Delfská deklarace: V Řecku je v sázce osud evropské demokracie.....

1. července 2015 v 11:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....vše máte zde zhrnuto v jednom článku.....

[Nový]http://www.zvedavec.org/images/vlajky/gr-flag.gif Euroskupina odmítla prodloužení programu pro Řecko - od půlnoci je Řecko "bez ochrany"

1.7.15

Řecko: Dijsselbloem po setkání euroskupiny:
"Nebude žádné prodloužení programu. Vyprší o půlnoci. Řecké návrhy budou zváženy až po referendu."
Dijsselbloem tak zopakoval vyděračské stanovisko Německa.

Evropská centrální banka rozhodne zítra, zda-li řeckým bankám poskytne další krizovou likviditní pomoc.

Očekává se, že MMF vyhlásí své rozhodnutí o Řecku v 1:01 řeckého času, poté co Řecko nebude schopno splatit MMF splátku 1,6 miliardy EUR.

Během úterních intenzívních jednáních s věřiteli Řecko poslalo věřitelům i
-body, které mají být vyloučeny z dalších úsporných opatření - práce a penze
-návrh nového programu, neboť současný vyprší o půlnoci - evropské zdroje nový progam označili za "bližší věřitelům"
-požadavek na půjčku z ESM
-požadavek k MMF na prodloužení lhůty splatnosti do listopadu 2015
-požadavek k ECB, aby prodloužila limit ELA, tedy krizové likviditní pomoci bankám
Klasifikace: politika,ekonomika,finance30.6.15

Řecko: Delfskou deklaraci iniciovala plejáda osobností vědy i politiky z Ruska, Británie, Francie, Kanady, Španělska, Itálie, Rakouska, Indie, Lotyšska, Kypru, Bulharska i samotného Řecka.
Ve společné deklaraci píší:

...Evropské vlády, evropské instituce a MMF, postupující ve shodě s velkými mezinárodními bankami a finančními institucemi, ne-li přímo pod jejich kontrolou, ženou tlak na legálně zvolenou řeckou vládu a lid do krajnosti." Neštítí se ani "nezastřených výhružek, pomluv a mediálního teroru". Řecku tím vnucují pokračování v "sanaci", jež způsobila "dosud největší ekonomickou, sociální a politickou katastrofu v dějinách západní Evropy od roku 1945"...

...Na všechny Evropany apelujeme vzít na vědomí, že tím, co je v Řecku v sázce, nejsou jen řecké mzdy a penze, řecké školy a nemocnice, ba ani sám úděl historické země, v níž se pojem zrodil." Tady jsou totiž "v sázce i španělské, italské, ba i německé platy, důchody, prosperita, osud celého evropského sociálního státu, evropské demokracie, Evropy jako takové...
Klasifikace: politika[Nový]http://www.zvedavec.org/images/vlajky/fr-flag.gif "Boj Řeků je bojem naším." Plný text provolání francouzských intelektuálů

30.6.15

Francie: ... Je nepřijatelné, aby ti, kteří údajně mluví "jménem Evropy", pojali úmysl rozbít vládu zvolenou řeckým lidem, aby jí bránili v naplnění většiny jejích nejzákladnějších závazků. Včera se opovážili "zakázat" zavedení minimálních humanitárních opatření pro nejchudší (příspěvek na bydlení, potravinovou pomoci, znovuzavedení elektřiny). Dnes požadují pokles důchodů pod hranici bídy a zvýšení sazby DPH na produkty základní potřeby. A jsou ochotni akceptovat úpadek země a její vyhnání z eurozóny, tedy nakonec - jinými slovy - z Evropské unie s rizikem vyvolání krize s nepředvídatelnými důsledky.

Podporujeme řecký lid v jeho mobilizaci a v odhodlání učinit přítrž tomuto despotickému a reakčnímu manévru. Boj řeckého lidu je bojem všech evropských progresivistů a demokratů. Za případnou porážku zaplatí vysokou cenu všechen lid Evropy. V případě vítězství, i částečného, bude všechen evropský lid sklízet plody ...
Klasifikace: politika

[Nový]http://www.zvedavec.org/images/vlajky/gr-flag.gif Řecko žádá půjčku z ESM a krátké prodloužení programu, aby se vyhnulo bankrotu

30.6.15

Řecko: V dopisu, zaslaném dnes Tsiprasem euroskupině vedené Jeroenem Dijsselbloemem, Evropské komisi a dalším, žádá premiér Řecka o podporu z Evropského stabilizačního mechanismu ve formě dvou půjček, aby Řecko mohlo obsloužit svůj vnitřní a vnější dluh v následujících dvou letech 2016-17. Dopis obsahuje tabulku s rozpisem splátek dluhu. Dále Tsipras požádal o krátké prodloužení programu (který vyprší dnes o půlnoci), dokud nebude půjčka potvrzena, aby se Řecko vyhnulo technickému bankrotu.

Ujistil, že Řecko je odhodláno splatit zahraniční dluh způsobem, který zajistí udržitelnost řecké ekonomiky, rozvoj a sociální soudržnost.

Euroskupina bude o návrhu diskutovat v telekonferenci.
Německo prohlásilo, že není ochotno projednávat řecký problém před řeckým sobotním referendem - ledaže by to referendum Tsipras odvolal.


