Řecko uzavřelo banky a povolilo vybírat z bankomatů maximálně 60 eur.....

29. června 2015 v 14:02 | prvopodstata tm |  Články
....tak tohle bylo jasne uz od minuleho tydne, kdy se o tom zacalo mluvit. Vse je opet perfektne pripraveno a musi se dle predepisu dodrzet. Je to jejich zamer....

Řecká vlajka

34781
Kvůli panickému vyzvedávání prostředků z vkladů se řecké úřady rozhodly pro řadu dočasných tvrdých opatření - na dobu jednoho týdne budou uzavřeny banky, bankomaty nebudou fungovat celý den a potom bude možné vybírat pouze 60 eur denně, omezují se i bankovní převody. Turisty ale tato opatření nezasáhnou.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


O bankovních prázdninách informoval premiér Alexis Tsipras v dalším televizním provolání. Jeho předcházející vystoupení v noci na sobotu se stalo příčinou zvýšené poptávky po hotovosti a bylo třeba situaci urychleně urovnat. V neděli večer se konalo na ministerstvu financí zasedání Rady systémové stability a poté se v premiérově rezidenci sešla rada ministrů.
Na 5. července je v Řecku plánováno referendum, na kterém se mají občané rozhodnout, jestli mají Atény souhlasit s podmínkami věřitelů na základě dohody předložené Evropskou komisí, Evropskou centrální bankou a Mezinárodním měnovým fondem 25. června roku 2015.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.