Čeká nás v lepším případě posledních pět let pohody! Významný spisovatel pronesl hrozivá slova o naší budoucnosti.....

12. června 2015 v 15:54 | prvopodstata tm převzato |  Články
....jak to tak vypadá, nemá to šanci ani dvou let, a už vůbec né pěti let.

Na Svobodném foru si pro rozhovor pozvali Benjamina Kurase, spisovatele, který v roce 68 emigroval do Británie. Ptali se jej, jak se mu u nás líbí, co děláme špatně, na budoucnost českého národa a celé Evropské unie. Přirovnal Českou republiku k Titaniku: "Okolo se už všecko potápí a tady se ještě tancuje."

Čeká nás v lepším případě posledních pět let pohody! Významný spisovatel pronesl hrozivá slova o naší budoucnosti

Naše budoucnost je podle Kurase už jasná. Nesmyslné dluhy a islamizace, kterou nikdo nemá v plánu brzdit. "Většina evropských zemí odzbrojuje, zatímco džihád síli a má už v Evropě početnou armádu," popisuje nelogičnost jednání evropských politiků Kuras, který dnes žije napůl v Praze a napůl v Londýně. Vidí to na takových deset, pokud nedojde k nějakému funkčnímu modelu spolupráce s Ruskem, tak pět let pohody.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Islámský fanatismus je v jeho očích výrazně horší než Rusko a jediné, jak se před tím ubránit, je radikálně otočit. Uvědomit si, že už ve válce jsme a že ji prohráváme, jelikož "máme už dvě generace lemplů neschopných bránit sebe". Všechno už jsme dávno měli mít vymyšlené a propočítané, ale nikoho to vlastně nezajímá. "Nakonec to vyhrají vzdělané a statečné západní ženy, které se nenechají pokořit a uvěznit," prorokuje přece jen nějaké kladné vyhlídky Kuras.

Zároveň ale podle něj jde i o určitou formu seberegulace. "(Planeta Země) je přelidněná jako nikdy dřív a dusí se pod hromadami odpadků," vysvětluje Kuras.


Na druhou stranu pozitivně hodnotí svobodu domácího tisku. "Smí se víc pouštět huba na špacír, a to i na témata, která se v mnoha tradičně svobodných zemích tabuizovala," na jednu stranu chválí Kuras, na druhou však hned kritizuje, že i skandální kauzy u nás hned vyšumí a "investigativní žurnalistika nakonec posloužila jen jako dobré počtení".

Oligarchizaci společnosti vidí jako jen jeden z mnoha problémů. Nepovažuje ji však za zákonitě špatnou, záleží na tom, co za oligarchy drží otěže moci. Jako příklady funkčních systémů uvádí antické Řecko či současnou Velkou Británii. Druhým velkým průšvihem je podle Kurasových slov takzvaná "proletarizace neboli postupné získávání moci neproduktivních nad produktivními formou přerozdělování bohatství od vydělávajících k nevydělávajícím prostřednictvím daní a byrokratické buzerace". Všechno je to zabalené do populismu sociální demokracie a degeneruje tak demokracie v celé Evropské unii.

Jedním z projevů té proletarizace jsou pak zákony jako elektronická evidence tržeb, které "vznikají proto, že drobní (a hrdí) soukromnící jsou pevnou páteří demokracie, čili trnem v zadku oligarchizátorům i proletarizátorům". Je to podle něj jeden ze znaků návratu k totalitě. Udělat z malých živnostníků nezaměstnané. Celý nápad odsuzuje a podivuje se nad tím, že i přesto, že jsou negativní následky tohoto zákona známé z Chorvatska, tak na něm naše vláda stále lpí. "Česko je pohádková země typu Hrnečku, vař! a Oslíčku, otřes se! - Bylo už stokrát rozkradeno a pořád je tu co krást," komentuje Kuras.

A co sem Kurase táhne i přes jeho nespokojenost s celým systémem? "Jsou tady fantastické ženy a dnes už nejkrásnější a nejčistší záchody na světě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stenly919 stenly919 | 12. června 2015 v 18:27 | Reagovat

No je to docela v háji, jinak dneska mě zaujalo v jednom článku, že s pašováním uprchlíků pomáhá červený kříž, jeslti e to pravda, tak jsou to teda úpěkní zmr.. a měli by ti uprchlíci být nastěhováni do jejich domovů v rvní řadě a pak až do domů politiků, kteřá je tu chtějí.

http://zpravy.idnes.cz/paseraci-lidi-lakaji-uprchliky-na-facebooku-fe0-/zahranicni.aspx?c=A150519_120642_zahranicni_vez

http://okstrana.cz/peticeeu/

2 Vladimír Vladimír | E-mail | 12. června 2015 v 19:13 | Reagovat

Prý fantastické ženy :-) mít dost pěněz,tak jsou všude fantastické,jako všechny ženy,jsou založeny hlavně materialně (vycházejíce s principu duality ) Myslím si,že kdyby ženy plnily správně svou roli a funkci v rodině,byl by svět dnes někde jinde,ale určitě,by nebyl tak násilnický.

3 Eda Eda | 12. června 2015 v 19:26 | Reagovat

[1]: Standa konečně vylezl ze sklépka :).
Červený kříž už dávno není čím býval za komunistů. Tyto podobné organizace běžným lidem neslouží, však víte kdo je ovládá.

4 @ @ | 12. června 2015 v 20:13 | Reagovat

Ano,válka je nutné zlo.Vždy si uvědomte,kde bychom dnes byli,nebýt II.světové války!Kolik by nás dnes na zeměkouli bylo?

5 Robo Robo | E-mail | 12. června 2015 v 22:10 | Reagovat

[2]: tak-tak - až začnú plniť svoju úlohu, nič iné nezostane ani nám a razom sme niekde úplne inde..

6 Stenly919 Stenly919 | 12. června 2015 v 22:14 | Reagovat

[3]:Edo, asi sem v tom sklépku byl trochu dél, možeš sa ně prosím připomenůt, kerý ty si ? Tuším, že bílý vlk, ale istý si nejsu..

7 Martin Martin | 12. června 2015 v 23:00 | Reagovat

[2]: Vláďo, jak máš dobré muže,tak máš zlé muže,a jak máš dobré ženy,tak máš zlé ženy...Musíš se obklopovat dobrými muži a dobrými ženami... Pamatuj, vrána k vráně sedá... Zlaté pravidlo.....

PS: Nic proti,jen reaguji na tvůj koment

8 Vladimír Vladimír | E-mail | 13. června 2015 v 11:06 | Reagovat

[7]:Martine ,nepochopil si co jsem měl na mysli (Robo pochopil) že,co pak to zbývající  ( percentualně většinové množství ) chlapů? Tady vúbec nejde  o Tebe,nebo o jednotlivce kolem nás,ale o zásadní nesprávné chování ( pochopení ) vztahů v rodině,manželství a jiných seskupeních.Je to všeobecně klamný postoj k životu ze strany žen.

9 Martin Martin | 15. června 2015 v 22:23 | Reagovat

[8]: V tom se asi neshodneme, Je to hlavně všeobecně klamný postoj k životu ze strany mužů i žen dohromady. A zase jsme na začátku jak jsem to psal, dobré ženy a dobří muži,těmi se obkobuj,pokud se budeš obklopovat špatnými ženami a špatnými muži nediv se...že to bude sedět na tvůj názor...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.