Tsipras proposal ESM LTsipras proposal ESM L1Tsipras proposal ESM L2
Klasifikace: politika,ekonomika,finance[Nový]http://www.zvedavec.org/images/vlajky/ca-flag.gif Mr Harper, premiér Kanady, opět perlí

30.6.15

Kanada: Rozšířil sankce proti Rusku, tentokrát je uvalil na motorkářský klub Noční vlci. Proboha, jak taková sankce může vypadat?

No nic, jde mu o volební hlasy, v Kanadě je jedna z největších ukrajinských diaspor, čítá 1 200 000 hlaviček.
Klasifikace: kuriozity,politika

[Nový]http://www.zvedavec.org/images/vlajky/gr-flag.gif Živě - reportáž od řeckého bankomatu

30.6.15

Řecko: Někteří z Řeků, kdo dnes ráno vystáli frontu u bankomatu a zadali tam svůj kód, získali nepříjemnou zkušenost.
Místo vypadnutí 3 dvacetieurových bankovek povolených v rámci kontroly kapitálu se stalo toto:

ŘEKNI ANO!

Greece referendum
Klasifikace: politika

[Nový]http://www.zvedavec.org/images/vlajky/eu-flag.gif Moderní válka proti Evropě: Americké lodě přivážejí do Evropy masy uprchlíků

30.6.15

Evropská unie: Uprchlíci překvapivě informují o tom, že dopravní lodě plují pod americkou vlajkou. Toto stěhování národů tedy režíruje americká vláda, za níž stojí finanční oligarchie.

Uměle zinscenovaná katastrofa s uprchlíky se tedy jeví jako moderní způsob války, kterou vede USA za podpory finanční oligarchie, jež za tím stojí. Je to subtilně důmyslná hospodářská a finanční válka, která je vedena proti Evropě a speciálně proti Německu.
Je to ale také sociální válka, která tímto způsobem zasáhne cílenou infiltrací rodiny, pracovní místa, kulturu a vzdělání.

Cílem této války je rozpustit Evropu jako politickou, hospodářskou a kulturní veličinu.
Klasifikace: politika[Nový]http://www.zvedavec.org/images/vlajky/fr-flag.gif Špinavá americká hra! křičí francouzský tisk

30.6.15

Francie: Francouzská média spolu s WikiLeaks zveřejnila nové otřesné materiály o tajné špionáži Národní bezpečnostní agentury USA proti spojenecké Francii, tentokrát v její ekonomice.

NSA měla zájem o získávání informací o těchto strategických odvětvích francouzského hospodářství: informační technologie, elektřina, plyn, ropa, jaderná energie, doprava, biotechnologie a tak dále.
Všechny informace získané pomocí této zpravodajské agentury byly poté přeposlány do klíčových vládních agentur USA: Ministerstva vnitřní bezpečnosti, Ministerstva obchodu, Ministerstva energetiky, Federálního rezervního systému, Ministerstva financí, a i velení amerických sil v Evropě.
----------
Ještě si někdo myslí, že USA jsou partnery Evropy? Nejsou s ní spíše ve válce? Není další rozmisťování amerických zbraní na východě Evropy spíše utužením okupace Evropy než přípravou na válku s Ruskem?
Klasifikace: politika

[Nový]http://www.zvedavec.org/images/vlajky/eu-flag.gif Rusové nechtějí válčit, tak za to nám budou muset zaplatit! :))

30.6.15

Evropská unie: "Rusko napadlo Ukrajinu ne méně než 47 krát za posledních 12 měsíců. Nevíme, proč napadnou Ukrajinu a zase se stáhnou a pak znovu, ale víme, že to dělají, protože jsme to sledovali na Twitteru a Facebooku a taky to říkal Arsenij Jaceňuk.Samozřejmě, že jsme došli k závěru, že dříve nebo později, by došlo i na nás, alespoň to říkáme našim lidem. Pokud ale Rusové nepřicházejí, lidé by si mohli začít myslet, že to byl hloupý podvod, který měl odvrátit pozornost od našich domácích problémů v Polsku a to by mohlo být katastrofální, " uvedl nejmenovaný vládní zdroj z Varšavy.
Klasifikace: politika

[Nový]http://www.zvedavec.org/images/vlajky/es-flag.gif Predseda strany Podemos: MMF sa správa ako mafia a terorizuje Grécko

30.6.15

Španělsko: Predseda politickej strany Podemos, Pablo Iglesias, v sobotu nazval "priamy zásah" od MMF v rámci rokovaní medzi Európou a Gréckom ako "finančný terorizmus".
"Je to útok na grécku suverenitu a mafiánsky akt finančného terorizmu proti demokraticky zvolenej vláde," cituje denník El Economista Iglesiase.

"To, čo je v stávke v týchto dňoch nie je osud Grékov alebo vláda Grécka, ale osud európskej demokracie".

Vodca Podemos dodal, že niektorí " predstierajú, ako keby chceli vydesiť Španielov potrestaním Grékov" a podporil Tsiprasa, ktorý podľa jeho slov " reaguje ako demokrat."
Klasifikace: politika,ekonomika


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.