Švýcarská armáda se rozsáhle připravuje na masivní imigraci a anarchii po rozpadu Evropské unie.....

10. července 2015 v 8:22 | prvopodstata tm převzato |  Články

Švýcarská armáda se rozsáhle připravuje na masivní imigraci a anarchii po rozpadu Evropské unie

Autor: Josef Zbořil | Publikováno: 9.7.2015


Ilustrace

  • Vojenské cvičení Conex 2015, které proběhne v září 2015 navazuje na předchozí cvičení s obdobnými scénáři Stabilo Due 2012 a Duplex Barbara 2013.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
V porovnání s armádou desiti-milionové České republiky je armáda osmi-milionového Švýcarska, podle Global Fire Power, řádově 6x početnější, má 7x početnější zálohy, má 2x více letadel a tanků a 3x více obrněných vozidel (z ekonomického pohledu také 2x větší rozpočet, ale z 3,5x výkonnější ekonomiky). Podle celkového 50 faktorového hodnocení Global Fire Power, však ČR celkově obsadila 29. místo a Švýcarsko 30. místo. Navzdory tomuto pozitivnímu ohodnocení zůstává otázkou, zda je ČR na aktuální hrozby obdobně připravena a její armáda vycvičena jako armáda Švýcarska a schopna jim na stejné úrovni i čelit.
Noviny Basellandschaftliche Zeitung uveřejnily 13.5.2015 zprávu poukazující na švýcarské armádní přípravy na rozpad EU. Švýcarská armáda má v termínu 16. až 25.9.2015 uskutečnit cvičení Conex 15, jehož se zúčastní na 5 tisíc vojáků. Cvičení proběhne na severo-západě Švýcarska v Basileji. Scénářem je již zmíněná rozpadající se EU a vlivem hospodářských problémů a krizí vznik předpokládatelných důsledků jako: nedostatky v zásobování, černý trh, vznik zločineckých organizací a vlivem etnického napětí v zahraničí také masivní vlny uprchlíků. Po deset dní tak budou nacvičovat ochranu důležitých objektů a zásob, včetně uzavření hranic. Součástí bude i spolupráce s celní správou a vojenskou, kantonální a železniční policií.
Na rozdíl od předchozích cvičení se tak aktuální scénář více konkretizoval. V Stabilo Due 2012 šlo o "nepokoje ve Švýcarsku a okolí vlivem konfliktu smyšlených zemí Elbonie a Danubie a přílivu utečenců z Portugalska, Španělska, Francie, Itálie a především z Řecka". V Duplex Barbara 2013 byl nacvičován scénář, kdy "v zadlužené Francii (během cvičení nazývána Saônie) dochází ke konfliktům mezi jejími regiony a smyšlená polovojenská organizace obsadila kvůli získání financí a jiných zdrojů 3 švýcarská pohraniční města - Neufchâtel, Lausanne and Genevu".
Další aktuální hrozby pro Švýcarsko udává Výroční zpráva 2015 švýcarské Federální Informační Služby za rok 2014 ze 4.5.2015, ve které je uveden situační radar hrozeb.
Přičemž v předchozí, rok staré, Výroční zprávě 2014 bylo také mezi závěry uvedeno: "Dluhová krize v Evropě a nepokoje v důsledku arabského jara jsou dvě hlavní události ve strategickém prostředí Švýcarska, jejichž důsledky jdou obtížně v současné době předvídat. Dluhová krize klade nároky na stabilitu našeho bezprostředního okolí, které tvoří základ naší bezpečnosti a prosperity. Arabský svět v současné době prochází obdobím nepokojů, které rovněž představuje pro Švýcarsko řadu výzev."

http://zboril.blog.ihned.cz/
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 esterka esterka | 10. července 2015 v 8:40 | Reagovat

Takze mame dva mesiace na pripravu. Ako tak sledujem cvrkot po svete, ukazuje to na nejaku udalost v septembri-oktobri. Rozhodne sa pocita s obrovskymi nepokojmi po svete, bud kvoli ekonom. kolapsu alebo vesmirnej udalosti.

2 jandera jandera | 10. července 2015 v 19:21 | Reagovat

jo esterko, jen sleduj, a co, jak, už máš zásoby ve sklepě nahromaděné? Nebo jsi si předplatila další kanály na Skylinku? Abys na gauči nepropásla všechno dění kolem sebe, checheche...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.