Manažer fondu obligací radí: dejte peníze také pod matraci.....

24. června 2015 v 0:54 | prvopodstata tm |  Články
....tak jak mnoho let radím lidem, zrušte konta a dejte si peníze pod matraci. V novinách doporučují lidem cestujícím do Řecka vzít si raději peníze v hotovosti. Možná přestanou fungovat plastikové peníze a lidé se mohou ocitnout na ulici bez prostředků. Ano je připravena velká věc, kterou jsem četl na setkání 13 právníků. Vše je už v běhu a do cíle jim toho už moc nechybí. Ale čtěte raději níže.....


Manažer fondu obligací radí: dejte peníze také pod matraci

Autor článku: 23. 6. 2015
Nevídané doporučení dal investorům Ian Spreadbury, správce jednoho z největších obligačních fondů (Fidelity) ve Velké Británii. Doporučil jim vykašlat se na investice a uložit si peníze pod matraci. Zdůvodňuje to možností "systémové změny" na trzích. Tedy něčím, o čem se zde na serveru píše již nějakou dobu.
Podle něj by takováto událost mohla otřást trhy způsobem minimálně srovnatelným s rokem 2008. Systémové riziko finančních trhů diverzifikací portfolia eliminovat nejde. Toto riziko lze eliminovat pouze nepřítomností na daném trhu.
Doporučuje rozložit volné finanční prostředky mezi spořicí účty v bankách (zde bych důrazně doporučoval movitějším čtenářům hlídat si limit pojištění vkladů, i když ani Fond pojištění vkladů není všemocný - při jeho objemu sice díky státní garanci zaručí vklad, nezaručí však likviditu těchto prostředků), zlato, stříbro a zmiňuje i hotovost. Na správce fondu obligací nevídané doporučení. Navíc, vezmeme-li v úvahu, že proti používání hotovosti je vedena v řadě zemí nevyhlášená válka.
Na otázku na možný spouštěč neodpověděl, odkud a kdy přesně se spouštěč objeví, nelze předpovědět. Bude to blesk z čistého nebe. Kdo by to uměl, byl by v budoucnu nejbohatším člověkem na světě (do doby, než by mu spekulativní zisky zdanily mimořádnou sazbou daně…).

Moje doporučení pro investory:
Diverzifikujte sami. Správce fondů za vás diverzifikovat nebudou, ti v rámci udržení vlastního místa budou držet portfolio fondu co nejblíže stanovenému benchmarku. A to i u tzv. aktivně řízených fondů - tem dokonce ještě více.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.