Evropský tobogán nabral na rychlosti.....

9. června 2015 v 1:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....a neustále zrychluje.
Pro mnohé čitatele marného okénka na OSUDU.CZ, kde jsem dříve publikoval, je zcela jasné, že přichází ke splnění všech bodů, které byly předneseny na setkání 13 právníků v jednom hotelu, poblíž Wídně. Upozorňoval jsem, že banky mohou zabavit majetek jejich věřitelů a nejen těch. Nikdo tomu ale tehdy nevěřil a sklidil jsem posměch. Dnes se z rozhovoru právníků stává skutečnost.
Můžete si přečíst článek okopírovaný z NWOO,který všechno potvrzuje. Dokonce převyšuje to, co jsem kdysi psal. "Dobré ráno"

Proč nutí EU evropské národy, aby do konce léta přijaly legislativu o "vnitřním vykoupení"

banksters_robbing_sheeplePředpokládají snad, že se něco stane? Jak se dočtete níže, Evropská unie říká, že kterýkoliv národ v EU, který během následujících dvou měsíců nezavede legislativu o "vnitřním vykoupení", čeká žaloba. K zemím, které jsou tímto ohroženy, patří Itálie a Francie. Když si posunete od teď čas o dva měsíce, tak se dostanete do začátku srpna. Takže Evropská unie jasně chce, aby se do konce léta něco nachystalo. Je pro to důvod? Čekají, že se v září nebo někdy poté stane něco hrozného? Proč takový spěch?

