S odchodem Řecka z eurozóny hrůza teprve začne.....

29. června 2015 v 1:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....tak tohle je snad každému jasné a je zbytečné cokoliv dodávat. Řecko už nikdy nesplatí dluhy, které dostaly od EU. Víte, kdo je zaplatí????? No přece daňoví poplatníci všech ostatních států.

Vlajky EU a Řecka

Pozorovatel FT: s odchodem Řecka z eurozóny hrůza teprve začne


18:26 28.06.2015

Nejdůležitější novinkou v řecké dlužní krizi se nestalo rozhodnutí Athén provést referendum o přijetí nebo odmítnutí nabídky půjček, ale odmítnutí Řecka programu finanční pomoci, jejíž lhůta končí v úterý, píše pozorovatel Financial Times Wolfgang Münchau na webových stránkách novin.
Od středy ztratí Řecko i finanční pomoc i přístup na trhy dlužního kapitálu.
Podle mínění analytika, odmítnutí programu je jediné správné a racionální řešení pro řeckou vládu, jelikož v případě přijetí plánu by recese v Řecku pokračovala ještě několik let.
"Výstup Řecka z eurozóny bude mít více negativních následků v krátkodobé perspektivě. Nicméně Athény si přitom zachovají perspektivu znovuobnovení růstu. Program finanční pomoci je v podstatě ekonomickou interpretací Dantova pekla - přivede k úplnému zboření řecké ekonomiky", říká pozorovatel Financial Times.
Bez dohody s věřiteli, píše Münchau, ztrácí svůj smysl řecké referendum, lidé dokonce souhlasí s ultimátem, program nebude možné vrátit. Kromě toho ve věřitelských státech není nutná politická většina, aby navrhly nový program. Německo, podle názoru odborníka, nemůže podnikat žádné kroky bez MMF.
Aleksis Tsipras
© REUTERS/ Aris Messinis/Pool
Autor článku předpokládá, že Evropská centrální banka (ECB) sníží objem financování řeckých bank v rámci takzvaného programu mimořádného provedení likvidace (Emergency Liquidity Assistance ELA) a zavede kontrolu pohybu finančních prostředků. Potom se předpokládá vydání paralelní měny, jejíž zavedení umožní Athénám vyplácet mzdy a důchody do té doby, dokud EU a ECB nenajdou způsob, jak se vypořádat s řeckým bankovním systémem.
Novinářský pozorovatel předpokládá, že referendum by mohlo překážet těmto procesům, kdyby bylo provedeno před uplynutím lhůty programu pomoci. Rozhodnutí Athén jen zvyšuje možnost výstupu Řecka z eurozóny. Vyhlášené referendum se stane konzultací se společností o už neexistujícím návrhu programu, jehož lhůta uplynula, poznamenává Wolfgang Münchau.
Otázkou je pouze to, kdy ECB "zmáčkne spoušť", myslí si novinář FT, protože sotva mají evropské finanční špičky plán pro případ defoltu uvnitř eurozóny. "Vypadá to, že jdeme k rozpadu. To je nejhorší východisko. Ale pro ostatní členy eurozóny zlý sen teprve začíná", uzavírá pozorovatel Financial Times
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Milan Milan | 29. června 2015 v 8:24 | Reagovat

Zlý sen? ale kdepák, pro některé finanční magnáty spíše noční můra, pro obyvatelé bude bankrot těžký nicméně osvobozující, nikomu nedoporučuji a to ani v česku si ponechávat nijak veliké peníze na účtě, můžete i byť jen o nějakou část snadno přijít, podobně, jako to funguje u inflace, na začátku musí být peněz víc, aby se rovnalo hodnotě inflace nakonci...

2 esterka esterka | 29. června 2015 v 14:22 | Reagovat

Dočítala som sa, že Grécko už tlačí drachmy, prejdú časom z eura naspäť k svojej mene.

3 Hruza Hruza | 29. června 2015 v 15:17 | Reagovat

Hruza to nebude,jen stesti,protoze jak by vystoupilo Recko,zacala  by se BruselskoAmericka EU skladat jako domecek z karet.Proto bych se neopajel zbytecnou nadeji,ti Recko nepustej ani za cenu,ze mu dluhy odpustej(nechaj je zaplatit nas vsechny)!

4 Vladimír Vladimír | E-mail | 29. června 2015 v 21:22 | Reagovat

No tak zkrachujou ,stejně si myslím,že už dávno je Tsipras domluvený s Putinem a nějaká EU Řecku neleží ani v patě.A taky si myslím,že pokud se chce začít znovu, tak se musí nejdříve "vymést špína" a to vymetání a čistění bolí,ale následně, taky osvobozuje.Myslím,že tohle čeká postupně všechny země v EU jedině tak,je možné zbavit se všech příživníků a zlodějů a začít nový život.

5 Robo Robo | E-mail | 29. června 2015 v 22:29 | Reagovat

[3]: Papierky sa nevytvárajú ich vydaním (požičaním), ale ich splácaním. Grécko urobí len dobre, ak nič platiť nebude, nemá čo a prečo.

Inak, všimli ste si, že ten Grécky chlapík nemá kravatu?
tm by by vám mohol vysvetliť, čo kravata (alebo jej nosenie) znamená.. :-)

6 Ixeon Ixeon | 29. června 2015 v 23:33 | Reagovat

Nová drachma

http://pavlosvatikiotis.blogspot.cz/p/new-drachma-design-proposal.html

7 Vesna Vesna | 30. června 2015 v 13:05 | Reagovat

Ja celkom asi nechápem jednu vec. Grécko tu bolo celé stáročia aj pre tou nešťastnou úniou. Prečo by nemohli fungovať ďalej aj potom keby z únie odišli? Majú čo ponúknuť, pokiaľ si nedajú ukradnúť svoju zem.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.