Západní média: hrozby SSA na adresu Ruska jsou čím dál tím víc nebezpečné pro celý svět.....

23. června 2015 v 1:54 | prvopodstata
Západní média: hrozby SSA na adresu Ruska jsou čím dál tím víc nebezpečné pro celý svět
Více: http://cz.sputniknews.com/politika/20150622/582090.html#ixzz3dmOhWTdx
Američtí vojáci

10:12 22.06.2015(aktualizováno 10:20 22.06.2015) Získat krátkou URL
67476
Už druhý rok, vzhledem k tomu, jak se Západ snaží ovlivňovat Rusko kvůli jeho pozici v ukrajinském konfliktu, antagonistická rétorika a konkrétní činy jsou stále tvrdší, píše The Christian Science Monitor.
"Mezi Moskvou a NATO je přerušené spojení, obě strany uspořádaly řadu vojenských her blízko společných hranic. Odborníci upozorňují na rostoucí riziko vzniku mimořádných situací, kdy následkem nehody nebo chyby se ruské a natovské lodě a letadla mohou stát příčinou mezinárodního válečného konfliktu", píše vydání.
Teplota rétoriky se zvyšuje, znějí hrozby o rozšiřování stálých vojenských sil na hranicích. Existuje nebezpečí obnovení situace, která trvala celých 40 let v době studené války. Dohody, které byly uzavřené s obrovským úsilím a jejichž výsledkem bylo ukončení závodů v jaderném zbrojení mezi USA a SSSR, jsou ohroženy, píše se v článku.
Američtí vojáci
© AFP 2015/ Paul J. Richards
Podle názoru autorů a analytiků vydání, pokud má konflikt v podstatě demonstrativní charakter, každá strana se snaží ukázat svému i jiným národům, že nehodlá ustupovat. Všichni vedoucí činitelé jsou přesvědčeni, že jsou schopni kontrolovat rozvoj ozbrojení, a pokud to bude nutné, stáhnou ho zpátky. Ale proces začíná žít vlastním životem a nebezpečí toho, že se může stát nekontrolovatelným, stále roste.
Zatímco v oblasti strategického ozbrojení je situace spolehlivě pod kontrolou, tak v otázce jaderných raket krátkého a středního doletu je daleko hrozivější, píše CSM. Jako odpověď na rozšiřování americké PRO se Rusko chystá umístit Iskandery v Kaliningradské oblasti, a USA hned na to hrozí rozšiřováním svých jaderných raketových zbraní na evropském území.
"Nastupuje období těch, kdo nikdy nevyšel z představ a způsobu myšlení doby studené války", poznamenává vydání.
Německý časopis Der Spiegel píše, že hrozby Pentagonu o rozmístění jaderného arsenálu v Evropě jsou nebezpečné i pro NATO. "Samotná diskuse o zbraních středního doletu má výbušný charakter pro koalici", poznamenává časopis.
Jestliže USA udělají podobné kroky, může to roztrhnout Severoatlantickou alianci zevnitř, obává se Spiegel.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.