Německé noviny DWN píší: evropští daňoví poplatníci financují „černou díru“ Ukrajiny

21. června 2015 v 12:54 | prvopodstata
DWN: evropští daňoví poplatníci financují "černou díru" Ukrajiny
aby bylo jasné kam Vaše daně jdou. A jestli si myslíte že dostanete za pár let důchody, jste na velkém omylu-přesně sem to spěje.


Euro

Další tranše finanční pomoci EU pro Ukrajinu ve výši 600 milionů eur, kterou zaplatí daňoví poplatníci Evropské unie, zmizí neznámo kam, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten.
Během nejbližších týdnů bude předán Kyjevu první příspěvek z třetího úvěrového balíku EU pro Ukrajinu ve výši 600 milionů eur. Dopadne na bedra evropských daňových poplatníků a neexistuje žádná naděje, že se tyto prostředky nějakým způsobem vrátí.
O ukončení formalit spojených s vyplacením další tranše Ukrajině informoval už dříve eurokomisař pro otázky rozšíření a evropskou politiku Johannes Hahn, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten.
"Velice mě těší, že Nejvyšší rada ratifikovala memorandum o třetím balíku finanční pomoci Ukrajině v celkové částce 1,8 miliard eur, a jsem přesvědčen, že už za několik týdnů budeme moci první tranši v rámci tohoto balíku ve výši 600 milionů eur poskytnout", řekl Hahn.
"Naše daňové poplatníky tak očekává další finanční břímě, přičemž s jeho navrácením se nedá počítat", píše německý list.
V květnu ukrajinská státní železniční společnost oznámila bankrot. Část jejího dluhu má být restrukturalizována. Celkový dluh dosáhl půl miliardy dolarů. Evropští daňoví poplatníci investovali do oživení umírající ukrajinské společnosti jen za poslední rok 200 milionů eur, oznamuje německý list.
Ukrajinská stěna na hranici s Ruskem je rovněž financována daňovými poplatníky z EU. Elektrifikovaná ohrada s minami a ostnatým drátem bude dlouhá dva tisíce kilometrů a přijde zhruba na 100 milionů eur, připomíná Deutsche Wirtschafts Nachrichten.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ök ök | 21. června 2015 v 13:16 | Reagovat

Ti němečtí rusáci určitě zase lžou! :D

_________

Koblihu uctívající jásači nad online pokladnama, mají námět na přemýšlení: http://www.novinky.cz/ekonomika/372928-z-cr-na-dividendach-odplynulo-do-zahranici-214-miliard-kc.html
Proč Bureš řeší teoretický 4mld. uniklý na paragonech a ne tohle, hm?

2 Petrklíč Petrklíč | 21. června 2015 v 21:12 | Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=NX6rLxwCK8k

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.