Všechno jde v České republice do, no však víte kam.....

3. června 2015 v 0:54 | prvopodstata tm převzato
....no všechno je tady skoro podvod a pravdy se musíte dohrabat velikou hromadou zakartovaných listin. Zajímavý článek jsem převzal s dovolením s blogu: http://slovanskaduse.blog.cz
Jeden podvod stíhá druhý a ze lží se lidstvo už neumí vyhrabat. Přečtěte si prosím zajimavý článek.

Jak jsem psala, školství jde do háje...

Včera v 22:52 | Kara, Martin Konvička | Příspěvky Kary
Akademická půda s celým školstvím a vzděláváním lidí se vždy považovala za půdu od politického či náboženského vlivu neutrální. Tato neutralita má v podstatě zajistit výchovu a vzdělávání člověka k jeho maximálnímu celostnímu rozvoji cestou poznání, ke kterému také patří odpovědnost, svobodné myšlení a tvořivost.
Před pár dny svou aroganci aroganci k demokracii předvedl rektor Univerzity Palackého, dnes svou neutralitu porušila i Česká zemědělská univerzita v Praze.
Vlastně se už nedivím, proč prezident Zeman nechce některé profesory jmenovat.
Když jsem jednou psala, že jsem znepokojena přístupem jednoho vlivného profesora v otázce hodnot u dětí, přišla mi následující odpověď:
"Za co dostali současní akademici své prebendy? Za to, že byli originální, odvážní, neortodoxní, politicky nekorektní? Nebo spíš za to, že drželi hubu a krok a pokorně vyplňovali formuláře, aby dostali bruselské dotace? EU si je jednoduše ochočila. Koho chléb jíš...

Slyšel jsem takovou historku. KGB někdy na začátku 80. let spočítala, že se plánovaná ekonomika v SSSR hospodářsky zhroutí, že je ten systém prostě nereformovatelný a průser přijít zákonitě musí. Chtěla si zachovat vliv a taky neměla žádný velký zájem na zbídačení své země. Použila své nejlepší agenty, aby oslovili cca 200 známých a respektovaných sovětských akademiků s tím, že je provokovali, aby se tito vědátoři zapojili do "opozičních" aktivit (které by sama KGB řídila) a které by vedly k postupné, řízené transformaci země do kapitalismu bez obrovských propadů HDP. Milá KGB nenašla nikoho, vůbec nikoho, kdo by byl ochotný do toho jít. A to už nebyla doba gulagů - ti akademici jezdili do zahraničí na různé kongresy, měli možnost srovnání, viděli jak je jejich země zaostalá - a bylo jim to vlastně jedno. Primárně se starali o svá teplá místečka. Ano, může to být celé jen vejmysl, ale vůbec bych se tomu nedivil."
Pro úplnou informaci, co se vlastně dnes stalo:

Zaměstnává ČT novináře, nebo aktivisty? Ke Sněmu IvČRN

Islám vyhlásil válku světu někdy v 7. století, Česko se stalo frontovou zemí v posledních měsících. Místní islámci napadají protiislámské aktivisty (Olomouc!). Kolaboranti, s jejichž pomocí islám vždy počítal, pracují jinak.
Ale snaží se, ne že ne... Pozorovatelům dění asi neuniklo, že iniciativa Islám v České republice nechceme svolala na 6, červen tohoto roku první republikový sněm, s cílem se otevřít široké veřejnosti, rokovat o programu na příští měsíce, upravit strukturu členství, zavést "ve spolku" standardní demokratické mechamismy - a taky poslat jasný vzkaz zbytku společnosti, že jsme tady, míníme islám zastavit, a rozhodně nic nezastaví nás (více třeba tady http://martinkonvicka.blog.idnes.cz/c/463001/ivcrn-na-rozcesti-ani-nahodou.html).
'
Sněm se měl konat v Kongresovém sále České zemědělské university v Praze - Suchodole. Získat důstojný prostor nějakou dobu trvalo (establišment se nenásilného odporu k teokratické totalitě zjevně bojí...), no ale nakonec získán byl, po řádném uzavření smlouvy bylo příznivcům IvČRN oznámeno místo konání - no a potom se stalo následovné.

Reportér České televize JAN MOLÁČEK zveřejnil na svém facebooku (otevřeném široké veřejnosti) následující vychloubačný text:
Xenofobní iniciativa Islám v ČR nechceme oznámila, že se její sjezd uskuteční v kongresovém sále České zemědělské univerzity v Praze. Upozornil jsem na to univerzitu, protože tato organizace si už v minulosti pronajala prostory skrytě pod jinou hlavičkou a majitel netušil, že poskytuje zázemí pro podněcování nenávisti vůči menšinám.
Z odpovědi tiskového oddělení ČZU vyplývá, že i ona byla uvedena v omyl:
"Česká zemědělská univerzita v Praze se distancuje od setkání iniciativy Islám v ČR nechceme. Prostory ČZU poskytla na základě standardizovaného postupu v případech komerčního pronájmu a příslušný pracovník neměl v danou chvíli dostatečné informace, aby akci vyhodnotil jako nepřijatelnou pro komerční pronájem. Akce se na ČZU konat nebude.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sys Sys | 3. června 2015 v 1:12 | Reagovat

Doposud u nás téměř žádné uprchlíky nemáme, a přesto se na „péči o ně“vydávají obrovské prostředky, ale již se nepublikuje komu a kolik.
Tak koukejte a divte se, jak se „vydělává“ :
Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) 46 786 527,- Kč
Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) 30 079 876,- Kč
Poradna pro integraci (PPI) 22 973 418,- Kč
InBáze 10 565 144,- Kč
Multikulturní centrum Praha (MKC Praha) 23 611 803,- Kč
Člověk v tísni, o. p. s. 249 628 650,- Kč
Sdružení občanů zabývajících se emigranty (SOZE) 7 016 246,- Kč
META, o.p.s. – Sdružení pro příležitosti mladých migrantů 21 042 731,- Kč
Centrum pro integraci cizinců, z.s. (CIC) 25 969 612,- Kč
Evropská kontaktní skupina o.s. (EKS) 31 227 714,- Kč
MOST PRO, o.p.s. 6 004 237,- Kč
Charita Česká republika (pozorovatel – nepřehledné, v řádech desítek až stovek milionů)
Lačhe Čhave (LČ) (pozorovatel) nedohledáno
Slovo 21, z.s. 25 148 073,- Kč
AMIGA, z.s.(pozorovatel) nedohledáno
La Strada CR, o.p.s. (pozorovatel) 1 169 596,- Kč
Poradna pro občanství, občanská a lidská práva 50 547 441,- Kč
Zdroj: svobodné noviny

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.