Všichni si dobře pamatujeme, co se stalo, když byly během poslední finanční krize "vykoupeny" významné banky. Těmto bankám se dala ohromná množství peněz daňových poplatníků, aby je podepřeli, a tyto se nezhroutily. To spoustu lidí strašně naštvalo.
No, ale až Evropu postihne další velká finanční krize, tak banky takto "vykoupeny" nebudou. Místo toho zažijí "vnitřní vykoupení".
Tak, co to přesně to "vnitřní vykoupení" je?
To, k čemu v podstatě dojde, je, že bohatství se přelije od "vkladatelů" do takové banky k bance samotné, aby tato zůstala solventní. To znamená, že když nějaká významná banka v Evropě zkrachuje, tak věřitelé a akcionáři mohou potenciálně o všechno přijít. A když nebudou na záchranu banky stačit jejich "příspěvky", potom zažijí majitelé účtů v soukromé bance "zástřih" výšky svých úspor tak, jako jsme to zažili na Kypru. Ve skutečnosti bude té absurdní parodie, které jsme byli svědky na Kypru, využito jako "šablony" pro většinu té nové legislativy, která se teď po celé Evropě zavádí.
Stručně řečeno, teď už v Evropské unii nikdy nebude žádný bankovní účet opravdu bezpečný.
Do té doby se ode všech v EU očekává, že už zavedou legislativu o "vnitřním vykoupení", ale některé země v Evropě se s tím strašně loudaly. Takže teď jim Evropská komise, tj. výkonný orgán Evropské unie, určila tvrdý termín uzávěrky. Podle Reuters kterýkoliv národ, který neschválí legislativu o "vnitřním vykoupení" do dvou měsíců, bude čelit žalobě…
Evropská komise dala ve čtvrtek Francii, Itálii a devíti dalším zemím EU dva měsíce, aby přijaly nová pravidla EU o podpoře zkrachovaných bank, jinak mají na krku právní kroky.
Tyto předpisy známé jako směrnice o zotavení a vyrovnání bank (BRRD) usilují o odstínění daňových poplatníků z vykupování problémových zápůjčních ústavů tím, že donutí věřitele a akcionáře, aby přispěli na záchranu během procesu známého jako "vnitřní vykoupení".
Tak které země jsou tím ohroženy?
Ukázalo se, že jich je 11. Následující pochází od Marka O'Byrne
Článek "regulátoři EU přikázali 11 zemím, aby přijaly předpisy o vnitřním vykoupení," uvedl, jak EC vyvíjí nátlak na 11 zemí, které se prohřešily a ještě se "nezařadily do šiku." Těmito zeměmi jsou Bulharsko, Česká republika, Litva, Malta, Polsko, Rumunsko, Švédsko, Lucembursko, Holandsko, Francie a Itálie.
Francie a Itálie jsou dvěma zeměmi, jejichž bankovní systém je považován za zvláště zranitelný.
Proč jsou ale na vyřízení tohoto jen dva měsíce?
Když jsem byl na právní fakultě, tak jsem prodělal celý kurz práva Evropské unie. Normálně se tam všechno táhne hrozně dlouho, než se to vyřídí. Je to něco, co Evropská komise nemá v povaze, aby s něčím, jako je tohle, takto překotně spěchala.
Mohli by snad předpokládat, že této legislativy bude zapotřebí použít už velmi brzy?
To, co o Evropě víme, je, že dluhopisy se tam už hroutí, a vypadá to, že Evropská centrální banka ztrácí kontrolu nad evropskými finančními trhy.
Také víme, že v Řecku už probíhá bankovní panika. Ve skutečnosti bylo ohlášeno, že jen za pátek bylo z řeckých bank vybráno 700 milionů euro. Osobně si myslím, že kdokoliv, kdo má ještě v řeckých bankách nějaké peníze, je absolutně šílený. Jednoho dne v ne tak daleké budoucnosti, budou držitelé účtů v řeckých bankách vystaveni "zástřihu" zrovna tak, jak jsme to viděli na Kypru. Následující pochází ze Zero Hedge…
Ač řecká vláda věří, že by v této bitvě mohla vyhrát, když už ne rovnou v té válce s Evropou, tak je realita taková, že každým dalším dnem, kdy Atény nemají finanční zarážku, ať už je to ECB (nebo banka BRIC), je dnem, který zavléká místní bankovní systém do úplného kolapsu.
Jen pro připomínku, řecké banky k 30. dubnu závisely na ECB asi 80,7 miliardami € v Pomoci s nouzovou likviditou, která obnáší asi 60% celkových vkladů do řeckého finančního systému. Jinými slovy, jsou děsivě insolventní a pouze štědrost ECB ze dne na den brání tomu, aby nedošlo zhruba ke 40% nucenému zástřihu vkladů k "vnitřnímu vykoupení" a la Kypr.
Ale Řecko bude samozřejmě jen začátek. Na konci očekávám hroucení hlavních bank všude po Evropě, jelikož směřujeme k největší finanční krizi, kterou Evropa kdy zažila. Držitelé bankovních účtů všude po kontinentě by měli skončit se "zástřihem", který by měl ten zrovna nadcházející deflační cyklus po celé Evropě ještě značně zhoršit.
A já opravdu očekávám, že do konce tohoto kalendářního roku se události v Evropě začnou značně zrychlovat. Ti vůdci smečky v Evropské unii zjevně také mají z bezprostřední budoucnosti obavy, protože tak chvatně spěchají, aby dostali schválenou legislativu o "vnitřním výkupu" ve všech národech EU do konce léta.
Spojené státy se naštěstí stejným směrem nevydaly - přinejmenším zatím. Je ale vždy možné, že během "nouzové situace" by se něco takového mohlo stát. Viděli jsme to na Kypru. Ale v tomto okamžiku to vypadá, že evropské bankovní účty jsou více zranitelné než účty v US bankách.
Ne snad ale, že by kdokoliv z nás měl moc důvěry v hlavní banky ve Spojených státech. Od konce poslední finanční krize se staly ještě lehkovážnější, než kdy jindy. V tomto okamžiku je šest největších bank v této zemi dohromady exponováno deriváty za 278 bilionů dolarů. Nadchází den, kdy ty banky, co jsou "příliš velké, aby padly", opravdu padat začnou, a to bude pro ekonomiku naprosto mrzačící.
Vstupujeme do časů velké finanční nestability. Během takových časů bude jednou z klíčových zásad, nedávat všechna vejce do jednoho koše. To je způsob jak ztížit možnost, že vaše bohatství vygumuje jediná událost.
Takže jakou další radu byste dali lidem, které zajímá, jak si poradit s nadcházející globální bankovní krizí? Neostýchejte se prosím zapojit se do diskuse přidáním komentářů pod článek.
Saturday, June 6, 2015
By Michael Snyder
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ja ja | 9. června 2015 v 13:14 | Reagovat

Rada ako sa zachovať je momentálne drahá. Podľa môjho názoru majú ľudia väčšinou málo peňazí - tak tým by bolo najlepšie ich "vopchať do punčochy" - teda vybrať z účtu. Tí čo majú úvery - splatiť čo najskôr, resp. sa naučiť modliť :)(. A nakoniec tí , čo majú "veľa" peňazí - t.j. nejaké zlomky promile populácie, tí to už dávno vedia a ich peniaze sú už mimo dosah EU :)).

