Want China Times: Čína se připravuje na krach amerického dolaru.....

16. května 2015 v 20:55 | prvopodstata tm převzato |  Články
Čína může strhnout americkou měnu pomocí svých zlatých rezerv, píše Want China Times s odvoláním na Duowei News.
Čína je schopna strhnout nestabilní americkou měnu pomocí 30 tisíc tun zlatých valutových rezerv, tvrdí čínský ekonomický pozorovatel Jin Zihou.
Podle jeho slov, hodlá-li Čína hodit USA rukavici na globálním obchodním a finančním trhu, bude muset Peking využít opravdu velkého množství zlata.
Vydání podotýká, že jedním z kroků na této cestě bude zapojení čínského jüanu do koše rezervních měn MMF, v němž už jsou USD, euro, libra šterlinků a japonský jen.
Podle názoru Duowei News se připravuje ČLR zjevně na prudký pokles kurzu USD, a zvyšuje své zlaté rezervy. A nejen Čína, zdůrazňuje vydání a uvádí jako příklad Rusko, které od r. 2005 zvýšilo své zlaté a valutové rezervy dvojnásobně, a také MMF, které má zásobeno 2,8 tuny zlata.
"Vlastní-li Čína skutečně 30 tisíc tun zlata, pak bude mít jüan mohutnou podporu. Ale dokonce když tomu tak není, nikdo nebude popírat, že Čína "si sbírá" zlato ve velkém měřítku, a že její vliv a postavení na světových finančních trzích se značně upevnily", podotýká Duowei News.
Čínská ekonomika předhoní americkou v r. 2016, což udělá z jüanu hlavní světovou rezervní měnu, píše vydání s odvoláním na prognózy Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj.
Je však málo pravděpodobné, že těmto změnám dojde najednou, podotýká Duowei News a dodává, že zatím není známo, jestli disponuje Čína dostatečnými zlatými a valutovými rezervami, i když je tato země na prvním místě ve světě v objemu těžby zlata.
tm: Takze jeste pluji na kre, je to bezpecnejsi cestovani a snad v nedeli v noci jsem zpet.....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.