Co se odehrává v Evropě.....

23. června 2015 v 0:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....z několika webů důležité myšlenky.


Lin |
V EU nejen že dneska schválili prodloužení sankcí vůči Rusku, ale budou ještě jednat o Řecku. A nebude to jednoduché, protože vláda USA (na rozdíl od babráka Babiše) vidí v Řecku "nebezpečí".
Jde o to, že Řecko je také členem NATO. Pokud by se dostalo do krachu, hrozí nebezpečí, že občané proklejí jak EU, tak celé NATO a obrátí se tváří k Moskvě. A tím "vnesou rozkol do součané jednoty" (tak je to citované).
Vzhledem k tomu, že vztahy Řecka s Ruskem jsou nyní velmi dobré a Moskva už se vyjádřila, že je připravená jednat o finanční pomoci Řecku, není divu, že "Washington je velmi znepokojený". Zvláště za situace, kdy sankce schvalují snad jen úředníci v Bruselu, ostatní si o nich myslí své - tj. že v izolaci je Evropa, nikoliv Rusko. Navíc USA potřebují "jednotu podpory", když se chystají posílit tu své základny, přivézt další zbraně i lidi.
Kdyby EU vyhlásila default Řecka, dá tím vlastně nečekaný geopolitický dárek Rusku. Nastane velké ochlazení řeckých vztahů jak s EU, tak s celým NATO - naopak to posílí ruský vliv ve Středozemí (míní politilog).
V Evropě je vůbec otázka bytí či nebytí EU velmi přetřásaná - naposledy v Rakousku, kde si myslí, že EU jim jen zavařila a chtějí vystoupit.
No... a jestli mě paměť neklame, Řecko je důležité pro NATO už jen kvůli svým přístavům.

http://russian.rt.com/article/98752
http://russian.rt.com/article/98860
http://russian.rt.com/article/98859
* * *
Na stranu DNR přšel ukrajinský generálmajor Alexandr Kolomijec, vojenský analytik a spolupracovník ministra obrany UA. Do Doněcka převezl i celou svou rodinu. Vyjádřil se, že z velitelů téměř nikdo nechce bojovat v "trestné operaci" a příčí se jim zabíjet civilisty. Vojáci také odmítají takto "bojovat". Předpokládá, že v nejbližší době vypuknou v armádě vzpoury. Dle něj jsou v zóně ATO aktivní jen zabijáci z dobrovolnických batalionů.
http://russian.rt.com/article/98842
Bývalý náměstek ministra obrany Ukrajiny, generálmajor Alexandr Kolomjec přešel na stranu opolčenců Doněcké lidové republiky (DLR). To může, pokud se prokáže totožnost Kolomjece, způsobit v Kyjevě značný poprask.
Sdělil to sám na tiskové konferenci Doněcké tiskové agentury. "Já, generálmajor ozbrojených sil Ukrajiny Alexandr Kolomjec jsem byl náměstkem ministra obrany Ukrajiny, hlavní vojenský analytik," uvedl se a dodal, že 19 let působil jako regionální vojenský komisař v Doněcké oblasti.
Kolomjec sdělil, že byl nucen vzít svou rodinu z Kyjeva, neboť se obával pronásledování ukrajinskými orgány. Rovněž řekl, že mnozí bývalí kolegové jsou ochotni přejít k domobraně.
Generálmajor prohlásil, že má v úmyslu pracovat pro dobro ukrajinské republiky. Kromě toho sdělil, že během vojenské operace Kyjeva přešly na stranu DLR "stovky vojáků a důstojníků". "Nevedu si statistiku, ale chci říci, že za dobu ATO (vojenské operace) na stranu DLR přešly stovky vojáků a důstojníků, kteří jsou nyní pod ochranou Doněcké lidové republiky. To vám říkám s jistotou," zdůraznil Kolomjec.
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/general-ukrajinske-armady-presel-k-povstalcum/

Druhá zajímavost - bývalý francouzský prezident V. d'Estaing se otevřeně postavil proti nezodpovědné police EU, její přílišné a očevidné servilnosti vůči USA (jak ukázal poslední summit G7) a podpořil Rusko a Putina. Jeho názor je v souladu s veřejným míněním ve Francii, kde politiku USA podporují snad už jen ojedinělí intelektuálové (je to podobné, jako u nás).
http://politikus.ru/events/52781-byvshiy-prezident-francii-poshel-naperekor-vsem-no-zaschitil-rossiyu.html
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.