Přečtěte si, co prošlo v USA za třaskavý zákon. Týká se potravin (P otravin).....

27. července 2015 v 3:54 | prvopodstata tm převzato |  Články

Ve Spojených státech prošel zákon, který umožňuje korporacím neodtajnit obsah potravin. Legislativa nazývaná DARK Act neboli Akt Temnoty je vítězstvím korporátního vlivu a peněz, píše server Common Dreams.

Přečtěte si, co prošlo v USA za třaskavý zákon. Týká se potravin

Dolní komora kongresu přijala ve čtvrtek zákon, který brání státu, aby mohl vyžádat označení geneticky upravených potravin. "Čin, který organizace pro práva spotřebitelů označily jako korporátní moc porážející právo Američanů vědět, co jedí."
Zákon, kritiky nazývaný DARK Act, tedy "Deny Americans the Right to Know", což znamená odepřít Američanům právo vědět, prošel na hlasy 275 ku 150. Podporovali jej výrobci potravin a mimo jiné i společnost Monsanto.
Zákon ruší nutnost výrobců potravin uvádět složení jejich výrobků, zabraňuje tak státům mít přehled o geneticky upravených plodinách a potravinách a veškerá značení budou čistě dobrovolná, jak informuje Wenonah Hauterová z organizace Food & Water Watch, která se stavila proti zákonu.
"Přijetí zákona je pokus Monsanta a jeho agroparťáků rozdrtit demokratickou možnost rozhodování milionů Američanů. Korporátní vliv vyhrál a hlas lidu byl ignorován," řekl Andrew Kimbrell, výkonný ředitel Center for Food Safety.
Ronnie Cummins, mezinárodní ředitel Organic Consumers Association, se nechal slyšet, že budou proti zákonu i nadále bojovat. "Jsme odhodláni zabránit této skandální, protispotřebitelské a protidemokratické legislativě v úspěchu," řekl a dodal, že plánují velké protesty a sjednocení celého spotřebitelského spektra vůči tomuto zákonu.
"Je na čase dohnat všechny členy kongresu k zodpovědnosti. Buď stojí na straně Monsanta a Big Food a podporují DARK Act, nebo stojí na straně drtivé většiny svých voličů a spotřebitelů," dodal Cummins.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.