2 Jan Jan | 9. června 2015 v 14:18 | Reagovat

...další akt odebírání základních svobod...toto,přistěhovalectví a další slouží k omezení základních práv a svobod-musí se najít důvod a pokud není,tak se vyrobí a tak postupně směrem k fašototalNWO...

3 Franta Franta | E-mail | 9. června 2015 v 15:18 | Reagovat

Nejlepsí je, jestli má nekdo nejaké velke peníze, investovat je do stríbra. Behem krize pujde rozhodne mnohem víc nahoru nez zlato (doslova vyletí nahoru), do 10 let se jeho cena má srovnat s cenou zlata (v soucasnosti je jeho cena 73x mensí nez cena zlata) a za 15-20 let, az bude stríbro na zemi vytezeno, bude mít hodnotu násobkú ceny zlata.

4 proud proud | 9. června 2015 v 16:54 | Reagovat

Rikam lidem uz leta ze banky a banksteri jsou podvod,stejne jako penize,kdo ma rozum,davno nema s bankou nic spolecnyho!K nicemu neni,nevytvari hodnoty,je to prizivnik a tech se prece kazdej snazime zbavit,i svy domaci zvirata,proc bysme teda nemlich banky meli setrit?.....Ze to chce zamestnavatel?,tak to si bud musi sehnat pracovniky ovce,nebo se prizpusobit poptavce po placeni v hotovosti,taky nedelame prece na dluh.

5 martin martin | 9. června 2015 v 22:57 | Reagovat

co dělat v nadcházející bankovní krizi? - mimo jiné se o toto téma už pár let zajímám.
doporučuji přečíst si zkušenosti lidí žijících v zemích které si tímto prošli.

nepočítejte s tím že se o vás stát postará. nebo že bude možné koupit to
na co jste zvyklí nebo co zrovna potřebujete.

jako první za peníze nakoupit
to co nutně potřebujete k přežití.
potraviny, předměty denní potřeby, léky

dále věci na výměnu - zlato, stříbro,užitečné věci,potraviny atd.

zbraně k sebeobraně (doporučuji s nimi cvičit)

zlepšete si fyzickou kondici.
nechte si spravit zuby.

tato situace může nastat během války,finanční krize,přírodní katastrofy.

hodnota (kupní síla) peněz prudce klesne.
nedostatek zboží denní potřeby, potravin atd.
vznik šedého - černého trhu.
zhoršení bezpečnostní situace.

doporučuji vytvořit bezpečné místo.
nejlépe ve více lidech mimo město.
(větší skupina důvěryhodných přátel)
se vlastním zdrojem
pitné vody(studna).
tepla - kamna na dřevo,
elektřiny (solární panely)

zásobu trvanlivých potravin uskladněných tak aby nemohli navlhnout, být sežrány hlodavci
nebo ukradeny lidmi.
pšenice,olej,cukr,fazole,čočka,
sušená zelenina,sušené ovoce, sezam,slunečnice,len,koření,sůl, semínka zeleniny(pěstování), masové konzervy atd.
v poměru 50%škrob 30% bílkovina 20% olej
cca 120-150/180kg dospělá osoba/rok
žena-muž-vyšší fyzická zátěž.

předměty denní potřeby - toaletní papír
cca 1 roli na týden/osoba, mýdlo, zubní pasta kartáčky,prací prášek, boty, šaty atd.

věci na výměnu - papírové peníze ztratí důvěru obyvatel a to oprávněně-je to jen potištěný papír který není ve skutečnosti krytý žádnou hodnotou.
papírové peníze fungují pouze na základě
důvěry lidí.

