Zajímavé, nemělo by Vám to rozhodně uniknout.....

23. července 2015 v 4:54 | prvopodstata
....abyste pak nebyli překvapeni a neříkali, že Vám to nikdo neřekl.....

Přečtěte si, co se píše v koránu. Těchto pár vět ničím neomluví snad ani sluníčkáři

Autor: Tomáš Haas | Publikováno: 22.7.2015 | Rubrika: Kulturní válka
Ilustrace
Říkat, že Islamismus a extrémní islám nemají co dělat s islámem, je projev neznalosti.
Islamismus nevznikl jako reakce na zločiny nevěřících (nepopírám, že se staly).


Je to to samé,jako říkat, že fundamentalistické křesťanství nemá co dělat s křesťanstvím, nebo ultraorthodoxní Judaismus s Judaismem.
Islamismus vyrostl z islámu, je jeho částí, ale na rozdíl od fundamentalistického křesťanství, nebo ultraortodoxního Judaismu to není víra, která by si stačila sama se sebou, Islamisté věří v jednotu státu a náboženství a na povinnost muslimů šířit víru i násilím.
Málo kdo zná Islámskou zásadu "abrogace".
Nebližší český výraz pro abrogaci je "výslovná derogace" a v obyčejné češtině to znamená, že platí zásada, že pozdější zákon, nebo příkaz, nejen platí, ale zneplatní ten předešlý.
Když vám chce někdo islám prezentovat jako mírumilovné náboženství, najde v Koránu verše, které bych klidně podepsal. Ale už vám neřekne, že pozdější verše je mohou naprosto zvrátit a přikazovat pravý opak.
Oba jsou pravdivé, oba jsou slova Proroka, který je měl přímo od Alláha. Ale muslim je povinnen, tam kde je v situaci, kdy musí zvolit, dodržovat ten pozdější.
Advokáti islámu vám citují verše, psané v prvním období islámu, kdy Mohamed žil v Mecce. Ty verše hovoří o lásce k bližnímu, toleranci a míru. Mohamed to potřeboval, byl hlavou malé a zranitelné sekty. Na konci svého života, potom , co Mohameda z Mekky vyhnali, žil v Medině, vedl silnou náboženskou sektu a islám už začal svou expanzi, byl silně agresivní - a verše z té doby mluví o netoleranci, ospravedlňují a nekdy i nařizují zabíjení a klamání nepřátel islámu
V Koránu je 124 veršů o toleranci a míru, které byly derogovány jedním pozdějším veršem:
"A až uplynou posvátné měsíce, pak zabíjejte modloslužebníky, kdekoliv je najdete, zajímejte je, obléhejte je a chystejte proti nim všemožné nástrahy ! Jestliže se však kajícně obrátí, budou dodržovat modlitbu a dávat almužnu, nechte je jít cestou jejich, vždyť Bůh je věru odpouštějící, slitovný." (súra 9:5).
To je český překlad, v anglických překladech je zde:
9:5 "So when the sacred months have passed, slay the idolaters, wherever you find them, and take them captive and besiege them and lie in wait for them in every ambush. But if they repent and keep up prayer and pay the poor-rate, leave their way free. Surely Allah is Forgiving, Merciful."
Ty verše jsou předpisem pro muslimy, ne ty první, které se dnes pro ně hodí jen k vlastní obhajobě. Ty druhé, dodnes platné, protože Korán je svatý a nesmí být zpochybňováno jediné jeho slovo, jsou návodem k životu muslimů.
Koncept abrogace je dán přímo Koránem, je to verš, který muslimům vysvětluje proč jsou v Koránu protikladné příkazy a který z nich je ten konečný a správný a nahrazuje ty předešlé.
2:106 "Kdykoliv zrušíme verš nějaký či dáme ti naň zapomenout, přineseme jiný, lepší anebo podobný. Což nevíš, že Bůh je všech věcí mocen?"
Jak daleko k tomu, co nazýváme extrémismem, chce muslim zajít, záleží na jeho povaze, inteligenci a osobních vlastnostech, ale Korán mu neklade meze, vždy se může na něj odvolat.
Proto vidíme tak málo "umírněných muslimů" a muslimských náboženských autorit, které by se od extrémismu a terorismu distancovaly - i když se jim možná v duchu nelíbí, jen vzácně má některý z nich odvahu to říci veřejně - popíral by slova Proroka.
Nedá se oddělit islám, od toho co chybně nazýváme islámismem, je to tatáž doktrina. A nikdy nezajistíme, a dokonce ani tzv. umírnění muslimové, nemohou zaručit, že někdo kdo podle ní začne žít, si za své nevezme tu krutou část - konec konců největší muslimští učenci všech dob říkají, že ty verše, nemohu být z Koránu a víry odstraněny a jejch platnost je dána i tím, že jsou pozdější.
Starý zákon je rovněž někdy krutý, ale ten ty kruté části zákona už tisíc let nejsou uplatňovány a ani toho nejorthodoxnějšího žida nenapadne ukamenovat cizoložnici - nemluvě o křesťanech a Novém zákoně. Ta náboženství prošla vývojem. islám vývojem projít nemůže, text je svatý a je povinností muslima podle něho žít a uplatňovat jej i dnes.
Neexistuje dnes ani židovská sekta, ani ta nejvíc orthodoxní kongregace, která by žila přesně podle starozákonních předpisů. Tóra zůstává svatým textem, ale je předmětem diskuze a je znovu a znovu interpretována. Nikdo dnes nežije přesně a doslova podle biblických předpisů, některé zákony už dávno ze svých životů vyloučili. Křesťanství, které na svém počátku bylo de fakto židovskou sektou, prošlo ještě většími reformami, některé starozákonní předpisy zrušilo hned, jako obřízku či dietární zákony, nebo kamenování hříšníků, jiné přestalo praktikovat potom, co křesťanská civilizace prošla renesancí, reformací a osvíceneckoými reformami.
Podle starého zákona v naší euroatlantické civilizaci už žít ani nemůžeme, víra a stát jsou odděleny a nejde se odvolávat v civilním životě na Boží zákon, pokud porušuje zákonné normy společnosti. U muslimů to nejen jde, je to povinnost muslima, náboženství a státní moc jedno jsou a šaríja je jen přenos Koránu do praxe, první a jedinou zákonnou normou je nařízení Koránu. Islám žádnou renesancí a reformací nikdy neprošel a ani projít nemůže.
Islám je cestou zpět do sedmého století.
zdroj: Autorův Facebook
Čtěte také:

