Dopis prezidentu České republiky.....

27. července 2015 v 21:14 | prvopodstata
V Přerově dne 24. července 2015

Kancelář prezidenta republiky

K rukám prezidenta republiky
Hrad I. nádvoří č. p. 1
Hradčany
Praha 1, 119 08

Vážený pane prezidente.

V souvislosti s nárůstem nelegální imigrace do Evropy a jejího směřování také k nám, jste před několika dny uvedl, že možná přijde doba, kdy budete muset na ostrahu hranic povolat armádu.
V médiích rovněž prosákly informace o možné pozemní cestě islamistů mezi Evropou a Sýrií přes Srbsko a Maďarsko, což nutně znamená, že i naše území musí sloužit jako tranzit těmto nelegálním osobám, které mají, nebo chtějí mít co do činění se strukturami Islámského státu.
My, členové Iniciativy Českoslovenští vojáci v záloze proti válce, jsme se sdružili, abychom naplnili slova přísahy, kterou jsme skládali jako vojáci. Chceme bránit republiku před nebezpečím, že bude zavlečena do cizí války a za cizí zájmy a tomu chceme zabránit. Současně si uvědomujeme závažnost situace, ve které se vinou imigrační vlny nachází naše společnost a chceme pomoci čelit rizikům z toho vyplývajícím.
Většina z nás přísahala ČSSR, jiní ČSFR a další pak, po rozdělení federace, ČR a SR, vždy jsme ale přísahali věrnost vlasti. Režimy a vlády přicházejí a odcházejí, ale vlast je jedna jediná a ta zůstává a my ji chceme bránit.
Jsme různého věku; jsme záložáci - nikoli aktivní vojáci nebo mladí branci. Ale jsme připraveni pomáhat republice, tam, kde nás je třeba. Ať jsme sloužili jako příslušníci armády nebo jako pohraničníci, máme zkušenosti z vojenské služby. A tyto zkušenosti jsme schopni pro potřebu naší země nabídnout. Je sice možné prostě povolat do armády některé občany, ale na to ještě není naše společnost připravena a vyvolalo by to pravděpodobně zbytečné emoce.
V současnosti snad ještě není nasazení armády na hranici nezbytné. Plně budou zatím dostačovat neozbrojené hlídky, které zde budou provádět monitoring terénu, sledovat pohyb cizích osob a ve spolupráci s Policií ČR bránit jejich nežádoucímu volnému vstupu na území našeho státu. Nástup dobrovolníků předpokládá dopravní a spojovací součinnost Policie a zajištění základních potřeb (ubytování, stravu, lékařskou péči a určitou finanční kompenzaci).
Pane prezidente, je mezi námi už nyní mnoho těch, kteří budou schopni a ochotni na výkon takovéto služby nastoupit jako dobrovolníci a další záložáky jsme schopni pro tuto službu postupně získávat. Nabízíme svoji pomoc při ostraze hranic. Přísahali jsme věrnost vlasti a jsme připraveni svoji přísahu naplnit.

Pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel
Velitel 1. československého praporu vojáků v záloze
Žádáme všechny občany ČR,vlastence prostě všechny,kteří milují svou zem,hlaste se k ostraze státní hranice přímo ZDE

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 FL FL | 28. července 2015 v 7:55 | Reagovat

Takto jsme přísahali, přátelé. Vidíte tam někde nějaké NATO?
http://ceskoslovenstivojaci.org/prisaha-cz/

2 Honza Honza | 28. července 2015 v 10:03 | Reagovat

Vaše činnost i přesto že je chvályhodná je vaše výzva na vlastenectví trochu pokrytecká...kde jste byli vlastenci když nám před očima rozprodali republiku a udělali z ní a naší krásné přírody jednu z největších montoven  v evropě nehledě na prolamování těžebních limitů atd. Vnitřní nepřítel je tu dávno, co s tím uděláte? nejspíše nic když s nimi chcete spolupracovat.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.