31.07.2015 bude magický Modrý úplněk.....

30. července 2015 v 14:54 | prvopodstata tm |  Symbolika

....byl bych rád, kdyby nějaký vědec či kvákal vysvětlil možnost 2 úplňků během jednoho měsíce.....


Blue-Moon-over-water-Čeká nás přírodní úkaz, kterému jsou přisuzovány magické schopnosti a ke kterému znovu dojde až za dlouhé tři roky. Přijde druhý úplněk v jednom měsíci.
Modrý měsíc je astronomická zvláštnost, kdy se v jednom kalendářním měsíci objeví dva úplňky. K této výjimečné události dochází zhruba jednou za tři roky, poslední nastala 31. srpna 2012, a dávné nauky i moderní alternativní směry Modrému měsíci připisují zvláštní schopnosti.Pátek 31. 7. 2015, 12.43 SELČ - úplněk ve znamení Vodnáře
Buddhisté, hinduisté a jogíni jsou přesvědčeni, že blokované čakry, energie nebo silová pole se dají odstranit silou úplňku. Největší intenzitu má tzv. modrý měsíc, událost, k níž dochází zhruba jednou za tři roky. V tomto červenci byl první úplněk byl už 2. 7. a v noci z následujícího pátku na sobotu nás čeká onen druhý úplněk. Zpozornět by měli ti, kdo vyznávají úplňkovou dietu, úplňkový půst, řídí se úplňkem při stříhání vlasů nebo plánování lékařských zákroků. Jeho intenzitu ale pocítí všichni, kdo jsou náměsíční, nebo prostě jen nemůžou v noci spát. Tentokrát to bude chtít prášky na spaní - anebo naopak, zůstat vzhůru.
Indiáni, východní nauky i moderní alternativní směry přisuzují modrému měsíci schopnost transformace. Chcete-li ve svém životě něco změnit, ať už jde o pouhé přání (najít lásku, uzdravit se…) nebo už rozhodnutí (změnit práci), modrý měsíc má energii "nakopnout" vás kýženým směrem. Správnou meditací dosáhnete rovnováhy mezi duší a tělem, tedy tím, po čem toužíte a tím, kam ve skutečnosti směřujete.
Připomínám všem čarodějnicím a čarodějům!
Tradice tvrdí, že o Modrém měsíci se může čarovat zcela volně, bez ohledu na jiné okolnosti (konstelace planet, fáze Měsíce atd.). Také se říká, že kouzlo bude mít větší moc.
Též se doporučuje provést velkou očistu polodrahokamů, talismanů a amuletů, které vlastníte či používáte, či provést rituál zaměřený na vlastní očistu. Též jsou vhodné všechny rituály typu "uncrossing" čili na odstranění překážek na vaší cestě.Princip rituálu Uncrossing - tři základní kroky (ve zkratce)
  • 1. Odstranění škodlivých vlivů
  • 2. Vyléčení způsobeného zranění
  • 3. Ochrana před opakováním útoku
  1. První krok zahrnuje pochopení skutečné podstaty problému a její odstranění - to je často to nejtežší, protože lidé si často své problémy hýčkají.
  2. Druhý krok: Po odstranění problému, je čas zahojit způsobené škody, pomoci přizpůsobit se "novému" životu.
  3. Třetí krok představuje prohloubení celého procesu a utvrzení na "správné" cestě.
(Druhý a třetí krok, obzvlášť jestli se jednalo o dlouhodobý problém, vyžadují čast a vytrvalost.)
Recept na olej Uncrossing
Lze použít buď jen esenciální oleje, popř. rostlinné části v oleji (v tom případě se mi osvědčilo přidat ještě maličký kousek křišťálu)
Stejným dílem: růže, vavřín, levandule, verbena/sporýš lékařský.
Každá složka receptu se pojí s částí uncrossingového rituálu - růže je "spiritualita a láska", vavřín je "silně ochranný s příkazovým aspektem", levandule na "zklidnění a léčení" a verbena je "očišťovatel".
Takže jestliže to shrnu: Růže obklopí člověka láskou, vavřín ochrání a dodá sílu, levandule zklidní a nastartuje léčivý proces a sporýš očistí od škodlivých vlivů.
Jako nosný olej doporučuji ideálně jojobový, který vydrží neomezeně dlouho, popř.mandlový (trvanlivost 3-6 měsíců, v chladu a tmě až 12 měsíců), v nouzi slunečnicový (trvanlivost 1 měsíc, v chladu a tmě až 3 měsíce).
Modrý úplněk a láska
Zdá se, že nejintenzivněji pracuje modrý měsíc ve prospěch milostných vztahů: Ať už nějaký potřebuje ukončit, začít, nebo změnit jeho směřování.
"Podle tantrických tradic je úplněk spojený s energií druhé čakry, která v našem těle ovlivňuje nejen tok vody, krve a lymfy, ale také naše emoce, senzualitu, kreativitu, smyslnost a vášeň,"
-
blue moon and clouds
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Emil Emil | 30. července 2015 v 19:52 | Reagovat

No jo, na Osudu.cz psával nějaký Kvákal, který rozuměl kdečemu a všechno Tomášovi pohaněl, ale tenkrát psal, že  Prvopodstavu číst nebude. Takže nám to asi želkonstruktivnísilevesmíru neodůvodní.

2 vědec vědec | 30. července 2015 v 22:04 | Reagovat

myslím, že s tím úplňkem 2x za kalendářní měsíc to není tak složitý - úplněk je jednou za zhruba 29 dní, ale kalendářní měsíce mají 28 až 31 dní, čas od času to tak prostě vyjde. Kalendářní měsíce jsou arbitrární jednotky, stanovené člověkem, které prostě nerespektují přírodní cykly. Překvapení, co :-)? Nevím, jak v tomhle může někdo hledat nějakou mystiku...

3 tm tm | 31. července 2015 v 8:53 | Reagovat

[1]: No žabák tam kvákal mnoho nesmyslů údajně "VĚDECKY PODLOŽENÝCH". Hlavně o přistání Apola na měsíci, že neexistují chemtraily, že jsou to kondenzační čáry od letadel, že banky si nikdy nedovolí vzít lidem peníze a mnoho jiného. S odstupem času asi nezmoudřel a pořád mele to své???!!
tm

4 Lucy 1000 Lucy 1000 | 31. července 2015 v 9:55 | Reagovat

[3]: Banky nechtějí ve skutečnosti peníze od lidí, ale chtějí jejich duše...
Lidé lpící na hmotě a penězích s klapkami na očích, tohle nevidí...

5 Honza Honza | 31. července 2015 v 16:12 | Reagovat

Ahoj mohl by mi někdo vysvětlit jak to souvisí třeba s dutou zemi? A já asi v tu dutou zemi začnu věřit protože pár let sleduju jedno souhvězdí v létě i v zimě a ta noční obloha se vůbec nemění...nebo se jen země neotáčí? díky

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.