Stratfor přiznal podíl Západu na převratu na Ukrajině! Konečně!!!!!

11. června 2015 v 0:55 | prvopodstata tm převzato |  Články

....a máme to opět krásně venku. Před koncem musejí lidem říci pravdu. Jenom blbové, lidé s amputovaným mozkem mohli uvěřit tomu, že si to udělali sami Ukrajinci. Ti, kteří četli knihu od polopoláka Zbigniewa Brzezinského, musí jim být zcela jasné, že se na to jůesej pod taktovkou kardinála Judase a Výše uvedeného polopoláka, který vypracoval celý manuál na dobytí Ruska, připravovali mnoho let.


Stratfor přiznal podíl Západu na převratu na Ukrajině! Konečně!
Ilustrační foto
10.červen 2015 - 16:04


Kromě domácí nespokojenosti se současnými vládami, se realizace převratů ve východní a střední Evropě staly vždy za přímé nebo nepřímé podpory západních zemí a Spojených států, přiznává analytička amerického thin-tanku Stratfor.


Podpora Západu se stala povinným prvkem při svržení politické moci v zemích východní a střední Evropy, žádné z protestního hnutí v tomto regionu v posledních letech nezůstalo bez explicitního nebo implicitního schválení politiky EU a Spojených států. K těmto závěrům došla Lily Beyerová, vedoucí analytička americké soukromé zpravodajské společnosti Stratfor.

Strategie podpory protestních hnutí západními zeměmi se stala jedním z nejdůležitějších ve východní a střední Evropě - zejména v oblasti, kde "Rusko a západní mocnosti soutěží o vliv", uvedla analytička.

"Úspěch protestní hnutí často závisí na čtyřech hlavních faktorech. Za prvé, veřejné pochopení příčin tohoto protestního hnutí. Druhým důležitým prvkem je organizační kapacita skupiny. Třetím klíčovým faktorem je schopnost vlády spoléhat na mocenských struktury bezpečnosti. Nakonec, vnější podpora zahraničních vlád může posílit protestních hnutí - ať už přímou podporou, jako je financování či školení, nebo nepřímou, jako je například podpora protestujících," sdělila Bayerová ve své analytické zprávě.

Klaus: Majdan, to nebylo autentické lidové povstání

Jak autorka materiálu poznamenala, byly tyto technologie použity na Ukrajině, a snaží se uplatnit podobné strategie v současné době v Bulharsku, Makedonii a Maďarsku (sic!).

Ve stejné době, pokračuje analytička, Západ pochopil, že pro Rusko je "Ukrajina strategicky důležitým nárazníkovým pásmem", které odděluje Rusko od Západu."

"Proto Rusko dlouhodobě investovalo finanční a politické prostředky ke zvýšení svého vlivu mezi ukrajinskými politickými kruhy, oligarchy a klíčových ekonomických subjektů," míní Bayerová.

Ve stejné době Západ investoval prostředky do rozvoje institucí občanské společnosti, jejichž sílami byl v Kyjevě proveden puč v únoru 2014, poznamenala.

"Během protestů západní politici a úředníci otevřeně podporovali a uvítali protivládní demonstrace. Někteří západní představitelé se dokonce zúčastnili akcí na náměstí Nezávislosti a slíbili podporu ukrajinské eurointegraci," uvedla jako příklad otevřené podpory ukrajinského puče ze strany západních vlád.

Poznatky Straforu jsou pro západního čtenáře možná překvapením. Ale mnoho analytiků, politologů a žurnalistů však již delší dobu poukazuje na mnohdy neblahou roli vměšování se Zádadu a USA do vnitropolitických problémů suverénních zemí. Analýze Stratforu chybí jen role, jakou sehrály v převratech západní zpravodajské služby a ekonomické zájmy korporací. Zároveň však i tato analýza poněkud narušuje legendu o "spontánním" povstání lidu na Ukrajině.

Převzato z prvnízprávy.cz

(kou, prvnizpravy.cz, stratfor.com, foto: arch.)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jan Jan | 11. června 2015 v 17:40 | Reagovat

TM: Jak si představujete "konec časů"?

2 tm tm | Web | 11. června 2015 v 21:07 | Reagovat

[1]: Konec časů zde máme od 21.12.2012 a vše nasvědčuje tomu, že brzy se odehrají "velké věci".....

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.