co se zlata, stříbra týče tak tam je mnohem větší důvěra v jejich hodnotu.
takže je dobré si opatřit pár zlatých prstýnků, mincí atd.
ve skutečnosti pro naprostou většinu obyvatel ale zlato,stříbro nemá žádné praktické využití. lidově řečeno zlata se prostě nenajíte. funguje jen jako prostředek určený ke směně za věci které potřebujete. po týdenní hladovce jistě rádi vyměníte kilo zlata za kilo pšenice :)

zbraně - až už máte jakékoliv zásoby připraveny. můžete o ně přijít.
stačí banda loupeživých zoufalců kteří nemají nic ale mají zbraň.

pokud nebudete sami ozbrojeni a psychicky připraveni se bránit riskujete
že přijdete o všechno včetně našeho života a života vašich dětí.
tito lidé si také rádi ukrátí dlouhou chvíli znásilněním žen a následně umučením těch které okradli.

to neznamená že se tak budou automaticky chovat všichni. ale i takoví chodí po světě.
utrpení už leckoho donutilo přehodnotit
své morální zásady.

toto je velmi stručný popis toho co by jste měli vědět a mít zajištěno. hledejte další znalosti.
např. http://rozpad.cz/forum/index.php

nebo jít na to přesně obráceně.
identifikovat potřeby k udržení těla při životě, jejich minimalizaci a naplnění ze zdroje
od kterého vás nikdo nemůže oddělit.

potřebujete: vzduch,vodu,jídlo,teplo,bezpečné místo a zábavu.

vzduch je dostupný po celé planetě.
takže nejspíš s tímto problém nebude :)

voda, jídlo, teplo
já osobě jsem přesvědčen o tom že
je možné vyživovat a zahřívat tělo přímo energií - pránou (breathariánství)
http://uloz.to/xsBM77SA/bre-at-ha-ri-an-rar
hledejte jasmuheen nebo monfort

bezpečné místo - v podstatě v jakékoliv
nepříliš obydlené oblasti mimo místa potencionálního vzniku přírodní katastrofy. například yellowstonský
národní park.

zábava - domnívám se že následující doba bude zábavná ažaž. :)

přeji vám úspěšné přežití
a v případě že se vám to nepovede
tak si z toho nic nedělejte
můžete to zkusit znovu ;)

6 proud proud | 10. června 2015 v 7:46 | Reagovat

Martine :-)))),kdyz jsi to psal,pocital jsi u toho kilogramy na zadech a rekneme tak treba 15-20 kilaku v nohach? :-))).Naco ti bude hajzlak a kolik ho budes potrebovat? :-))).No pobavil jsi me,nic ve zlym,ocenuju tvou snahu v kazdym pripade.Ale dodam jako protivahu k zamysleni,to nejdulezitejsi co potrebujes k preziti jsou VEDOMOSTI, o vode a o tom co se da snist,o lidech,o deni kolem! Studnu ti otravej,zasoby bud ukradnou,nebo te od nich vyzenou,odriznou,zachranis co mas na sobe,po kapsach,pripadne na zadech,z toho vychazej!To cos psal muze platit tak mozna pro velkou komunitu vycvicenejch lidi,vojaku,polovojaku,schopnejch se ucinne branit na miste....to uz nebude hra,ale preziti jak se rika za kazdou cenu a na ostro,zadna ferovka!Ruznejch prirucek k preziti(vidim zes z nektery cerpal) je jako hub po desti,ale jen jako business,stejne jako filmu o preziti.Drtiva vetsina z nich uci umirat!!!Proto je dobry u takovy prirucky v prvni rade premejslet! Kdyz z ni vytrhas voloviny,zustane ti z 200 stranek mozna 5 a desky:-).

7 Dozaj Dozaj | 10. června 2015 v 17:34 | Reagovat

[6]: Když budeš žít na Práně,k čemu Ti budou vědomosti? Protože nejspíš potom budeš mít napojení na Akašu i Zdroj.-)
Také jsi mě pobavil a poradím Ti ,aby jsi nepřemýšlel a žil intuitívně.

8 proud proud | 10. června 2015 v 23:09 | Reagovat

[7]: :-))),Dozaj,tak to mas dobry,jen nezapomen,ze rady se tejkaj siroky verejnosti a ta na prane rozhodne neni,presto si zaslouzi prezit.Pobavils me vic nez Martin:-)))),diky:-)

9 Rebelka Rebelka | E-mail | 10. června 2015 v 23:48 | Reagovat

Guvernér ČNB říkal, že příští rok bude dobře, já tuším, že to bude přesně naopak,

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.