo z The Telegraph napsal John Bingham 22. března 2014 - Advokáti jsou poučeni, jak sepsat závěti ve stylu šaríi, které znevýhodňují vdovy a nevěřící. Islámské právo bude poprvé účinně vloženo do britského právního systému podle pokynů pro advokáty tak, aby závěti "vyhovovaly šaríi". Pod průkoponickým vedením Právnické společnosti budou moci psát advokáti z High Street islámské závěti tak, aby byl ženám upřen rovný díl dědictví a bezvěrci byli úplně z dědění vynecháni. Dokumenty, které budou uznávány britskými soudy, také vyloučí děti, narozené mimo manželství - a dokonce i ty adoptované - z možnosti být legitimními dědici.http://news.ivcrn.cz/images/law.jpg
foto: Pod průkopnickým vedením Právnické společnosti budou moci zákonodárci z High Street sepisovat islámské závěti.
Kdokoli oddaný v kostele nebo při civilním obřadu může být vyloučen z dědictví podle principů šaríi, která pro účely dědění uznává pouze muslimské sňatky.
Nicholas Fluck, prezident Právnické společnosti, řekl, že pokyny budou "dobrou praxí" v aplikování islámských principů do Britského právního systému.
Někteří právníci nicméně označují tyto pokyny za "udivující", zatímco bojovníci varovali, že představují významný krok na cestě k "paralelnímu právnímu systému" pro britské muslimské komunity.
Baronka Caroline Cox, nezávislá členka Sněmovny lordů, vedoucí parlamentní kampaň na ochranu žen před náboženskou diskriminací, včetně diskriminace pocházející od neoficiálních šaría soudů v Británii, řekla, že to je "hluboce rušivý" vývoj událostí a žádala projednání věci s ministry. "Toto útočí proti všemu, za čím si stojíme," řekla. "Sufražetky by se z toho obracely v hrobě."
Pokyny, v tichosti tento měsíc vydané a distribuované advokátům v Anglii a Walesu, upřesňují, jak mají být závěti psány, aby vyhovovaly islámským tradicím a zároveň byly platné dle britského práva. Je navrženo vynechání nebo pozměnění standardních právnických termínů, a dokonce i slov jako "děti", aby bylo zajištěno, že ty, které jsou "nelegitimní", nemohou vznášet žádný nárok na dědictví.
Doporučuje se, aby některé závěti obsahovaly vyznání víry v Alláha, které by bylo sepsáno v místní mešitě, a zodpovědnost za návrhy dokumentů je předána šaría soudům.
Pokyny dále uvádějí, že v případě některých pochybností mohou principy šaríe potenciálně převážit nad britskými principy, a ukazují příklady oblastí, které je potřeba testovat u anglických soudů. V současné době nejsou principy šaríe formálně obsaženy v britských zákonech. Nicméně síť šaría soudů se v islámských komunitách rozrostla a řeší neshody uvnitř muslimských rodin. Jen málo z nich je oficiálně uznávaných soudů, pracujících pod Arbitrážním aktem.
Mají pravomoc sepisovat smlouvy mezi jednotlivými stranami, hlavně v případě obchodních nesrovnalostí, ale zabývají se také tématy jako domácí násilí, rodinné neshody a války o dědictví. Ale mnohem více je těch neoficiálních šaría soudů.
Parlament byl informován o rozsáhlé síti mnoha neformálních šaría soudů a "rad", často se nacházejících v mešitách, které se zabývají náboženskými rozvody a věcmi kolem opatrovnictvím dětí v souladu s náboženským učením. Nabízejí spíše "zprostředkování", než rozhodnutí, přestože některá slyšení připomínají soudy s náboženskými vědci nebo právními experty, podobnějšími soudcům než poradcům.
Jedna studie odhaduje, že nyní v Británii pracuje asi 85 takových institucí. Ale nové pokyny Právnické společnosti ukazují první případ, kdy oficiální právní orgán uznal legitimitu některých principů šaríe. Otevírá to cestu nemuslimským právníkům z firem na High Street, aby mohli nabízet sepsání závěti dle pravidel šaríe. Dokument uvádí zásadní rozdíly mezi pojetím dědického řízení dle šaríe a dle západních tradic. V dokumentu je vysvětleno, jak je dle islámského zvyku dědictví rozděleno mezi daný seznam dědiců, v závislosti spíše na blízkosti mezilidských vazeb než dle vyjmenovaných jednotlivců. Připouští možnost vícenásobných manželství.
"Mužští dědici ve většině případů dostanou dvojnásobek toho, co by zdědila ženská dědička ze stejné dědické třídy," píše se v pokynech. "Nemuslimové nedědí vůbec a uznávají se pouze muslimské sňatky. Podobné je to s rozvody: rozvedený / rozvedená choť není již dědicem dle šaríe, protože tento titul náleží pouze platnému muslimskému manželství existujícímu v době úmrtí. To znamená, že byste měli vymazat nebo pozměnit některé standardní klauzule závětí."
V pokynech se radí právníkům, aby ze Zákona a závětech z roku 1837 vyňali určité pasáže, které povolují, aby dárky přešly na děti dědice, který zemřel, protože tato situace není uznána islámským právem.
Keith Porteous Wood, výkonný ředitel Národní sekulární společnosti, řekl: "Tyto pokyny jsou dalším stupněm toho, jak britské právní uspořádání podkopává demokratická lidská práva tím, že dává přednost náboženskému právu z jiné éry a z jiné kultury. Britské právo rovnosti je mnohem komplexnější co do rozsahu a náprav, než jakékoli jiné kdekoli na světě. Právnická společnost, místo aby ho chránila, se zdá být odhodlána obětovat pokroky, učiněné během posledních 500 let.
Lady Cox řekla: "Každý má svobodu vytvořit si svou vlastní závěť a každý má tu svobodu, aby tato závěť vyjadřovala jeho náboženské přesvědčení. Ale je hluboce znepokojivé, když organizace jako Právnická společnost působí tak, že zvýhodňuje nebo povzbuzuje praktiky, které jsou velmi genderově diskriminující takovým způsobem, který bude mít velmi vážný dopad na ženy, a pravděpodobně i na děti."


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mirkan Mirkan | 14. srpna 2015 v 11:08 | Reagovat

Mohu jen doufat,že se vše k dobrému poseje,jinak,velebný pane,já bych blil ..

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.