Atény mají plán B, pokud EU odmítne financovat Řecko.

1. července 2015 v 14:19 | prvopodstata tm převzato |  Články
....obrázek níže zcela jasně ukazuje jejich alternativní plán a postup. Zbytečné cokoliv dodávat.....

Publikováno 1.7.2015
tsipras a putin
Atény mají "plán B", v případě, že EU nebude pokračovat ve své finanční pomoci Řecku, uvedl řecký ministr energetiky Panagiotis Lafazanis v rozhovoru pro televizní kanál Rossia 24.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

"Myslím si, že v referendum řekou Řekové své "ne", aby zastavili vydírání Evropy, které se nyní k Řecku uplatňuje. Poté se znovu otevřou banky a vše bude v naprostém pořádku. Pokud se naši občané jasně vysloví pro definitivní "ne" tomuto vydírání, a Evropa nezmění svůj postoj a neobnoví financování, máme "plán B". Nedostatek financí z EU není konec. Existují i jiné zdroje," prohlásil Lafazanis.
Alexis Tsipras a Vladimír Putin Foto: AP
Alexis Tsipras a Vladimír Putin Foto: AP
Ministr odmítl zatím prozradit podrobnosti o jejich plánu. Uvedl ale, že doufá, že bude nalezeno řešení.
"Ale pokud se to nestane, mohu vás ujistit, že budeme mít možnost, dostat se z této situace jako vítězové. Zatím jsme oficiálně nikoho jiného nepožádali o pomoc, ale nějaká pomocná ruka pro nás by teď byla žádoucí, a to především z Ruska," informovala tisková agentura TASS
27.června, řecký premiér Alexis Tsipras navrhl v Řecku uspořádat referendum s dotazem na občany, zda by vláda měla přijmout podmínky mezinárodních věřitelů.
Proti vyhlášenému referendu se ihned ostře opřeli vrchní politici EU, dokonce i šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Legardová prohlásila, že výsledky tohoto referenda budou neplatné. Řecko doposud oficiálně neoznámilo, zda požádá o finanční pomoc Ruskou federaci, ale byl by to asi správný krok, který by evropské politiky přitlačil trochu ke stěně.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.