Programové prohlášení velitele praporu na Československém poradním ohni v Hradci nad Moravicí

17. července 2015 v 2:54 | prvopodstata tm převzato |  Články

[Nový] Programové prohlášení velitele praporu na Československém poradním ohni v Hradci nad Moravicí

16.7.15

Česká republika: Obrtel:
Realizace našich cílů spočívá v zajištění dostatečného počtu členů, v propracované organizaci a v kvalitní prezentaci programu na veřejnosti. Pokud bude náš celek silný a jednotný, staneme se protiváhou všem proválečným aktivitám a potom naše další případná opatření nebudou zapotřebí.
Toto je naším hlavním plánem "A".

Jestliže se nezdaří uvedenými způsoby zabránit zatažení naší země do války a dojde k přípravám na ni, zahájíme v takovém případě plánování a organizaci opatření, kterými uchráníme sebe a naše rodiny. Podle možností budeme znalosti způsobů přežití a s tím souvisejících činností předávat také jiným skupinám občanů z řad široké veřejnosti.
Pokud se bude situace radikálně a nezvratně zhoršovat, spolu s rozpadem systému společnosti, pak se zaměříme především na záchranu rodin našich příslušníků.
Takový je náš plán "B".

V mezidobí mezi mírovým stavem a otevřenou přípravou na válku chceme co možná nejintenzívněji působit na politickou reprezentaci ve snaze takové snahy zvrátit. Silnou inspirací pro naše usilí jsou slova spisovatele Ernesta Hemingwaye: "Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být hned v první den války zastřeleni občany své země…".

Ve svých aktivitách pak dále vycházíme z článku 23 Listiny základních práv a svobod, který říká: "Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád práv a základních svobod, založený listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny".

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.