V Evropě je nucená solidarita s emigranty.....

18. června 2015 v 9:31 | prvopodstata
....a to v celé EU na příkaz Bruselu. Přijmeme-li je zde, všechno nám jako v jiných státech zničí a rozbijí. Podívejte se taky na články z minulých týdnů co se odehrává v Evropě.

Na poradě, která se konala 16. června, se ministři vnitra zemí EU nedokázali dohodnout o tom, jak usnadnit úděl Řecka a Itálie, které jsou nuceny přijímat hlavní proud nelegálních migrantů z Blízkého východu a Afriky.
Jen v prvním pololetí roku 2015 už dorazilo do Evropy zhruba sto tisíc nelegálních migrantů a téměř všichni právě do dvou těchto zemí. Očekává se, že během léta, dokud je Středozemní moře klidné, se jejich počet ještě zvýší.
Úřady Evropské unie přišly už dřív s iniciativou rovnoměrně rozdělit 40 tisíc nově přibyvších uprchlíků mezi všech 28 členských států Evropské unie, aby byla zmírněna zátěž na Atény a Řím, jejichž ekonomická situace není i bez toho právě nejlepší. Avšak diskuse na schůzce ministrů vnitra v Lucembursku 16. června ukázala, že jen deset zemí EU je ochotno přijít na pomoc, přičemž jen za určitých podmínek.
Debaty v Lucembursku názorně ukázaly, jak různý vztah k situaci s uprchlíky a k systému kvót navrhovanému Evropskou komisí mají v zemích Evropské unie. Pozice zemí střední a východní Evropy se liší od pozic západoevropských zemí.
Ať přijímají běžence ti, kdo bombardovali jejich země!
© REUTERS/ Ciro De Luca
Polsko vyslovuje protest proti přijímání migrantů. EU spočítala, že Polsko by mohlo přijmout 2 500 lidí. Tato zem by ale chtěla sama rozhodovat o tom, kolik jich může přijmout. Rozhodnutí přijmout migranty musí být přizpůsobeno možnostem a systému poskytování azylu v každém členském státě EU.
Slovensko ústy ministra vnitra Roberta Kaliňáka rovněž vyslovuje nesouhlas s rozhodnutím Evropské komise o systému kvót. "Přijetím systému kvót navrhovaného Evropskou komisí vlastně podepíšeme dohodu s těmi, kdo organizují nelegální přepravu uprchlíků do Evropy", prohlásil slovenský ministr na schůzce s novináři v Bratislavě. To, jak se Evropa v současné době pokouší řešit problém nelegální migrace ze zemí třetího světa, přirovnal k "čerpání vody z řeky".
Přijímání tak velkého počtu nelegálních běženců může způsobit zhroucení evropských sociálních systémů, řekl novinářům premiér Bohuslav Sobotka. Kvóty nejsou východiskem, je nezbytná větší kontrola na hranici. Česká republika je proti kvótám.
Svůj nesouhlas s návrhem Evropské komise týkajícím se rozdělení migrantů ze zemí třetího světa vyslovilo i Maďarsko. Tato zem si vůbec zvolila kurz na zpřísnění migrační politiky a snaží se vzdát se současné praxe přijaté pod nátlakem Evropské unie.
Estonský parlament v pátek oficiálně potvrdil nesouhlas své země s kvótou na příjem uprchlíků navrženou Evropskou komisí. Estonsko pokládá tento návrh za nepřijatelný, je ale ochotno přijmout dobrovolně omezený počet uprchlíků, takový, který odpovídá počtu obyvatel a podílu jeho ekonomiky v ekonomice Evropské unie.
Proti nucené solidaritě s migranty se rovněž vyslovuje Bulharsko, Rumunsko, pobaltské země a Španělsko, svou nespokojenost s návrhem Evropské komise vyslovilo i Rakousko.
Evropská komise navrhuje, aby se toto opatření stalo závazným, musí ho ale ještě schválit členské země zastoupené v Radě EU. Předpokládá se, že ke schválení podobného rozhodnutí bude stačit souhlas kvalifikované většiny států EU, které by zastupovaly nejméně 65% občanů Evropské unie. Budou ale stačit hlasy nesouhlasících k blokování návrhu Evropské komise týkajícího se kvót v rozhodujícím hlasování, které se má konat na summitu EU v Bruselu koncem tohoto měsíce?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sycho sycho | E-mail | 18. června 2015 v 12:11 | Reagovat

"zastupovaly nejméně 65% občanů" - co to je za sracku? Voli ty lidi vubec obcane nebo vlady? Btw i kdyby to byli lidi, tak by museli vsichni zastupci byt voleni 100% obcanu, aby se dalo pocitat s tim, ze jich staci 65% k odsouhlaseni (zastupovani 65% obcanu EU).