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 eM eM | 23. července 2015 v 9:17 | Reagovat

Vzhledem k citlivosti tématu a jeho závažnosti je zcela NEPŘÍPUSTNÉ zabývat se verši z koránu a neuvést o jaké jde vydání případně překlad. V původním sdělení Všeho jistě nebylo napsáno, že kdejaký Imám může přidávat či upravovat verše podle svého uvážení, takže opatrně. Tento článek jen podporuje obecně nevhodné nálady a protiislámské šílenství, mnozí z Vás jistě ví, kým je toto šílenství šířeno a udržováno a proč se tolik bojí právě Islámu. Pokud někdo chce šířit takovéto rozbory, doporučuji k tomu vydat co nejpřesnější překlad a co nejpůvodnější vydání, které lze běžně obstarat, a rozebrat to odborně a objektivně, nikoli jednostranně.

2 irena irena | E-mail | 23. července 2015 v 20:40 | Reagovat

Vážení, nezlobte se nebo se zlobte, jak chcete. Stoprocentní a všem společné jsou den a noc. Roční období - jaro, léto, podzim, zima- se scvrkly jen na léto a zimu a kdoví jak to bude pokračovat. Ve světle těchto faktů, které jsou pro lidský život zdaleka nejdůležitější a je jedno, kdo to řídí, tuším, že posuzování náboženských názorů je až dál.

3 ôk ôk | 24. července 2015 v 15:22 | Reagovat

[1]:už zase...

Online korán: http://www.koranoislamu.cz/
Jsou to ale sluníčkáři ti muslimi.

4 ôk ôk | 24. července 2015 v 15:23 | Reagovat

[1]:
Nenávist k nemuslimům - 349 veršů Násilí a brutalita - 180 veršů O ženách - 108 veršů O sexu - 71 veršů Pomoc druhým - 69 veršů O rodině - 25 veršů Náboženská tolerance - 11 veršů Zahalování žen - 4 verše Bití žen - 1 verš

5 eM eM | 25. července 2015 v 12:17 | Reagovat

[3]: Krásný příklad antikoránického projektu. Takže znovu: Vzhledem k citlivosti tématu a množství podstrčených informací a záměrných dezinformací, jakožto obrovskému koncepčnímu tažení proti původnímu koránu rozhodně nedoporučuji opírat se o takovéto stránky. Je tam víc dezinformací než informací.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.