Falešní francouzští policisté v noci zastavuji a vykrádají auta turistů.....

12. července 2015 v 8:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....začala doba dovolený, ba dokonce je už v plném proudu a je zde nebezpečí, pro cestující do Francie, že budou okradeni falešnými policisty, jak se můžete dočíst v níže uvedeném článku. Británie varuje své občany při cestách do Francie před následujícími možnými problémy.

Falešní francouzští policisté v noci zastavuji a vykrádají auta turistůBritští řidiči byli varováni, aby si při svých cestách po francouzských silnicích dali pozor na falešné francouzské policisty. Zločinci převlečení za policisty zastavují auta turistů a okrádají je.
S informací přišel dnes britský deník The Telegraph a francouzský deník Le Figaro.
Francouzská policie vydala varování po sérii krádeží na dálnicích blízko Riviéry a dalších oblíbených prázdninových destinací na jihu Francie. Zloději převlečení do policejních uniforem nebo s návleky na rukávech "Policie" používají neiznačená osobní auta s blikajícími modrými světly na střeše. V posledních týdnech oloupili nejméně dvanáct francouzských motoristů a nyní se zaměřili především na Brity a další zahraniční turisty, kteří nejsou seznámeni s francouzskými policejními postupy a také je méně pravděpodobné, že by zachytili informace ve francouzských sdělovacích prostředcích.
Zloději zastavují vozidla především v noci, v době mezi 2 a 6 hodinou ranní, kdy jsou řidiče více unavení a je pro ně i obtížnější identifikace pachatelů. Postupují tak, že si na silnici vyberou auta s cizí registrační značkou, předjedou vozidlo zleva a upozorňují řidiče, aby zajel k pravé krajnici vozovky a zastavil. Francouzská policie upozorňuje, že tento způsob zastavení vozidel nepoužívá, kromě případů nouze, kdy může hrozit kolize.
Při kontrole na údajně převážené drogy nebo falešné doklady totožnosti svítí řidiči i cestujícím oslňujícím světlem do tváře a mezitím je okradou o položené mobilní telefony, peněženky, kabelky, i další cennosti, dokáží i odcizit klíčky od vozidla. Snaží se zabránit okradeným zatelefonovat o pomoc. Jsou velmi rychlí, krádež proběhne během pár minut.
Francouzská policie upozorňuje, že pro běžné kontroly na silnicích nikdy nepoužívá neoznačená služební vozidla a pokud zastavuje auta ke kontrole, děje se tak vždy na dobře osvětlených parkovištích. Skutečný četník nikdy nepožaduje, aby mu cestující předal kabelku nebo peněženku.
"Jsou úspěšní, protože se specificky zaměřili na zahraniční turisty, kteří nemusí nutně vědět, jak četníci pracují," uvedl kapitán francouzského četnictva Archaimbault. Varoval, že se někdy zloději pokouší zastavit vozidla i na dálničních odpočívadlech, ale nikdy na těch, kde jsou čerpací stanice nebo která jsou vybavena kamerovým systémem.
Podvod byl poprvé zaznamenán v oblasti Paříže letos v květnu, kdy falešní policisté zastavovali vozidla a ukradli více než dvanáct luxusních vozů, a oloupili motoristy na dálnici A13 mezi Paříží a Normandií.
49-letý Chorvat podezřelý z krádeží byl zatčen v pátek v jihofrancouzském městě Béziers. On a dva jeho komplici údajně nosili policejní uniformy a měli falešné policejní odznaky. Byli obviněni z krádeže hotovosti, počítačů a mobilních telefonů a provádění falešných kontrol na dálnici A9 v posledních pěti měsících. Jeho dva komplicové jsou stále na svobodě.
"Pokud budete zastaveni, nechte uzamčená auta a zavřená okna a požádejte policistu o identifikační průkaz" varoval kapitán Archaimbault. "Svoje identifikační průkazy vám falešní policisté neukážou nebo hned poznáte, že jsou falešné." V případě pochybností mohou cestující ihned zavolat policii na 17 nebo 112, a vysvětlí, že mají podezření, že jsou kontrolováni falešnými policisty. "Pokud vůbec nechcete zastavit, okamžitě volejte policii", dodal četnický kapitán.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.