Pokud voli manika do europarlamentu 30%, pak zastupuje 30% zeme a ne vsechy...

2 Levican Levican | 18. června 2015 v 14:02 | Reagovat

aby ste boli v obraze .. pan Kalinak sice povie ze nesuhlasi ... tak isto pan Fico to povie ... ale v Bruseli seci hlasovali za PRIJATIE ... takze sa nenechajte tymi kecami ovplyvnit ... oni to len hraju ... to je typycke pre slovensko ze FICO POVIE NIE a v Bruseli povie ANO ...........

3 Anidea Anidea | E-mail | Web | 18. června 2015 v 17:35 | Reagovat

Zejména Itálie je z běženců nešťastná, má jich tam statisíce. Ale vždyť si je italové sami vylovili z moře a přivezli do své země... Mohou je tedy na ty samé lodě zase naložit a odvézt je zpátky.

4 občan občan | 18. června 2015 v 21:42 | Reagovat

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/vitejte-v-evrope-humanitarni-organizace-vyzyvaji-uprchliky-k-ceste-do-eu-a-poskytuji-neocenitelne-rady-1404045629.html ... celkom zaujimave

5 irini irini | E-mail | 18. června 2015 v 21:49 | Reagovat

Imigranti, tak to jsou jen muži???? Vypadá to spíš na zakuklené vojáky...
Kde jsou ženy a děti a staří???? Ty snad utopili????? Proč se tito muži nepostarají o pořádek tam, kde se narodili????

6 Vesna Vesna | 18. června 2015 v 22:54 | Reagovat

Ja nechápem jednu vec. Afrika je predsa dosť veľký kontinent. Ako je možné, že sa nenájde pre tzv. utečencov miesto na pôde Afriky? "Humanisti" z EU ktorých nikto nevolil, by im tam mohli zabezpečiť útočisko a pomoc. Ja osobne veľmi rada prispejem na zadováženie kvalitných lodí, ktorými ich budú vracať naspäť do Afriky. Lode na ktorých priplávajú bez milosti potopiť. Vyšlo by to EU oveľa lacnejšie.  Ako je možné, že takúto variantu v Bruseli neprerokovali. A ak náhodou niekto vie, že áno, chcela by som vedieť dôvody pre ktoré takúto alternatívu zamietli. Hajzlíci.

7 ôk ôk | 18. června 2015 v 23:20 | Reagovat

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/vitejte-v-evrope-humanitarni-organizace-vyzyvaji-uprchliky-k-ceste-do-eu-a-poskytuji-neocenitelne-rady-1404045629.html

8 ASS ASS | 18. června 2015 v 23:28 | Reagovat

https://www.youtube.com/watch?t=12&v=KZtr5l7qQl8

Múdra reč

9 Dit Dit | 19. června 2015 v 7:57 | Reagovat

[3]: Přesně tak a lokaj  Bělohrádek  nám bude lhát, že mi přijmeme z takové kopy pouze litr ročně, nevěřím.
Je to busines pro převozníky a cílená invaze sem, aby zde nastal chaos a nepokoje a je to krůček k vojenskému šílenství a ekonomické povzbuzení vývozce demokracie.
Budou se do toho zde plést, o to jde.
Vymyšlené je to fikaně.  Řešení je snad neděje a změna chápaní života na zemi. Jenomže, to je téžké. Uprchlící nemají co ztratit...
Nevíme o nich nic, nemají většinou doklady, nemají většinou zábrany, prostě se sem cíleně hrnou.

10 Dit Dit | 19. června 2015 v 8:05 | Reagovat

Nevíte jak si stojí TTIP? Rakušáci mají větší osvětu ohledně TTIP a rozumně jsou proti přijetí..
Četla jsem i  názor europoslance Poce , stojí zato si ho pročíst.
Naše pozornost je v součastnosti usměrněna jinam a zatím...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.