Rubl je lepší měna než dolar.....

18. července 2015 v 0:54 | prvopodstata tm |  Články

....Legendární investor Jim Rogers: Rubl je lepší měna než dolar


Publikováno 17.7.2015

Dollar-Ruble-US-Russia

Americký investor Jim Rogers aktivně podporuje investice do Ruska. Během jeho rozhovoru s deníkem Gazeta Rogers uvedl, že se připojil k představenstvu a koupil akcie "PhosAgro", což je ruská chemická holdingová společnost vyrábějící hnojiva, fosfáty a krmné fosfáty.

Rogers také zvýšil podíl akcií na moskevské burze a je také držitelem akcií společnosti "Aeroflot".


Co se týče současné rublové situace, řekl Rogers, "Rusko má nízký dluh, na rozdíl od Řecka, stejně jako volně směnitelnou měnu, což je na nových trzích docela ojedinělé. Takže lze pozici rublu nazvat vcelku normální. Rubl je sice pod tlakem kvůli nižším cenám ropy, ale jakmile černé zlato najde stabilní bod, situace se pro rubl výrazně zlepší."

Dollar-Ruble-US-Russia

Rogers se také zmínil o dolaru, řka, že americká měna je v hrozné situaci a stejně tak americký státní dluh a obchodní deficit.
"Pokud bychom jednoduše napsali na papír skutečnosti, které se týkají rublu a dolaru, bez pojmenování měny, pak by chtěli všichni nakupovat rubl, a nikdo by nekupoval dolary. Ale jakmile měny pojmenujeme, pak budou samozřejmě lidé nakupovat dolary."

Rogers dodal, že doufá, že bude dost chytrý, aby se zbavil dolarů, než nastane jeho kolaps. "Všechno se zdá být perfektní, dokud se to náhle nezmění. Stejné to bylo i s Británií, Francií, Španělskem a Řeckem. Akcie se často šplhají několik let nahoru, předtím, než udeří bankrot."
Je jen otázkou času, než se Asie stane hlavním partnerem Ruska. Pro Ameriku by to znamenalo, že nebude dostávat svůj podíl od potencionálního asijského trhu. "USA se prostě střelily do vlastní nohy."
"Asijský trh je mnohem větší- 3 miliardy lidí. Populace Spojených států a Evropy je o něco více než 1 miliarda lidí. Pro Rusko je lepší být s 3 miliardy věřitelů než s 1 miliardou dlužníků," vysvětlil investor.
Jim Rogers uvedl, že Čína, Korea, Japonsko, Tchaj-wan, Hong Kong a Singapur, jsou místa, kde jsou všechny peníze, zatímco USA a Evropa se staly největšími dlužníky.

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.