Americký prezident Barack Obama povolil používání letectva při ochraně ozbrojených sil vycvičených za podpory USA v případě, že na ně budou útočit syrské vládní síly nebo jiné skupiny, oznámil list Wall Street Journal.....

3. srpna 2015 v 18:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....je zcela jasné, kam těmito záměry míří.....

Rockwell B-1 Lancer
Americký prezident Barack Obama povolil používání letectva při ochraně ozbrojených sil vycvičených za podpory USA v případě, že na ně budou útočit syrské vládní síly nebo jiné skupiny, oznámil list Wall Street Journal.

Podle údajů tohoto listu mají američtí úředníci za to, že toto rozhodnutí ukončilo několikaměsíční spory o tom, jakou úlohu by měli američtí vojáci hrát při poskytování podpory svým nepříliš početným spojencům na bitevním poli v Sýrii.
Podle nových pravidel může Pentagon zasazovat údery, aby bránil spojenecké síly USA před režimem Bašára Asada. Podle mínění amerických armádních činitelů není pravděpodobnost přímé srážky v nejbližší době příliš vysoká. "Nedávno vycvičená vojska jsou zaměřena na boj s radikální skupinou Islámský stát, nikoli proti režimu, proto nebudou rozmísťována v oblastech, které jsou pod jeho kontrolou", praví se ve zprávě z listu Wall Street Journal.
V Sýrii pokračuje od března roku 2011 ozbrojený konflikt, v jehož důsledku už zahynulo podle údajů OSN přes 220 tisíc lidí.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.